rolniczka55

Cena mleka

110 postów w tym temacie

@jarek455 dostajesz honorowy tytuł górnika roku. Sprawdź datę posta do którego się czepiasz, było minęło i to dawno.

1 osoba lubi to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1.47 za liter mleka? co to za BIZNES 😈

 

Gafa roku !!

 

A tak po prawdzie to płacą choć złotówkę ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie moja branża, ale pytanie dziwne zadajecie. Od tego mata google, a nie pytać innych, ile po kieszeni dostają, bo trzymać w nich na pewno nie mają co. Może sami powiedzta, po ile wasze mleko schodzi, zamiast tak dociekać jak teściowa. Każdy wie, że mleko leci w dół, zapowiedzi ciekawe wcale też nie są. Niedługo na gnojoskoki nie będzie stać. Może podzielicie się informacją, na jakich swoich produktach dostajecie teraz po zadku? Mówiąc waszymi słowami, ciekawy tego jestem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Marecki, cena nic nie znaczy. Bo do ceny trzeba ilość litrów dodać, wtedy może być zazdrość lub żal :)

U nas bez zmian. 1.06- 1.10 brutto i z premią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To fakt, że ilość litrów daje na korzyść. Nie rozumiem tylko takiego podejścia, że ktoś wchodzi tu tylko po to, żeby spytać, ile dostajesz. Niech najpierw sam się pochwali.

I w ogóle coś mądrego niech napisze.

Bo jak tak dalej pójdzie, to w innym dziale będzie pytać: ile dostajecie dopłat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No jak 99eur do straczkow, coś koło 160 eur obszarowki. :)

Tu ta cena nic nie znaczy, bardziej chodzi o porównanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No jo, wedle uznania. Ja powiem tylko, że mleko mam eko i dostaję 2 zł jak mam ochotę sprzedać. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hehe, a ja mam nie eko i też jak chce sprzedaję po 2zł/l. Chętnych wielu, tylko kartek w zeszycie zabrakło.Rolnik pełni rolę gopsu.

 

A mam jednego klienta w barterze. Ja mu ok 5-7 L w tygodniu, on 1 godz korepetycji w tygodniu dzieciakowi robi. Litr po 10 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nieraz się lepiej na tym wychodzi, jak kiedyś było: ja coś Tobie, Ty coś mi. Jak obie strony są uczciwe, to współpraca jest super. Gorzej jak coś idzie przez rząd, a w ogóle jak jest zależne od rządu, to z reguły jedna strona jest tylko zadowolona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo która, w myśl zasady: numer PIT nie człowiek, ma płacić.

Cena, tak jak wcześniej napisałem, na koszty jeszcze zarabiam.

Wysokość dopłat można sprawdzić na stronce rządowej, wystarczy wpisać dane sąsiada i do woli pluć na monitor. Najlepsza jest opcja same nazwisko i wyskakują wszyscy Kowalscy w kraju.

@AR niezły barterek ;D, a książkę obrotów założyłeś co kwartał do spowiedzi w US na kolanach z książką sprzedaży bezpośredniej w zębach powinieneś się zjawić. Åaskawcy z poprzedniej ekipy zezwolili Ci handlować, ale zapomnieli o kwocie wolnej od podatku. Medialnie zrobili dużo krzyku i nic więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@zoot niskie ceny mleka bo trzeba dopłacać do lepszej zmiany w wykonaniu pis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapowiedzi na czerwiec. Ściana wschodnia de 0.17 €/L, ściana zachodnia PL 1, 2 eurocenty mniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no to mamy obecnie Panowie dość dobre ceny ale przy naszej kochanej władzy to może długo nie potrwać, zresztą nie pierwszy i ostatnie raz :) a mu i tak będziemy żyli......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jak u was wyglądają umowy z mleczarniami,macie jakieś zastrzeżenia? jak jest ustalana cena?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatni mleczarze zlikwidowali produkcje w moim rejonie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zoot, cena pochodną składowych : Tl, b, PFHBIPM, ilość, i tzw dodatek rynkowy. Parametry wychodzą złotówkę, reszta to dodatek. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się