793 postów w tym temacie

Pod buraki nie szybciej jak za miesiąc ,niech poplon rośnie

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@suzin dla mnie termin kończy się 5 października tak późno siałem tylko raz 

Generalnie pod koniec września to mój termin i tego się trzymam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najwięksi siali w nocy.Co niektórzy orzą pod pszenżyto.

Błoto się robi i teraz też PADA.

Ludziom to odbiło na te ciepło,żeby od 8.09 nawet po burakach nie posiać?

Edytowano przez Pałuczanin81

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja siałem 18 pszenice września to tata mówi chyba oszalałem, że tak wcześnie sieje na pszenice jest czas można siać do 15 października, najwcześniej na początku października. To teraz bym nie wjechał, martwi mnie tylko żeby za bardzo nie urosła do zimy. No i jeszcze muszę poczekać bo muszę oprysk wykonać. Mam środek BIZON co o nim myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja czekałem na ten deszcz jak na zbawienie. Pszenica czeka na siew. Jeszcze pod pszenżyto będę orał na usłudze. Co Wy tak panikujecie? Pszenicę można siać do połowy grudnia a może i jeszcze później

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@ikcomas

Sam pisałeś że tą grudniowa oddała ponad tonę mniej. U mnie optymalne terminy to 15-25 września. Każdego roku sialem bardziej 20-25 września, w tym roku 14-19 września czyli troszkę wcześniej ale za wcześnie to nie jest i tak. Sąsiedzi wyrywają się na początku września (5-10) i sieja po 200-250 i wiecie jak to później wyglada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

... ja to myślę że można posiać nawet i 200 kg w połowie września tylko, że do takiej pszenicy to już książkowe podejście nie wystarczy... kwestia ile jesteśmy w stanie zainwestować w nasze zboże...

2 godziny temu, Łukasz napisał:

ja siałem 18 pszenice września to tata mówi chyba oszalałem, że tak wcześnie sieje na pszenice jest czas można siać do 15 października, najwcześniej na początku października. To teraz bym nie wjechał, martwi mnie tylko żeby za bardzo nie urosła do zimy. No i jeszcze muszę poczekać bo muszę oprysk wykonać. Mam środek BIZON co o nim myślicie?

... u mnie ten Bizon wyczyścił ładnie bez poprawek... ale tylko raz nim pryskałem 2 lata temu to nie wiem jak na dłuższą metę ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@lokizom to tylko dlatego, że dostała suszą w kwietniu po ryju. Miała wtedy 3 liście i nie zakryła ziemi, azotu nie podawałem wtedy, dostała w maju na raz całość ale i tak plon porównywalny do jęczmienia jarego jak nie ciut lepszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, lokizom napisał:

@ikcomas

Sam pisałeś że tą grudniowa oddała ponad tonę mniej. U mnie optymalne terminy to 15-25 września. Każdego roku sialem bardziej 20-25 września, w tym roku 14-19 września czyli troszkę wcześniej ale za wcześnie to nie jest i tak. Sąsiedzi wyrywają się na początku września (5-10) i sieja po 200-250 i wiecie jak to później wyglada

Większość u mnie sieje 15-20  września 350 szt.na dobrych ziemiach ,moja wygląda w momencie wschodów kiepsko w porównaniu do nich,ale nawet już ojciec się pomału przyzwyczaja do rzadkich siewów ,marudzi coraz mniej

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pszenice z wczesnego siewu, często musiałem dwa razy pryskać na mszycę.

Była też bardziej porażona przez choroby

W cześniej po kuku.siałem. Plon nie ustępował od tej wcześniej sianej

Ikcomas jeszcze nie siał, więc ja tu na południu spokojnie czekam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wy kończycie siewy a na południu dopiero zaczynamy, miesiąc różnicy a to tylko 500 km nad morze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

... w sumie u nas wielu twierdzi że najlepszy czas do siewów to początek października... a jestem praktycznie 30 km na północny wschód od @ansu... ja już po owsie i poplonach zasiałem 16 i 18 września, zostało tylko po starych malinach i warzywach posiać ale to pewnie gdzieś pod koniec października...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, lokizom napisał:

A tam macie koniec zniw a my dopiero zaczynamy. Jednak bycie tam rolnikiem to jest raj

... nie do końca tak jest są też lokalne enklawy z odmiennymi warunkami... mam rodzinę 15 km ode mnie tam mają lekkie gleby i na wiosnę u nich wszystko rusza szybciej, drzewa już całe w listowiu podczas gdy u mnie na ciężkiej ziemi dopiero wszystko zaczyna się budzić do życia... także czasami kilka kilometrów potrafi zrobić dużą różnicę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, sapek napisał:

...może w tym roku rekordów w plonach nie było za to jest rekord we młynie we młynie mościwy panie... :) z 600 kg pszenicy wyszło mi 380 kg mąki także tu już można być ucieszonym... :)

Ja myślę że były

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

gratulacje oby w przyszłym roku był pobity. O ile dobrze pamiętam to 20 mm deszcz w kwietniu uratował plony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@sapek ja też mam rekord życiowy pszenicy a już straciłem nadzieję zwłaszcza wiosną 

O technologii uprawy pisaliśmy przecież przez cały rok nie ma sensu powtarzać 

Nie będę pisał o kosztach bo wyjdzie mocno zawyżony zysk 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ubiegły rok wszystkie faktury wydatki dochody. Nawet dopłata na czysto nie została. Ale nie mam kredytów więc... 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się