GEP

Dzierżawa wiatraki fotowoltaika

116 postów w tym temacie

Piszcie wszystko, czy macie u siebie na polu taką elektrownię, jak zawieracie umowy, ile Wam płacą etc. etc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sam jestem ciekaw tego tematu choć nie miałem jeszcze osobiście z tym styczności ale słyszy się różne historie,te lepsze i te troszke gorsze.

Ma ktoś może u siebie postawiony wiatrak(wiatraki)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak ze trzy lata temu u nas też chodził gostek i podpisywał umowy na budowe elektrowni wiatrowych w gminie miała powstać ferma na 70 wiatraków i już wójt snuł plany na co przeznacz podatki od tej inwestycji ,ludzie (w tym ja też) już liczyli w myślach kase (20 000 na rok od sztuki ,gwarantowane w umowie) no i sprawa ucichła jak makiem zasiał ,pisze to po to aby uważać na oszustów ,,nie wszystko złoto co się świeci,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

sprawa z wiatrakami zapewne teraz jeszcze bardziej się skomplikuje. Zmianie ulega ustawa dotycząca tzw. zielonej energii i z tego, co kojarzę, to ostra kłótnia się toczy w tym temacie. Wiadomo, że gdy gra toczy sie o wysoką stawkę, to trudno znaleźć kompromis.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

rok temu też miałem wizyte przedstawiciela wiatraków , chcą stawiać pojedyncze wiatraki a nie fermy , płacą 25000 zł. netto za 1 szt. choć widziałem kopie umowy na 40000 zł .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się ktoś z tym temacie, albo ma doświadczenie z dzierżawą gruntu pod budowę wiatraka? Jakich myków się łapią firmy stawiające tą "bioenergię"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nieco odkopuje Ci @Marecki temat 

Umowę trzeba samemu dobrze rozszyfrować lub udać się do prawnika 

Myków jest sporo poczynając od zagrywek w stylu odkupujemy dzierżawę i dajemy więcej

Są punkty o pierwokupie i pierwodzierżawie jest dodatkowy PUNKT poufności !!! 

Zbyt wiele smrodu wokół tego  za duża kasa dla Niemców = korumpowanie urzędników

Dziś obowiązuje ustawa odległościowa mocno ograniczająca ten temat 

Edytowano przez jarki
Marecki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I moda na turbiny mineła ,teraz panale na topie,a tak poważnie bez dotacji to tylko z węgla prąd lub jądrowa,której bym nie chciał

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Firma KRD Global Group poszukuje działek (min. 2 ha) do wydzierżawienia pod projekty fotowoltaiczne w całej Polsce.
Zapraszamy do kontaktu.

tel.: 732029402

mail: info@krdglobalgroup.com

PV farm 200 kilo.jpg

Edytowano przez jarki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam taką działkę ponad 10 ha klasa bonitacyjna 4b, 5 i nieco 6 

W bliskim sąsiedztwie około  300 m linia średniego napięcia 

Jakieś propozycje ?

Edytowano przez ikcomas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. Proszę o Pana maila żebym mogła wysłać szczegóły albo o bezpośredni kontakt ze mną- poprzez telefon, bądź maila, wedle preferencji :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, jarki napisał:

Te szczegóły to jakaś wielka tajemnica ?

Nie, natomiast zazwyczaj przesyłam wstępne i dokładniejsze informacje na maila jak np. przykład umowy notarialnej, żeby później pamiętać osoby z którymi rozmawiam i odpowiadać bezpośrednio na wszelkie pytania i wątpliwości. Oczywiście jeżeli ta forma nie jest Pana preferowaną, podstawowe informacje mogę napisać tutaj. 

W razie czego podaje dane do siebie: sabina.szumigala@krdglobalgroup.com, tel: 732 029 402

Pozdrawiam i pozostaję w kontakcie

 

5 godzin temu, Marecki napisał:

Też jestem ciekaw. Panel to cicha alternatywa dla turbin wiatrowych. 

