rolniczka55

Cena mleka

110 postów w tym temacie

Ja dostałem pismo z mleczarni "...w związku z niekorzystną sytuacją w handlu z Federacją Rosyjską..." cena mleka 5 groszy w dół. To łącznie od początku lipca będzie już ponad 20 groszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

u mnie mówi się, że 1 zł to będzie dobra cena za mleko i wszystko w tym kierunku zmierza....a jak u was sytuacja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak u was wygladają aktualnie ceny? u mnie wyszlo za wrzesien 1,26 brutto...oby to byla ostatnia obniżka...

4.47

3.80

i 1.24 zł/l

gość z kilkoma krowami pi razy oko 2000 l miesięcznie 0.95 zł/l

ZOOT, chyba nie ostatnia

putinowicz zabiera mi roczną pensję miastowego, co miesiąc :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

7000 l miesięcznie 0,97 zl niech spadnie jeszcze i nie będzie żal likwidować po co się męczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

póki nie ukróci się samowolki sieci handlowych narzucających horrendalne marże, to lepiej nie będzie.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

u nas za październik wyszło 1,26 brutto. Obiecują, że do końca roku obniżek nie będzie. Problem jednak w tym, że do końca roku już niedaleko;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

weźcie mi to wyjaśnijcie proszę jak miastowemu co jest grane z tymi karami i kwotami bo nie bardzo kumam

jak jeszcze hodowałem świnie zawsze zazdrościłem Wam tych kwot bo myślałem że wiecie

ile wyprodukować i nie macie takich wahań ceny jak w tucznikach a tu nagle .... ???

1 osoba lubi to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jarki, czego zazdrościć? W roku referencyjnym likwidowali białaczkę, bo w łunii ni ma. Cieli duże, małe. Potem trzeba było rosnąć, dokupić kwotę. ...

 

Jak chciałeś być utrzciwy, pilnowales limitu i kupowałe / dzierzawiles kwotę.

Ale w pl nikt się niczym nie przejmuje. Nasz forumowy ukasz w listopadzie przekraczał kwotę...

 

Polityka na udo. Udo się lub się nie udo.

W ostatnich latach kwota była po groszu, promil ceny. To się kręciło. A że spekulacje podniósły cenę to kran był otwarty na max. A potem bum. Spotegowany przez generalismusa put ina... I mega bum.

 

Kwotowanie przez dekadę. Zarób na kupno brakujące kwoty, a potem ja likwidują. Polityka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czyli "na udo" jak zawsze w Polsce i powróciła "rzeka mleka" (to takie określenie z prl-u) zawinił system??

rolnicy też się do tego przyłożyli była koniunktura kran odkręcali wiadomo się inwestuje

efekt taki sam jak w trzodzie tylko po kilku latach bo tu cykl dłuższy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

znieśli system, który po prostu się nie udał....kwoty miały z założenia ograniczać podaż mleka i w związku z tym stabilizować jego cenę. W tym miejscu trzeba przypomnieć kryzys z 2009 roku! W ostatnich latach system też nie zadziałał, cena rosła i podaż też.

Szkoda tylko, że w działaniach Przewspaniałej Współnoty brak konsekwencji......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ma jeszcze złudzenia, że nasze władze walczą o tą branżę? Ostatnie protesty niewiele dały....chyba najwieksze oburzenie rolników wywołało zachowanie PFHBiPM w Brukseli....heh...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie, u mnie w tym miesiącu 5000 kg po 75 groszy! co wy na to? i to nie jest koniec obniżek. jak nie zaczną się protesty w warszawie to będą nas zlewać do końca świata...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się