rolniczka55

Cena mleka

110 postów w tym temacie

Szczęśliwy telewizor że go nie oglądam , to jeszcze jest cały, bo miastowe przyjechali w gości i mówią że w telewizji "mówio" że po 1,4 zeta a ja na to podziel przez dwa.... nie uwierzyli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Malusieńkie światełko w ciemnościach........ za mleko mi dają 1,15 a było 0,82 gr, gm Serokomla, woj lubelskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ceny zaczynają być niezłe. Trend europejski i do nas przechodzi. Raz na wozie, raz pod wozem - byle nie była analogiczna sytuacja, jak z drobiem. Też było super i nagle mocne tąpnięcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ceny a c o to za ceny jestem z południa polski i cztery lata temu dostawałem 1,50 za litr a dziś ledwie złotówke i co to za cena jak koszty poszły w górę i to o ile.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No własnie nam płaca niewiele a napewno mało kto wie ze wieksze mleczarnie płacą tym mniejszym za mleko przerzutowe 1.80!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tomasz w agrobizn@sie mówili że macie kokosy  ;D

Teraz to mam "kokosy". Zmieniłem mleczarnię, po półrocznym wypowiedzeniu.

Dogadałem się na średnią cenę uzależnioną od średniej krajowej, bez udziałów i innych dupereli. Czysto handlowa umowa. Takim sposobem mam 1,43 a nie 1,24  ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy za rok tez bedziesz taki zadowolony ;D..to prywatna firma która na poczatku daje dobra cene..a potem plajtuje albo obniza drastycznie cene...tak przynajmniej jest u nas..ale zycze Ci powodzenia ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy za rok tez bedziesz taki zadowolony ;D

 

 

Wszystko zalezy jak skonstruowana jest umowa.

Warunki były proste:

1.cena mleka ( za paramatry określone w umowie) nie może być niższa niż...... średniej krajowej wg GUS za poprzedni miesiąc. W tym miesiącu wyjściowa cena była z lutego 1,16 netto

2.wypowiedzenie 2 miesięczne ( taki musi byś okres by kogoś znaleźć i w razie potrzeby nie szukać na siłę) bez żadnych kar

3.zapłata ma być na koncie do dnia......

4.cena mleka nie może być niższa niż okoliczne mleczarnie ( tu wymienione u mnie 4 podmioty skupu)

5.brak zapłaty w określonym terminie to możliwość natychmiastowego zerwania umowy

6.awaryjny odbiór mleka w ciągu 6 godzin od zgłoszenia

7.cena nie może być niższa za to samo mleko niż cena wypłacana w innym rejonie ( tak np.było w Mlekowicie, która w Wysokim płaciła 20 groszy więcej za to samo mleko,  niż w Iławie)

Myślę, że w mało której spóldzielni na takie warunki pójdą, bo Rady Nadzorcze w większości spółdzielni "trzymają paluszek" Panu Prezesowi.

 

Tomasz jak piszesz pod cytatem to zmień kolor bo jeszcze nie zrobili żeby oddzielało samo  ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to bardzo dobre warunki umowy.....nawet za dobre ;D bo raczej zawsze sa one tak skonstruowane ze góra jest podmiot skupujacy i on dyktuje warunki....zawsze jednak mozna zbankrutowac i nie zapłacic za 2 lub 3 miesiace..albo cos tam zawsze wynajda......Ale moze rzeczywiscie bardzo im zalezy na mleku..to sie okaze z czasem

Tomaszu jesli chodzi o spóldzielnie to pomyliłes realia!!..to nie RADA NADZORCZA trzyma paluszek..lecz PAN PREZES!!! ;D..bo albo rady sa obsadzone swoimi ludzmi ..a zreszta w naszych realiach o lizusów i sługusów nie trudno...i kupuje sie glosy wyzsza cena mleka dla przedstawiciela rady..itp..a wybory do rady???..u nas wybrali bo był ładnie ubrany..w garniturze:)))))..a jest to no powiedzmy wierny sługa  prezesa..a podał go drugi pan o podobnym podejsciu  ..TAK TO SIE ODBYWA..przeciez mleczarnie wypracowały krociowe zyski..tylko dlaczego tak mało płacili za mleko???..i dlaczego teraz nasza cena jest ponizej sredniej w europie??...bo prezesi zakrecili kurek ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy to prezes trzyma paluszek?? Moim zdaniem w większości chyba nie. Silne mleczarnie mają silną radę, średniacy niestety chyba nie - i tu widać po cenie. Jeżeli szefem Rady Nadzorczej jest rolnik co ma 10 krów mlecznych, które pod oceną daja 6000l- jak może decydowac o majątku wartym miliony. Ma zielone pojęcie o produkcji mleka, o ekonomi i warunkach rynkowych.

