793 postów w tym temacie

3 godziny temu, miwigos napisał:

Taka drobna,co za odmiana

Tytanika nowość od Danko :p 

Ciekawe jak napiszę w kwiatach że tyle wysłałem

Edytowano przez jarki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jatez sieje pszenzyto ok 70 kg masa ziaren ok 37 g swoje nasiona zobaczymy co z tego bedzie i tez probuje tytanike tylko ze mam grubsza 42 i pol grama i chce wysiac ok 90 kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak ok 200 zeby bylo .nie wiem czemu u mnie jakos bardzo sie krzewi na jesieni i prawie zawsze mam przynajmniej 3.4 a nawet wiecej rozkrzewien i zawsze mam za gesto 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

400 klosow to za mało w pszenicy myśląc o wysokich plonach?

Edytowano przez lokizom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zależy jakie jest te 400 kłosów jak równe i dorodne to aż nadto, jak jest ze 200 dorodnych i stopniowo po 50 coraz gorszych to już nie jest tak kolorowo

Teoretycznie 250 kłosów po 50 ziaren o mtz 50 powinno dać coś około 6 ton

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to że uda się zasiać pszenicę w terminie 

Nawet nieco przed moim zaplanowanym na ten rok 

Warto było cierpliwie czekać zresztą to przecież pszenica 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie zdziwię się jak znajomego żyto strzeli w źdźbło jak jeszcze tydzień będzie po 20 stopni

Edytowano przez lokizom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

... ogólnie ktoś tu pisał chyba barts o tych fazach księżyca że w tym roku między 3 a 15 września najlepszy czas przypadał na siewy ozimin i coś w tym jest bo u mnie pszenice siane 15 września juz się ładnie krzewią a te siane 19 i 21 wzeszły i sobie tak siedzą i rosną jakby chciały a nie mogły...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@sapek to ja pisałem i siałem zboża wg kalendarza księżycowego, rzepaku nie zdążyłem i każdy dzień opóźnienia było widać, ostatni mało nie poszedł do likwidacji, uratował go deszcz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

... no ikco zwracam honor :) ale faktycznie coś w tym jest chociaż pszenica siana 21 września po truskawkach wg zaleceń Daymona wzeszła ładnie, chyba te 3 lata bez orki zrobiły swoje a obok po ziemniakach jak na razie połowa tego co po truskawce... kurcze ale od razu mnie to zaintrygowało ten kalendarz księżycowy i coś w tym jest ... to trzeba będzie zgłębić w kolejnych latach...

Edytowano przez sapek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No pewnie że jest. Tutaj są rolnicy którzy np. nie pryskaja na chwasty wogole bo wiedzą kiedy zasiac i nie ma dużej presji wtedy, nawet perzu nie maja a glifosatu nie widzieli na oczy. O ile dobrze pamiętam sa na taki siew 2 dni koło fazy nowiu ale niestety nie mogę za bardzo sobie pozwolić na az takie dopasowywanie sie do tego kalendarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@sapek nie wierzę w żadne kalendarze książkowe 

@ikcomas ostatnio po wizycie u Franka jest gorzej a miało się poprawić 

@lokizom tu BYŁ taki jeden co patrzał na księżyc (nie mylić z kradzieżą) ;)

Po jakimś czasie się śmiali że nia eko przeszedł skończyło się wydzierżawieniem 

Edytowano przez jarki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

... a ja wierzę bo księżyc dużą rolę odgrywa w życiu ziemskim, samo to że się oddala i przez to doba na ziemi staje się coraz dłuższa już ma znaczenie (oczywiście widać to w przekroju milionów lat)... więc dlaczego miałby nie być takim drogowskazem w siewie zbóż ?... poza tym natury nie oszukasz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Księżyc ma wpływ na wodę na ziemi, chodzi mi o przypływy i odpływy. Zwykle są na jednakowym poziomie, ale w fazie pełni i nowiu są większe. Też uważam, że siew w odpowiedniej fazie księżyca ma znaczenie. Tak samo np zbiór owoców i warzyw. Tylko że nie zawsze można się aż tak dopasować, a szkoda. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie kwestionuję wpływu księżyca na planetę

Przez wiele lat obserwujemy nasze uprawy jak się zachowują 

Z tych obserwacji wyciągamy wnioski każdy pod siebie

Ja patrzę na kalendarz i aktualnie panujące warunki pogodowe 

W związku z tym robię małe korekty w terminach agrotechnicznych 

Wiosną zwykle siewy im wcześniej tym lepiej jesienią niekoniecznie 

Edytowano przez ikcomas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak Ty siejesz 50 kg to powinneś siać na poczatku września,u mnie ta siana 17 -09 też zaczyna się krzewić,,do końca listopada ma czas,albo dłużej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

...ale mówicie o zdjęciu bartsa z tym drugim rozkrzewieniem  w pszenicy? nic specjalnego, standard - mamy połowę października...

 

... no u mnie siane 15 września to samo...ale siane 19 i 21juz wyraźnie zostają w tyle...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak na bezorkę to myślę że dobrze jest jak na ten rok, szczególnie że pole bezmyślnie dwa tygodnie przed siewem przygotowane  bo liczyłem że trochę popada :(

A poza tym @jarki  niech patrzy bo w kimadzaro nie ma na co patrzeć :P

 

Na wiosnę sobie zaszaleje i posieje kawałek jęczmienia 75 sztuk co druga redlicę

Edytowano przez barts

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odczep się mnie się moje pszenice podobają 

Siałem nieco przed planem ale było zimno i sucho wschody się opóźniły 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

75 to potrzebujesz ok. 6-8 rozkrzewien. Przyjdzie sucho i może nie być. Tyle bym aż nie posial, chociaż kto wie może kiedyś 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się