793 postów w tym temacie

Witamy wszystkich forumowiczów,

 

Chcielibyśmy Państwu przedstawić nowy serwis rolniczy, który umożliwia producentom rolnym porównywanie odmian zbóż poszczególnych gatunków. Kryteria wobec których porównywane są zboża zostały wyselekcjonowane jako najważniejsze z ogólnie dostępnych cech charakterystycznych. Wystarczy wejść na stronę http://www.materialsiewny.info i wybrać odmiany które nas interesują - zestawienie, które nam wygeneruje system, pozwoli bez problemu wybrać najlepszą odmianę.

 

W serwisie http://www.materialsiewny.info znajdą Państwo dodatkowo wiadomości rolnicze, przede wszystkim te najbardziej interesujące producentów rolnych, m.in. informacje o dopłatach do materiału siewnego itp.

 

Serwis posiada również własny newsletter, który jest całkowicie darmowy i zapisując się do niego otrzymujemy tylko te informacje, które na interesują, np. nawożenie, maszyny rolnicze, uprawa itp.

 

 

Serdecznie zapraszamy wszystkich do korzystania z serwisu oraz do przesyłania nam uwag co do działania. Jesteśmy otwarci na sugestie użytkowników i pragniemy jak najlepiej dostosować się do ich wymagań.

 

 

Zespół serwisu materialsiewny.info

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@www.materiałsiewny.info Musisz bardziej się postarać. dla mnie brakuje rubryk. do jakiego typu należy odmiana pszenicy, jak się krzewi,preferowany termin siewu ,zimotrwałość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Odpowiadając na sugestie;)

 

Zboża ozime pojawią się w czerwcu i będzie szeroka paleta odmian. Jeśli chodzi o cechy umieszczone na stronie, to staraliśmy się wybrać te najważniejsze ustalając to z dużymi producentami rolnymi, ponieważ chcemy stronę jak najbardziej dostosować do potrzeb rolników i uniknąć zbędnych treści. Typy pszenic są podane, tak samo jak przy innych gatunkach na 2 pozycji. Na czasie dojdzie również kalkulator wysiewu, który wielu producentom zapewne ułatwi obliczenie ilości wysiewu. Dodatkowo będzie także możliwość komentowania odmian, dzięki czemu każdy będzie mógł się wypowiedzieć na temat danej odmiany.

 

Pozdrawiamy i dziękujemy bardzo za sugestie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

odmiany pszenicy dzielimy na następujące typy; typ pojedynczego kłosa, więcej ziarna, gęstego łanu, kompensacyjny. o takie typy mi chodziło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

są jeszcze inne typy. odmiany typu krótkiego dnia (KD) odmiany typu długiego dnia (DD) odmiany neutralne (ND).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czyli jare i ozime. pszenica to nie sałata czy rzodkiewka że rośnie kilka tygodni. Bardziej do mnie przemawiają podziały na charakter przeznaczenia jak chlebowa, paszowa, elitarna ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

te cechy i typ pszenicy, o których pisze decydują o tym czy pasują do mojego stanowiska i sposób prowadzenia łanu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A możesz mi podać namiary do jakiejś literatury branżowej, która opisuje i wyjaśnia taki podział bo jakoś na stronach COBORU i firm hodowlanych widniej dotychczasowy podział. Może coś się zmieniło to warto byłoby odświeżyć wiedzę ale nie wydaje mi się to prawdopodobne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie więcej niż 0,5l/ha. Najlepiej zaraz. Ważne aby w noc po zastosowaniu nie było przymrozków, a optymalne tempertury do zastosowania to 10-15 C. A z suszą to zrozumiałem tak, że za bardzo się rozkrzewi i nie da rady wyżywić wszystkich pędów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@jarki uprzedziłeś mnie, spać nie możesz? ;D

Tak, dokładnie o to chodzi, wszelkie antywylegacze płynne kosztują grosze i sam wjazd w pole jest droższy niż koszt środka dlatego ja jak już stosuję to "przy okazji" innego wyjazdu. Środek jest tani dlatego, że oprócz skracania "góry" redukuje również korzenie. Zastosowany w fazie krzewienia sprawia, że rośliny zamiast iść w pędy tworzą nowe i naprawdę fajnie to działa ale wszelkie górki i piachy warto ominąć bo nie znamy przebiegu pogody w czerwcu. Tak robiłem w tamtym roku i było super, w tym roku nie ma potrzeby.

P.S. Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowe w tamtym roku robił tak na wszystkich polach ale to ciężkie ziemie zasobne w wodę. Potem do skracania użyli etefon jak dobrze pamiętam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak jest lepiej zasiać pszenicę ozimą w optymalnym terminie czy lepiej trochę opóźnić, będę siał odmianę hondia rok po centrali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@mieto35

Żeby człowiek potrafił przewidzieć pogodę na jesieni i w zimie

Wiedziałby jaki termin jest odpowiedni ;)

Poza tym zależy od odmiany stanowiska nawożenia i....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się