Jak szefuje gośc sprzedający 500 tys czy milion mleka w roku i "żyje " z mleka to nie pozwoli prezesowi na kombinacje.

Zresztą co tu gadać. W większości mleczarni to wśród pracowników są klany rodzinne. Często za "spokój" daje się pracę synom i córkom szefów Rady Nadzorczej. I wtedy "wszystko gra"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masz racje Tomaszu..i fajnie by było gdyby w radach zasiadali ludzie naprawde kompetetni, tylko znowu zycie płata figla i zasiadaja nieraz , tak jak pisałem wczesniej ludzie którzy na zebraniu byli ubrani w garnitur i dlatego głosowali na niego.....albo połowa rady to mali rolnicy , a polowa to potencaci , i nastepuje konflikt interesów.....i jak wtedy ta mleczarnia ma funkcjonowac???....do tego dochodza jeszcze rózne układy i układziki...a taka jest niestety nasza szara rzeczywistosc...i to nie tylko w mleczarniach , lecz urzedach, polityce..itd..Bo przeciez sołtysów, radnych tez nie wybiera sie glowa..tylko???..hmmm nie wiem czym :o...i wkoło pełno anomalii . Dam Ci przykład z mojego podwórka gdzie wybierano sołtysa,,,,,,i została nim pewna pani która która za wódke sciagneła całą okoliczna patologie....dodam ze kilka lat wczesniej sołtysem był jej maz, do tej pory az przepił zebrany podatek i zaginał :o..znalazł sie jak mu brakło pieniedzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoczku.

Po pierwszym miesiącu ( a mam nadzieję, że będzie tak dalej) zamiast 1,31 miałem 1,47. Było o co walczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

restrukturyzacja jest konieczna, zauważcie, że na ścianie wschodniej płacą za mleko po 50 - 60 groszy, przecież można sobie żyły podciąć za taką cenę, mimo, że regionalizacja produkcji została zniesiona, to i tak, fuzje podmiotów idą powoli, myślę, że jak na chwilę obecną to jest szczyt, 1,2 - 1,3 zł za kg, poza tym ostatnio jak gus podał średnie ceny skupu, to widać, że one wyhamowały :'( :'( :'( :'(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ceny mleka podaje GUS już bardzo, bardzo dawno. A z tego co się słyszy, ściana wschodnia ma najwięcej za mleko- więc skąd te 50-60 groszy?:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma juz ceny 50-60 gr....to było dawno dawno temu....ale ceny tak naprawde sa niskie...bo przeciez jak bardzo wzrosły koszty produkcji!!....jesli Tomasz bierze 1.47...to napewno jest to cena opłacalna i mozna oddawac mleko :o..ale ja biore 1.15..i u nas tak płaca...jest to jedna z wyzszych cen bo inne mleczarnie płaca jeszcze mniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie no chodziło mi, ze takie sa wlasnie roznice w skali kraju, na wschodzie o tyle wiecej.. no moze troche przesadzilem.. chociaz moze? ale ceny teraz nie sa takie tragiczne... Mleczranie narzekaja, ze nie ma mleku na rynku i musza podnosic ceny, tylko ile to potrwa? A tak w ogole to witam wszystkich forumowiczow, bo jestem "swiezak" ;)pozdrrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a witam tez byłem swieżakiem  a teraz to nie raz trzeba by było pohamować się z tym pisaniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ale ceny tak naprawde sa niskie

 

Skoczku - cenę na większość produktów kształtuje rynek. Problem ten nie istnieje w przypadku Spółdzielni Mleczarskich, one rządzą się nadal swoimi prawami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się