Jasne. Pan również preferuje dane w tym miejscu czy poprzez maila? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak ma to wyglądać od strony technicznej i prawnej 

Przypominam że moja działka ma przeszło 10 ha a wy chcecie 2 ha 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczekuję prostej odpowiedzi czy w związku z budową cała działka będzie zajęta?

Czy to zajęcie będzie obowiązywało przez cały czas trwania umowy czyli 30 lat ?

Czy to prawda że wy macie prawo pierwokupu i pierwodzierzawy ?

Czy to prawda że jeśli wcześnie umrę moje dzieci nie mają nic do powiedzenia

A nawet może dojść do tego że pieniądze będą wpłacane na fundusz bankowy 

Który to wy wskażecie czyli w waszym banku 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niedaleko mnie wybudowali też coś podobnego, myślę że właśnie na około 2 ha. Ogólnie takie inwestycje w instalację fotowoltaniczne sa do rozważenia nawet na dachach budynków gospodarczych. Przy cenie pradu jaki miałem za 2018 rok liczyłem ze koszt zwrotu inwestycji to 10-12 lat czyli dość długo zważywszy na to że na najdroższą część tej inwestycji czyli inwerter jest około 10-12 lat gwarancji. W moim wypadku na 2019 miałem wczesniej podpisana atrakcyjna umowę na cene prądu takze ten okres splaty jest bardzo podobny do tego wyżej. Natomiast te ceny rynkowe które chodzą obecnie gwarantuja już spłatę tej inwestycji w 6-8 lat. Tylko nie wiadomo co dalej zrobi cena pradu na gieldzie, czy dalej będzie rosła czy jednak trochę spadnie ale nie ma co liczyć ze spadnie do wartości z 2017 roku. A elementy inwestycji z roku na rok są coraz tańsze, w ciągu 3 ostatnich lat spadek około 30%. Więc moim zdaniem lepiej jeszcze poczekać na takie samodzielne inwestycje 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taka jest norma 2ha = jedno przyłącze pod sieć średniego napięcia

Wszystko by było ok gdyby umowy były napisane w taki sposób

Aby obie strony miały równe prawa i obowiązki niestety jest inaczej

Jeśli przed wydzierżawieniem rolnik nie wytyczy osobnej działki 

Następnie nie utworzy dla niej księgi wieczystej ma PROBLEM 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Robię u siebie instalację na dachu 40 kW na gospodarstwo, w pomorskim jest akurat dofinansowanie do kredytu, że ma się oprocentowanie od 0,25%, bez marż, prowizji z Urzędu Marszałkowskiego. Liczyłem, że jak kredyt na 10 lat to zamiast do Energi płacić spłacałbym raty i zostałoby jeszcze 500-1000 na miesiąc. Albo kredyt na 7 lat to po prostu spłacałbym kredyt zamiast płacic za ten prad. Ogolnie to do roku zuzywam ponad 150 000 kWh. Więc musiałbym mieć instalację ok. 150 kWh, ale to już inna historia.....

Ale nęka mnie firma na podpisanie instalacji na 2MW na panele na polu, bo mam akurat zmodernizowaną linię średniego napięcia przy polu. Chcą na tą instalację 2,5ha, może dałoby radę wynegocjować 30 tys/rok za te 2,5ha. Akurat mam tam słabą ziemię i nie jestem aż tak na nie. Tyle, że trochę z kawałka mi ubędzie bo pole ma ok.14 ha. I sam nie wiem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przy ilości energii jaką Ty zużywasz temat jak najbardziej do rozważenia 

 

Jeśli mowa o fotowoltaice na polu ok ale przyjrzyj się umowie i te punkty co pisałem

Ja bez wytyczenia osobnej działki i księgi bym w to nie szedł 

Słusznie zauważyłeś że 2ha to sama fotowoltaika zajmuje a jeszcze wokół

Tego też trzeba dopilnować standardem jest 10000zł x ha 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się