62 posts in this topic

Jeżeli przy tym uszczerbku (60%) nie zostanie uprawa zakwalifikowana do szkody całkowitej (decyzja rolnika w porozumieniu z TU) to: 10.000 zł x 60% - 10% udział własny = 5.400 zł.

... ale jeżeli okaże się, że wypłacono odszkodowanie jako szkodę częściową (tak znaczna), a rolnik mimo wszystko zlikwidował uprawę (zaorał pole) to będzie zobligowany do zwrotu różnicy między wypłaconym odszkodowaniem za szkodę częściową, a należnym odszkodowaniem za szkodę całkowitą np. 40% (15 IV - 10 V)

@Gas74Czyli mowisz ze przy 60% dostane 5400? a przy szkodzie całkowitej  dostane 4000 zl (minus wklad wlasny?) ? :)

Edited by barkas

Tak. Przy takiej ekstremalnej szkodzie upierasz się (mimo sugestii likwidatora), że nie chcesz, żeby nie zakwalifikować Tobie jako szkody całkowitej, bo odszkodowanie będzie 40% z 10.000 zł (a tego nie chcesz) i dostajesz 5.400 zł. Ciągniesz uprawę do żniw i zbierasz zamiast 5t/ha rzepaku np. 1,5 t/ha (w końcu przy szkodzie 60%-owej już tak ładnie nie sypie). Mniejsza wydajność, mniejszy zysk (jak przy wydajności 1,5t/ha można mówić w ogóle o zysku), ... ale dostałeś odszkodowanie "5.400"

Edited by Gas74

To ciekawe, co piszesz:)

Bo jak szukalem ubezpieczyciela i dzwonilem do poczty, pytalem sie ile dostane za 20% szkody rzepaku w przypadku przmrozkow w okresie 14 kwietnia-10 maja, to na pcozatku mowil tak jak Ty,

Mowie zadzwon do centrali i zapytaj sie ile dokladnie dostane przy takiej stracie. Czy 2000 czy 20% z 4000 zl czyli 800 zł.

Po dwoch danich okazalo sie ze jednak 800 zl.

Wiec, nie wiem kto Ci uwierzy w to, ze jak szkoda calkowita za przymorzki w powyzszym okresie wynosi 40 %z 1000, w nasyzm wypadku 4000. To dostane 800 zł

Analogiczne przy stracie  60% dostane 2400 a nie jak piszesz 5600 zł

Jesli zagwarantujesz mi w umowie, ze w przypadku 1% straty w plonie w przypadku np przymrozków dostane, za kazdy 1% straty, 1% z sumy ubezpieczenia, odpowiednio 60% do 60%, o do konca zycia bede ubezpieczal tylko u Was:)

A jak zakwalifikują Ci szkodę całkowitą weźmiesz kasę a pola nie zaorasz

To o piątej rano Cię wyciągną z łóżka panowie w kominiarkach 

@barkas    nie wiem do kogo dzwoniłeś i kto jak Ciebie zrozumiał. Może byłeś pierwszym pytającym go o ub. upraw klientem.

Sprawa jest oczywista. Przymrozki wiosenne - szkoda określona w decyzji (konkretny przypadek klienta; szkoda z 17 maja) 12%, pole 5,15ha, suma ubezp. 6.000 zł/ha (4x1500) => 5,15 x 6000 = 30.900 zł (wartość ubezpieczenia całego pola) => odszkodowanie 30.900 zł x 12% = 3.708 zł - 370 zł (udział własny 10%) = 3.338 zł i tyle dostał na konto. OK było to w okresie po 10 maja, ale nie było żadnego współczynnika obniżającego odszkodowania (który pojawia się przy szkodzie całkowitej § 15, pkt. 7, ppkt.). To samo będzie przy szkodzie np. 60% - tutaj jednak sam pewnie pojąłbyś decyzję o likwidacji pola (szkoda całkowita i wtedy inne wyliczenia - z § 15, pkt. 7, ppkt. OWU), bo trzymanie uprawy byłoby pewnie nierentowne.

