68 posts in this topic

@Pałuczanin81 teraz (po 30 listopada) już tylko bez dopłat na indywidualną decyzję centrali. Z dopłatami dopiero w okolicy końca marca. Cena poszła na PW.

Wszyscy przestali być hojni,a jeszcze w 2017 byliśmy zaskoczeni.

@Gas74 twoja firma jako jedyna w Polsce podpisuje umowę na groch ozimy!

Sprawdzałem...

Jest jeszcze szansa na rzepak (trzeba dorzucić coś innego). Zapraszam do kontaktu

Od poniedziałku 20/09 ruszamy na Poczcie z dotowanym ubezpieczeniem upraw. Zapraszam do kontaktu (namiar w profilu lub przez PW) i realizacji.

Pozdrawiam Grzegorz

Edited by Gas74

Cytat

Rzepaki dano posiane ,ale na zime nie warto ,chyba że ci co posiali we wrześniu i wiedzą że gów..o będzie

@Pałuczanin81    OWU (link do OWU) nie określa bezpośrednio, że nie można ubezpieczyć rośliny jeżeli nie znajduje się w jakiejś konkretnej fazie rozwojowej. Mowa jest o obsadzie bez doprecyzowania fazy.

Jest napisane jednak, że "Towarzystwo nie odpowiada za szkody powstałe wskutek (co oznacza istnienie adekwatnego związku przyczynowo-skutkowego)... 3) nieprzestrzegania terminów agrotechnicznych lub wadliwie wykonanych zabiegów agrotechnicznych".

Jeżeli okaże się jednak, że faza rozwoju rośliny jest niezgodna ze "sztuką rolniczą" (ale nie mówię tutaj o 3 l.) i mogła być przyczyną np. "nieprzezimowania" to może być to przyczyną odmowy wypłaty odszkodowania.

Jeszcze trochę tego okresu weget. zostało -> ubezpieczaj ;-)

Edited by Gas74

Według mnie na zime nie warto ,takie stawki że jak by wymarzło  raz na 4-5 lat to nic nie zostaje, więc szkoda zachodu, nie będą się firmy na mnie dorabiały

Przyznam, że pierwszy raz nie biorę pod uwagę jesiennego ubezpieczenia.Mam samą nędzną pszenicę to se daruję.

Nigdy powtarzam nigdy nie miałem zbóż ubezpieczonych na zimę 

Myślę że tak już pozostanie z wyżej ( @miwigos ) wymienionych powodów