Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0
lokizom

Głębosze

37 postów w tym temacie

@miwigos rozwaliłeś mi system, najpierw piszesz że najlepiej robić w poprzek, potem że sam robisz wzdłuż i przyznajesz że robisz źle a na koniec sam sobie zaprzeczasz, że lepiej nie robić tego wcale jak tak masz robić.

Moje pytanie również ponawiam. Czy na stoku (ciężka glina) dobrze jest zrobić głęboszowanie w poprzek czy lepiej odpuścić?

1 osoba lubi to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Opisałem gdzieś taki przypadek u znajomego 

Chyba jest to w bezorkowym temacie 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, maslak88 napisał:

@ikcomas coś chyba nie przeczytałeś ze zrozumieniem @miwigos, popatrz na przecinki, jak się czyta nie zwracając uwagi na przecinki to można tak zrozumieć jak ty to zrozumiałeś :P

Dzięki za wyjaśnienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po testach zwykłego głębosza i typu plow jestem jednak bardziej przekonany do typu plow mimo że nie zrobię tego tak głęboko jak zwykłym, ale typu plow robi jednak robotę. Teraz tylko szukać producenta, czas do wiosny albo pewnie nawet do późnego lata na wybor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiedziałem, że tak będzie. Plow wystarczjąco głęboko pracuje. Ryć głęboko to najwyżej raz. Był gdzieś artykuł kiedy i gdzie nie wskazany jest taki zabieg. Ważne by zruszyć zamazaną warstwę gleby, głębiej korzenie zrobią swoje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To takie coś pomiędzy zwykłym, a plow. Tylko sama nakładka redlicy 1500zł sztuka to ile cały?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w internecie gdzieś czytałem że wypuścili na rynek coś podobnego jak Agrisem, tylko nie mogę teraz tego znaleźć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widziałem też. Ogólnie to robi to podobnie jak plow a myślę że dużo więcej ON pójdzie.

Jak trochę sie wczytałem to mam taki dylemat bo jest podzial na o zebach prostych i zakrzywionych. I teraz nie wiem czy krzywe to jest plow czy może normalne żeby ale pod skosem do przodu idące a te proste to np. jak w kverneland silo wolf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0