Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0
ikcomas

Spadek

15 postów w tym temacie

Skąd wziąć zaginiony akt własności z lat nieznanych? Jak się do tego zabrać? W Sądzie Rejonowym w Wydziale Cywilnym nikt mi nie pomoże, BOI jest wyjątkowo nieskore do współpracy. Nie udzielają porad telefonicznych i nie można przyjść osobiście bo jakaś qrwa pseudoepidemia. Tak samo w USC. Nie wiem czy są Ksiegi Wieczyste, wątpię. Dostałem się do UG po znajomości ale dama w USC nie miała czasu bo miała aż dwa zgony do wprowadzenia. Nóż się w kieszeni otwiera. Teraz to mają luz w tych urzędach.

Edytowano przez ikcomas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, tak myślałem o tym. Tylko nie chodzi mi o domysły a o realną sytuację, w której ktoś był. Żeby było mało tego muszę szukać zaginionych spadkobierców a gra warta świeczki. Dwa siedliska, jedno z dobrym domem, drugie z fest oborą. Te z oborą bym zagospodarował a te z domem na sprzedaż. Ziemię obrabiam od lat ale za mało na zasiedzenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U Ciebie SZLACHTA ZAŚCIANKOWA to masz trudniej niż Zabugaje.

Moi sąsiedzi np.Kiernoski z Kiermusów są.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Regiony pomyliłeś i to znacznie ale nie chce mi się znowu tłumaczyć bo to i tak bez sensu a odbiegamy od głównego tematu. Czy nikt nie robił sprawy spadkowej? Takiej bardziej skomplikowanej? Przecież jest tyle gruntów na dziadkach, wujkach, stryjkach, pradziadkach, wiele lat zaniedbane stany prawne, brak dokumentów, często sprzed wojny i idzie to ogarnąć. Tylko jak zacząć? Gdzie iść? Wszędzie wszyscy mnie wyganiają z tekstem "radź sobie sam"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tak najprościej i najdrożej zarazem. Cała sprawa i tak nie wyjdzie tanio. Jakieś inne pomysły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sama porada może być nawet bardzo tania oni zawsze chcą więcej

Ale po rozmowie możesz sam się za to zabrać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mniej więcej wiem. Mój notariusz mi nakreślił wstępny zarys co mam robić ale jak przychodzi co do czego to wszędzie pod górkę. Nie można się dowiedzieć gdzie jaki wniosek złożyć ani o nic zapytać bo wszędzie koronawirus panuje a ta biurwa w USC ma 2 zgony do wprowadzenia. 2 zgony w 8 godzin pracy! Słownie: dwa, DWA!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I w taki sposób wychodzą zaniedbania,iestem zwolennikiem załatwienia spraw na bieżąco,bo pózniej tragedia w latach 90 kupowałem takie działki ,wtedy było prościej ,nawet wykreślili hipoteke która nie musieli za kawe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może idź do księdza-przecież wiesz kto był właścicielem,tam mieszkał,miał dzieci,albo nie?

Księgi parafialne dużo dają.Najlepiej,jakbyś napisał co CI notariusz doradził.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Byłem i pocałowałem klamkę (klamki). Notariusz podpowiedział, że Sąd może zamieścić ogłoszenie o poszukiwaniu spadkobierców w ogólnopolskiej gazecie. Tylko nie powiedział jak taki wniosek napisać a wzorów na stronie Sądu nie ma. No i ile to kosztuje?

Mam jeden testament ale do odczytania i tak potrzebni są wszyscy spadkobiercy.

Edytowano przez ikcomas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam,jak Ciotka przejmowała spadek w 1996 to wtedy sąd

zobowiązał do ogłoszenia w gazecie.Zmarły właściciel miał brata w Poznaniu-NIEWIDOMEGO.

Nikt mu nie przeczytał i gospodarstwo przypadło Ciotce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I otóż chodzi,żeby się spadkobierców,jak najmniej zjawiło.

Dziś każdy chce dostać bodaj "ochłap" i na przekór będzie robił.

Kiedyś w INNEJ gazecie przeczytałem porady prawne.

Facet ze Śląska pisał:

-"Zmarł mój brat.

Dostałem spłatę od rodziców za gospodarstwo przy zapisie.

Czy jeszcze jakoś teraz mogę wyportkować wdowę-bratową z majątku?"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0