wielokrop

Nowa klasyfikacja środków

209 postów w tym temacie

Przeniosłem do właściwego wątku bo odbiegamy od tematu. Od kiedy faktura nie jest wymagana? Mam szkolenie z 2016r. i tam nie było o tym mowy. Faktura to również przedmiot kontroli czy właściwie środek jest wykorzystany. Jest też dowodem legalności zakupu, ba nawet przewożąc taki środek czy stosując na polu musisz okazać się dowodem zakupu, bo skąd wiadomo że nie pochodzi z przemytu? To teraz już można legalnie stosować nielegalne chemikalia i je wpisać w rejestr? No i jak to jest z tą rejestracją? Jak mam na opakowaniu to stosuję zgodnie z etykietą. Jak mam środek z 2017r. to zgodnie z etykietą na opakowaniu mogę stosować Navigator w dawce 0,3 również i w tym roku. To, że się zmieniło na środkach wyprodukowanych po 2017r. to mnie nie interesuje bo zgodnie z rejestracją mogę legalnie zastosować w takiej dawce jaka jest podana na opakowaniu bo wtedy był tak zarejestrowany. Przecież nikt nie będzie sprawdzał każdego środka co 5 minut czy się rejestracja nie zmieniła. To po co jest etykieta na opakowaniu jeśli jest niepotrzebna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To już było dawno, jeden to notatnik a drugi ewidencja. Nie wiem kiedy to się zmieniło ale jeśli teraz wymagana jest tylko ewidencja bez faktur to hulaj dusza, piekła nie ma, papier przyjmie wszystko. No i jak można żądać wpisania innej dawki jak na etykiecie? To jest niezgodne z prawem. Środek był tak zarejestrowany, ważny jest dwa lata i jego etykieta też jest ważna 2 lata. Nie możemy stosować niezgodnie z etykietą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@ikcomas złe myślenie, właśnie m.in. tak się tłumaczyli rolnicy podczas kontroli.
Urzędnicy z Piorinu żadnego mandatu czy kary nie dali, sprawa została przekazana dalej do ARIMR a stamtąd później przyszła decyzja że podczas kontroli dnia X zostały naruszone zasady "wzajemnej kontroli" cross complince itp ....w związku z tym grzywna  5% wartości dopłat na okres 3 lat. Od decyzji jest możliwość odwołania w ciągu 7 dni.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewnie zakupili srodek w 2018 to wtedy juz ich przetrzepali bo mieli podstawy.

Mysle ze fakture trzeba pokazac. Najgorzej jak na fakturze zakupiles wiecej a wypryskales mniej to maja prawo zadac pokazania reszty w magazynie albo kwitu z utylizacji jesli tej reszty nie bedzie sie mialo. 

Najlepiej nie pryskac nic(ewentualnie chwasty) i bez problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To nie jest mój wymysł tylko właśnie PIORIN-u. Tak mówili na szkoleniu. Stosuj zgodnie z etykietą. No i to co na fakturze to i na polu, nie ma faktury nie ma też w ewidencji. No przez trzy lata coś się zmieniło? Ja bym się odwoływał. Tylko pewnie nie był to jedyny powód postępowania administracyjnego a jeden z wielu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy doszły was słuchy że niby chloropyrifos, dimetoat, tebukonazol wylatują ?

I za rok nawet proteus i pochodne

Tosz to koniec uprawy rzepaku jak to się sprawy potoczą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tylko słyszałem o chloropyrifosie, dimetoat, epoksykonazolu i czymś jeszcze ale nie tebukonazolu 

PS.
Chcą zrobić z Europy Zieloną Wyspę. Rolnicy będą tylko pobierać dopłaty do ugorów do pszczółek do ptaków i do wszystkiego innego co jest nie związane z produkcją. Wystarczy jedno pokolenie co zaprzestanie robić w polu i jesteśmy skazani na mięso z próbówki na/lub import mięsa z innych krajów. Po przez rywalizacje mocarstw w Eurazji tj. USA, Rosję i Chiny- wojnę handlową która trwa oraz łamanie znanej nam wszystkich obecnej globalizacji po przez kontrolę nad strategicznymi przesyłami w światowym łańcuchu dostaw i ich przenoszenie z Chin w inne części globu. Będziemy związani prędzej czy później z amerykańskimi rolnikami a raczej przemysłem spożywczym z kraju gdzie korporacje zarabiają od A do Z.    
ale to rozmowy w innym temacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tiachlopryd ostatni sezon 2020 
EU podjęła decyzję 2 tyg temu

Edytowano przez arszczecin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bez tych powiedzmy takich ale bardzo dobrych fungicydów jakoś się da 

Ale jeśli to prawda o insektycydach to nas robactwo wpierdoli z uprawami 

Następnie nas otrują żarciem ze wschodu a kto przetrwa będzie in vitro szamał 

Edytowano przez jarki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To co zostanie do trucia robactwa?Proteus miał rejestrację w buraku,a szarek prze na Pałuki na równi z ASFem.

Jakie substancje będą dostępne-nazwy handlowe znajdę w necie.

Edytowano przez Pałuczanin81
Jakie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak przestaniemy siać buraki nie będzie problemu,gorzej z rzepakiem,ale po co się martwić ,wprowadzą nowe "tańsze" środki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zostaną perytroidy tylko na koniec i pewnie nie wszystkie,

problemem jest to że obecnie nie ma innych substancji na robaka w rzepaku i buraku 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko że urzędasy sprawdzą czym to się pryska, będą mogli się wykazać w walce z trucicielami narodu

Edytowano przez barts

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co takiego wymyślą jak ulubiona firma @jarki  znany producent aspiryny ma tylko movento z insektycydów gdzie litr kosztuje blisko 300 zł stosowania warzywka i sady

ale i śmietkę sieknie pewnie w rzepaku na korzeniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No weźmiesz aspirynę i już Cię głowa nie boli 

@miwigos Owszem nowe to oni już mają tylko trzeba ekologów napuścić

Musimy sobie zdawać sprawę że ktoś to sponsoruje żeby później zbić $$$

 

6 godzin temu, ansu napisał:

To teraz bliskość na Ukrainę może być pomocna.

Oj wielu się przekonało kupując wschodnią aktare że to nie ten sam tiametoksam 

Co będzie z chlotianidyną bo przecież mam hektary ziemniaków?

Można masowo muchy truć agita jeszcze chyba będzie w sprzedaży :D 

W dużym opakowaniu z pięć dych wyjdzie ;) 

https://allegro.pl/oferta/agita-10-wp-400-g-preparat-na-muchy-7380564815?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

Edytowano przez jarki
chlotianidyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@jarki w Cruiserze ten sam, a nawet mocniejszy :-P, tylko Wy za Wisłą mocno przepłacacie a jak nie to podróbki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 6.11.2019 o 14:06, jarki napisał:

Oj wielu się przekonało kupując wschodnią aktare że to nie ten sam tiametoksam

Nie dla mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się