Nie zagwarantuję Tobie w umowie innych zapisów niż standardowe - ale aktualne zapisy polis wraz z OWU gwarantują Tobie, że w przypadku szkód częściowych dostaniesz "1% straty w plonie w przypadku np przymrozków dostane, za kazdy 1% straty, 1% z sumy ubezpieczenia, odpowiednio 60% do 60%"... oczywiście minus udział własny (10%) i przy ustalonym poziomie franszyzy integralnej tj. poziomu szkody powyżej, którego wypłacane jest odszkodowanie (stand. 10%).

Tak z ciekawości o ofercie konkurencji: jeżeli twierdzisz, że "nie polecam poczty, bardzo slabe ogolne warunki ubezpieczenia", a konkurencja wypłaca odszkodowanie "...praktycznie max( 95%) od 15 kwietnia" - to dostałeś od nich 95% sumy ubezpieczenia czy to jest tylko wyczytane z OWU? - gdzie jedno z towarzystw ma zapisane, że "...zastrzeżeniem, że maksymalna wypłata odszkodowania nie może przekroczyć 95% sumy ubezpieczenia" - co oznacza, że mogą wypłacić np. 23 abo 14% sumy ubezpieczenia w okresie 15 kwietnia - 10 maja, a nie jak jest u nas sztywno określone 40%.

Zapraszam do realizacji ubezpieczenia nawet jeszcze w tym sezonie ;)

Juz dwa lata po kolei u nich rzepak ubezpeiczalem, w peirwszym roku 10 % uszkodzen przez przymrozki dostalem 10% z 8000 (na tyle ubezpieczalem) czyli 800 zl/ha

W tym roku na wiosne 22% przez przymrozki (takie same warunki ubezpieczenia jak wyzej) dostalem 1760 zl do ha,

pozniej w lipcu grad strata 5%

ale 5% wylicznae juz z 78% Sumy ubezpieczenia czyli dostalem 312 zl do ha.

I co wazne NIE POTRACAJA wkladu wlasnego czy jakos tak

Tam akurat jest konkretnie napisane w OWU, ze jesli szkody wystalia po 15 kwietnia rolnik dostaje max 95% sumy ubezpieczenia, ale za kazdy 1% strat 1% sumy ubezpieczenia, a nie tak jak sobie wyzej napisales, moze 23, moze 14%:)

Na poczcie jest niestety napisane tylko 40%. wiec na zdrowy rozum, duzo gorsze warunki.

To jeszcze jedno pytanie. Ubezpieczony rzepak na 10000 tak jak wczesniej pisalismy

Macie napisane ze w przypadku uszkodzen po zimie, w przypadku likwidacji plantacji dostane 17% SU, czyli 1700 (pomijajac udzialy wlasne)

I znowu pojawia sie pytanie, mam uszkodzone 40% to dostane 1700 czy 4000?:) (pomijajac udzialy wlasne)

Edited by barkas

@miwigos MOzliwe ze w przypadku poczty tak to dziala, ze

Akurat w innej firmie mozna dostac odpowiednio procentowo. tylko dostajesz np dostajesz 40% z %SU na jaki ubezpeiczyles, czyli 15% z SU, 20% z SU , 25% z SU

np 40% z 15% SU (1500 zl) = 600 zł

Chodziło mi że niema  częściowego wymarznięcia ,ewentualnie robią szkic pola i z np.5 ha,1,5 ha do likwidacji i dostajesz za 1,5 ha a nie za 5 ha

@barkas jedna firma wymyśliła sobie, że nie stosuje udziału własnego, czyli wypłaca tak jak Tobie 1% odszkodowania za 1% szkody (szkody częściowe). Druga wymyśliła, że wprowadzi udział własny 10%. Pierwsza oszacowała szkodę na 22% i wypłaciła Tobie 8.000 x 22% = 1.760 zł. Druga mogłaby szkodę oszacować na 25% co oznaczałoby, że dostaniesz 8.000 x 25% = 2.000 zł - 200 zł (stosowany tutaj udział własny) = 1.800 zł. Teoria - nie mamy pewności. Z dystansem podchodziłbym do stwierdzenia, że pierwsza doszła do wniosku: "jesteśmy tacy fajni i wypłacajmy więcej niż konkurencja".

