793 postów w tym temacie

Umnie jeczmien ozimy jakubus tez kolo 10 rozkrzewien, tylko ze siany 7 wrzesnia 200-210/m2

Tylko ze nie odchwaszczony jeszcze, doglebowka podziala przy takiej szczocie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Około 600 kłosó na m2 to optymalna obsada. 3 rozkrzewienia x ilość nasion łooooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę że jest około 250 roślin na metrze kwadratowym czyli wystarczą 2+ rozkrzewień 

Teoria teorią ale zima jeszcze swoje pokaże póki co jeszcze dwa miesiące będzie rosła

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko trzeba pamiętać że pędy dominujące w przypadku @jarki jest obecnie jeden mają własne korzenie, a te maluchy dostają składniki pośrednio jak duże się wyżywią

czyli jakby nie patrzeć lepiej mieć zapas  1-2 pędów dominujących

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co Ty za filozofie tu piszesz Twoja pszenica też tak wyglądała 

Każda ma pędy słabsze i mocniejsze i oby tych słabych nadto nie było 

Zamiast pszenicy wiosną masz trawę te boczne długo jeszcze ciągną nawozy 

Walczą walczą ale w końcu muszą przegrać jak będzie za dużo to poślad i wylegnie 

 

Co Ty masz za jęczmień to jest TRAGEDIA wypuść krowy niech sobie pojedzą 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz każdy pęd wypuszcza korzenia u mnie jest obecnie 3 pędy. Jeśli na wiosnę nastąpi redukcja to korzenie zostają

large_ps13.jpg.e26ac86f7ee907b24333d435e7df9b74.jpglarge_ps12.jpg.021c34c6ccdce5c4c742f486319cdcf3.jpglarge_ps11.jpg.6068144837b092484533c668975e4bda.jpglarge_ps10.jpg.5bac4d25c39336586f9f6fb81b909bdd.jpg

 

Każdy taki pęd (węzeł krzewienia) to kolejne 2 korzenie przybyszowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem w takim stanie jak teraz jest Twoja pszenica to akurat do zimy 

Pokazały to ostatnie przesiewy i jeszcze trzeba wspomnieć że na patogeny też odpowiednia 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Filozofia filozofia. 
skoro jest tak kolorowo to czemu nie osiągacie plonów 8 + średnio w całym gospodarstwie?

300 nasion na m2 , po 2 - 3 rozkrzewienia to macie obsadę kłosów 900-1200. Piękna gęsta pszenica. A w praktyce założę się ze w żniwa mało kto osiąga 500 równych kłosów. Tyle zostaje z waszych dywagacji 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

On ma racje akurat w tym, lubie jak na poczatku wiosny mam okolo 500 mocnych zdzbel, trudno to zrobic ale jak tak jest to i nawozenie latwo sie robi itd. Z reguly wtedy sa najlepsze plony. 

Zwykle trafiam w 500-1000 zdzbel. Jesli ktos ma wiecej to mysle ze to juz duzy blad na samym starcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, szymon87 napisał:

Filozofia filozofia. 
skoro jest tak kolorowo to czemu nie osiągacie plonów 8 + średnio w całym gospodarstwie?

300 nasion na m2 , po 2 - 3 rozkrzewienia to macie obsadę kłosów 900-1200. Piękna gęsta pszenica. A w praktyce założę się ze w żniwa mało kto osiąga 500 równych kłosów. Tyle zostaje z waszych dywagacji 

300x2=?

300x3=?

Część padnie, zostanie tyle ile trzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, ansu napisał:

300x2=?

300x3=?

Był taki prezydent co mówił 

-"To jest proste jak 3x3 jest sześć"

- Nie panie prezydencie 3+3=6 a 3x3=9 

Podsumowując ważne jest co będzie na wiosnę i wtedy N

Każda jesień jest inna zima też robi różne psikusy a nam pozostaje obserwacja 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlatego podtrzymuje że szybki siew, w niskiej obsadzie, rozwinięte rośliny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co 300 x 2 albo 300 x 3. 2 rozkrzewienia to 3 kłosy. Pęd główny i dwa rozkrzewienia 

probuje, jak dojdę do sedna to może wam zdradzę. Wiem jedno ze na 4 klasie z 2 czy 3 rozkrzewien sianuch w obsadzie 300-350 nasion w żniwa mało kiedy wychodzi 500 kłosów. Zwiększam normę wysiewu i ten rok pokazał ze to dobry kierunek 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I ile zbieraz  z takiej szczoty,ni jakie parametry ,ja siałem 280 ziaren  X 3 pedy = 840 kłosów jak zredukuje nawet 20 %,będzie 672 kłosy,czyli książkowo,większość w okolicy w tym sezonie posiała po 450-600 ze względu na małą mase tysiąca nasin ,mają szczotki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie chodzi o to ze siejąc po300 roślinę terminie agrotechnicznym kłosów uzyskuje koło 400 może. Te boczne pędy gdzieś giną mimo różnych strategii nawożenia azotem i 3 zabiegowej ochrony grzybowej

moze to wina klasy gleby i słabego ph

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@szymon87

To zle podejscie. Mam sasiada co sieje 250kg tj okolo 500-600 ziaren wczesniej ode mnie a w zniwa to u mnie zboze ma wiecej klosow. Tutaj duzo zalezy od tego jak prowadzisz lan. A normy na Twoim miejscu bym nie zwiekszal bo bedzie wiecej problemow niz korzysci, ale jesli chcesz tego sam doswiadczyc to Twoja wola. Bodajze koledze @barkas to samo radzilismy ale nie zastosowal sie i ma problemy.

@szymon87 nie obraz sie ale uwazam ze tutaj to jest marnotrastwo pieniedzy. Zacznij od ph, dobrych zasobnosci, plodozmianu, dopiero pozniej mysl o 3 zabieg grzybowych

Edytowano przez ikcomas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, miwigos napisał:

większość w okolicy w tym sezonie posiała po 450-600 ze względu na małą mase tysiąca nasin ,mają szczotki

Te szczotki już od dwóch tygodni albo więcej zmieniają kolor na cytrynowy 

Ale co tam MTN ważne że szybko zasiane 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kogoś chyba piękne łany po sąsiedzku kłują w oczy że się tak doczepił wczesnych siewów  :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od dawna noszę się z zamiarem zasiania pszenicy koniec sierpnia. Może w przyszłym roku w tym nie wyszło.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiele lat sieję pszenicę po rzepaku czyli czasu mam ale biegunki już mi przeszły 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się