793 postów w tym temacie

Tak z doświadczenia: niższe odmiany, mniej krzewiące czy później siane trzeba siać gęściej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, miwigos napisał:

@lokizom 6 ton pszenicy to obecnie 6180 zł , a dobre 3 tony grochu + dopłata 700 i mniejszy koszt 1000 = 5 tyś, czyli 5 tyś, nie wiadomo czy będzie 700 dopłaty i koszenie poległego to tragedia, nie mówiąc i w dup.. dostaje kombajn i kombajnista który musi wygarniać ziemie z hederu jak chce dobrze skosić

Co do cięcia kosztów w rzepaku gdzie je chcesz ciąć chemia musisz dać ,Ty możesz nie siać NPK bo masz gnojówkę ,żadnych specjalnych specyfików nie stosuje, u mnie nie sprawdzają się żadne cuda typu aminokwasy ,algi

Co do pszenicy sianej 5 września to zwiększanie kosztów zabieg na mszyce dwukrotny +  na choroby jesienią, tak wcześnie siana wyrasta do nieba jesienią

Panie jak systivą zaprawiane to do wiosny starczy i będzie czysto pogoda mnie nie interesuje bo zaprawa działa, mszyce przy herbicydzie  jak konieczne,   poźniej ewentualnie jak by trzeba było a  koszt znikomy aż trzeba by było dodać jakiś siarczan magnezu co by wodą samą po polu nie latać 

nie wyrośnie bo nawozy drogie to nie wolno sypać, norma też swoje zrobi i będzie ligancka majster

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co masz dobrego za znikomy koszt-zapas drusbanu, systiva za darmo nie jest, jest ciepło i rośliny  rosną wysokie , przekonałem się na własnej skórze ,ja sieje koło 20 września 230-250 szt/m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Perytroid wystarczy, zapasy to  trzeba szanować i reglamentować a nie trwonić na głupoty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No no zimy z 2012 i 2016 pokazały KTÓRE pszenice były wytrzymalsze 

Do tego dochodzi zdrowotności niższy pokrój czyli znów koszty 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Koncowka optymalnego terminu siewu u mnie. Planuje zasiac 230 szt/m2 pszenzyta. Wydaje mi sie to troche za duzo w porownaniu do zeszlych lat ale mamy zimna glebe i zimno poki co

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pszenżyto to ja o ile dobrze pamiętam siałem około 25 września

Pszenicę do niedzieli na pewno nie zacznę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tak do 10 października, ale jak się dało, to lepiej we wrześniu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

230 sztuk z uwagi na grudy gliniaste, można by mniej ale tak jest w sam raz i pewne niezależnie od warunków

poniżej 200sztuk  trzeba dobrze trafić 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie widać fotek @barts?

Mnie mżawka zgoniła,a Ciapek bez kabiny.Wykręcone pszenżyto Tadeus na 350 szt.Plan na pszenicę Kariatyda ten sam.

Stanowiska monokulturowe,susza i facelia sporo wyciągła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz widać...co to JEST, samosiejki po dobrze wyregulowanym Bizonie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdolność kiełkowania pszenicy koszonej w połowie sierpnia; 30-70% w zależności od odmiany stanowiska .. Czyli sianie swoim tak sobie się opłaca 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeczmienie, zyta posiane, polowa pszenzyta. Kolejna polowa pszenzyta czeka bo codziennie prawie pada niestety i nie da sie wjechac. Zostalo do posiania pszenzyto po grochu to mam nadzieje ze troche nadgoni bo optymalny termin siewu juz minal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dopiero "ryję" pługiem pod pszenicę.Może do końca optymalnego terminu (5.10)zdążę posiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się