793 postów w tym temacie

To mój biodynamiczny zupełnie inny podział na  dni siewu na nasiona ,korzeń ,liście ,według mnie bardziej logiczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pojezdzilem dziś po polach, ogólnie jestem zadowolony ze wschodow.

Jedynie dwie rzeczy mi się nie podobają.

Tym Czajkowskim posiane trochę za głęboko bo na około 4 cm. A mierzyliśmy i było bardziej 2,5-3 cm. Ale powinno zdążyć się rozkrzewic.

A druga to ta pszenica hybrydowa po facelii posiana w ilości 40 roslin/m. Ale to jeden hektar i zostawię to tak. Ziemia tam nie jest za dobra i może da się z tego zrobić 300-400 klosow w żniwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, miwigos napisał:

To mój biodynamiczny zupełnie inny podział na  dni siewu na nasiona ,korzeń ,liście ,według mnie bardziej logiczny

Tak samo jak ten-patrz foto powyżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Pałuczanin81 napisał:

Jak można cieszyć się z deszczu nie mając posiane??

Chyba o mnie Ci chodziło 

Trudno się nie cieszyć, jeśli bym chciał to bym miał pszenicę zawisną 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak przeschnie herbicyd i tą część pola mamy z głowy. Chyba, że będzie długo ciepło to robaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie powschodziła po deszczu i pada nadal, jest zimno więc z robalami spokój. 130kg 270szt bez orki w bryły.

large.B67FF3E0-805B-4213-B6C4-68CBB517DF26.jpeg.a9a0df50e53cc162e5d2be30327ce94f.jpeglarge.D668E499-56E0-41DC-ABC5-36EA0A123B4D.jpeg.1dc3a0f74972985d8e81dbbed5a7e201.jpeg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ile?że co...

poniżej stówy.

Dziś w kalendarzu aż DWIE ŁAPKI na siew.

TU najwięksi dopiero orzą,reszta czeka na wciągnięcie wody przez grunt.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dwie pozostałe już w granicach normy 135kg i około 115 

Warunki do siewu bym powiedział idealne 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@barts

Mnie z 40 roślinami pszenicy na hektar nie przebijesz. Postaram się dodać jej fotki w przyszłym tygodniu jak dostanie zabieg na chwasty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Herbicydy od dnia siewu do 3 liści, przeważnie około 2 liści pszenicy. 
W listopadzie to sieję 2x tyle co w połowie września i wiosną wcale nie jest gęstsza 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, ansu napisał:

Herbicydy od dnia siewu do 3 liści, przeważnie około 2 liści pszenicy. 
W listopadzie to sieję 2x tyle co w połowie września i wiosną wcale nie jest gęstsza 

... ale chodzi ci o liczbę roślin na m2, czy o liczbę źdźbeł kłosonośnych... ja w sumie najlepiej sypiącą pszenicę to miałem tą którą posiałem najrzadziej, ale to było w czasach kiedy się zamieniałem na pole i po brokule/kalafiorze to nawet w drugim roku ta pszenica ozima rosła jak szalona...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W momencie siewu mamy liczbę ziaren, a na wiosnę liczbę źdźbeł, czasem 2 z ziarenka, a czasem 6.  Jak się na jesieni nie rozkrzewi to wiosną jak jest słonecznie i sucho to ciężko o kłosy. Jeszcze przy wczesnym rzadkim siewie każde rozkrzewienie daje dodatkowe korzenie i na wiosnę takie zboże ma łatwiej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Całe życie uprawiam pszenicę i uważam że należy siać w terminie a raczej pod koniec 

Jest grupa rolników którzy powinni siać wcześniej ale to ze względu na biedę w ziemi 

Obserwuję ich zachowanie w tej kwestii jak zaczęli opóźniać to do zimy całe G wyrosło 

Podobnie jest z ilością wysiewu ale to już bardziej zrozumiałe 500/m w żniwa 1000 i padło 

Te przysłowiowe 500 kłosów to jest moim zdaniem dobra ilość nawet jak się kłos zredukuje 

A przyjdą warunki do wysokich plonów pszenica nadrobi MTZ tak było w tym roku 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moje pierwsze zasiewy w życiu gdzie ja decydowałem to było 250-300kg/ha  obecnie jest to 250-300szt dla sianych w terminie. U mnie na wschodzie dobry czas dla pszenicy po 15 września do początkowych dni października. Po połowie października już widać różnicę na minus. Oficjalnie zaleca się 15-20września do 30 max. I to by się pokrywało. Po dobrym przedplonie sieję wcześniej, po np pszenicy przełom wrzesień/październik . Po buraku to jak wykopię. Tak to ja robię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a ja nie mogę utrafić, jak się mokry rok trafi to w optymalnym terminie a jak tak jak w tym roku sucho było to raczej wcześniej staram się siać czyli około 15 września. Dopiero teraz drugi dzień pada (trochę za mocno ale lepsze to nic niż) od początku września. Pszenica wzeszła ale niestety nie równo, w twardej ziemi typowo gliniastej to nie mogła się przebić w takiej normalnej to ładnie równo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@jarki Który termin siewu masz na myśli ,ten co był .

Bo nam termin optymalny przesuneli o 10 dni.

I tak co roku siew opużniamy W tym roku planowałem ,

ostatnie dni września.Zaczeło padać i

stoimy A słońce coraz niżej , nie które pola zalane,

kiedy to wyschnie?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2020 o 06:27, Pałuczanin81 napisał:

Będzie jak kiedyś z rzepakiem.

Przyjdzie nieoczekiwana zima-pozamiata.

I znów będziemy siać w terminie.

@miwigos przecież o tym pisałem.Jednak lepiej brzmi-POSIANE WE WRZEŚNIU!

Jutro ostatnie 0,22ha Orinoko po pyrach,bo sąsiad zdecydował obsiać na zimę.

Ale też to jest pszenżyto MTZ 62g!Po owsiance nie ważyłem(przyjąłem 300szt. x 50g)-wysiałem 75kg/0,5ha.

Będzie na siew w C2-w Belcanto odrasta jęczmień ozimy.

I do orki pod buraki trza się brać-ZIMA ZA PSEM?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się