Sposób liczenia straty wtórnej (drugiej/kolejnej) jest u nas podobny.

"mam uszkodzone 40% to dostane 1700 czy 4000?:)..." - odnosząc się do przezimowania (do 15 kwietnia), to tak jak napisał @miwigos "albo wymarzł albo nie" - nie może wymarznąć w 40%. Ubezpieczyłeś na 10.000 zł -> wszystko wymarzło -> dostajesz 17% z 10.000 zł = 1.700 zł (minus udział własny).

W akapicie o OWU napisałeś  (@jarki dla przejrzystości przydałoby się jednak wstawienie funkcji cytatu) "... jesli szkody wystalia po 15 kwietnia rolnik dostaje max 95% sumy ubezpieczenia, ale za kazdy 1% strat 1% sumy ubezpieczenia". Twój przykład (szkody 22% i 5%) dotyczy szkody częściowej, a nie całkowitej, który negujesz w naszym OWU ->  § 15, pkt. 7, ppkt. Uważasz, że wskazywane przez Ciebie towarzystwo wypłaci dokładnie 95% odszkodowania (np. 95% z 8.000 zł SU/ha) jeżeli 16 kwietnia nastąpi szkoda całkowita?

Tego nie rozumiem -> "Akurat w innej firmie mozna dostac odpowiednio procentowo. tylko dostajesz np dostajesz 40% z %SU na jaki ubezpeiczyles, czyli 15% z SU, 20% z SU , 25% z SU np 40% z 15% SU (1500 zl) = 600 zł"  - mowa jest o tej samej firmie i szkodzie całkowitej?

UWAGA!!!!

Nie ubezpieczać na poczcie!!!!!!

Kasę wziąć łatwo ale oddać za szkodę nie da rady!!!!

Koniec komunikatu

1 person likes this

U mnie nic nie było OK. Jeden szacuje a drugi który nie był na polu robi protokół. Granda i złodziejstwo

Wielu klientów miało wypłacane odszkodowania. Mimo to cały czas ubezpieczają się u mnie.  Oczywistym jest, że nie każdy będzie zadowolony, ale tak będzie w każdym towarzystwie.

No pewnie, jak zniszczyło tak, że nie można się przyczepić to pewnie. Ale jak leżą łuszczyny na ziemi to tam ch.j. Jak całość ocętkowana to też ku.s. Złomy nie policzone bo po co? Jeszcze trzeba mocno pilnować szacującego bo ślepy jak kret. Banda baranów

1 godzinę temu, Gas74 napisał:

cały czas ubezpieczają się u mnie

Jasne bo ty jesteś w stanie załatwić lepsze warunki 

Pod warunkiem że żadnej szkody nie było 

Cały system ubezpieczeń jest g...no warty i tyle 

Miło, że nie wątpisz w moje możliwości. Owszem, udało się załatwić lepsze niż standardowe (to nie jest wyłącznie kwesta ceny) warunki. I to byli również klienci szkodowi.

Co do drugiej części Twojej wypowiedzi to... jest dużo osób odmiennego zdania.

Mają inne zdanie jak wyłudzają szkody 

Ja jestem uczciwym człowiekiem i to nie dla mnie 

Zwyczajnie nie będę się składał na odszkodowania dla oszustów

A czy odszkodowania mają być częścią zarobku czy może rekompensatą ?

Jak widzę pola to wiem że czekamy na jakiś grad bo inaczej to 1,5 tony 

Kiedyś było inaczej dziś jest jak z prądem czy wodą jeden kradnie 

Wszyscy się składają a agent wpisuje kody pocztowy i $$$

@miwigos

Za ocentkowanie też są tabelę, nie są to duże wartości ale są. W tym roku to tego pierwszego faceta z PZU miałem marzenie, tyle policzył że nawet tyle nie było i byłem mega zadowolony. I dla jasności nic nie dostał!. 

Ale ogólnie @jarki masz rację, cały system leży i jakoś nie widać osób które miałyby chęci go zmienic