Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0
Kkaarrooll

kwoty mleczne

16 postów w tym temacie

Nie wiem, co będzie po uwolnieniu kwot mlecznych przez UE.Zaleje nas tańsze mleko ze starej części UE!!! :( Mam nadzieje,że do 2013 roku Lepper coś wymyśli mądrego dla polskiego rolnika!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę inaczej, ponieważ polscy ROLNICY nie maja szans. :(.Na dzień dzisiejszy tylko nie liczni rolnicy dorównują zachodnim nawet z ilością ziemi. :( A co z resztą:(??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

:( Ceny mleka gwałtownie spadają, mleczarnie bankrutują.

Uwolnienie kwot mlecznych jeszcze bardziej pogorszy sprawe i będzie po polskim mleczarstwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No bo mleczarnia w Kutnie nie płaci już 2 mieśiące za mleko!!!!

Czytałem że UE zastanawia się nad wstrzymaniem procesu uwalniania kwot do 2020r.To może nas jeszcze uratować

Ale nic nie wiadomo na 100% ,co z nami będzie!!!! javascript:void(0);

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szanse są że tak powiem nie ciekawe,ale sytuacja z mlekiem jest taka sama wszędzie.Poprostu nie wiadomo skąd zrobiła sie nad produkcja mleka na rynku światowym i nie można tu mówić tylko o polskich rolnikach.Pozdrawiam pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

brak kwot nie będzie groźny moim zdaniem, kwoty są a ceny mleka i tak zleciały, sprawa jest oczywista - liczy się skala produkcji, jakość, trzeba produkować jak najtaniej!!!!, TYNIEMY KOSZTY, pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja  myślę  że  będzie  nieciekawie  ,ceny  będą  skakać  ,a  w  szczególności  w  okresie  letnim.Będzie  nadprodukcja  mleka  i  takie  kryzysy ,jak  obecny  w  branży  mlecznej  będą  się  zdarzać  częściej  :( :( :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro ma być tak że rolnik będzie mógł chować określoną liczbe krów na hektar,bo azotu za dużo ponoć produkujemy,to po co nam te kwoty potrzebne!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

brak kwot nie będzie groźny moim zdaniem, kwoty są a ceny mleka i tak zleciały, sprawa jest oczywista - liczy się skala produkcji, jakość, trzeba produkować jak najtaniej!!!!, TYNIEMY KOSZTY, pozdrawiam

 

Pewnie masz racje!! Tylko trzeba mieć z czego ciąć koszty :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że mamy. Jeszcze nie wszystko popłynęło. Jakoś przed kwotami mieliśmy więcej mleka, tańszego, konkurencyjnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No bo mleczarnia w Kutnie nie płaci już 2 mieśiące za mleko!!!!

Czytałem że UE zastanawia się nad wstrzymaniem procesu uwalniania kwot do 2020r.To może nas jeszcze uratować

Ale nic nie wiadomo na 100% ,co z nami będzie!!!! javascript:void(0);

 

Sprawa jest juz chyba przesadzona, kwoty beda zniesione od 1 kwietnia 2015, chyba juz sie nie maja nad czym zastanawiac..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kwoty mleczne 2011/12 przekroczone przez 6 państw UE!

 

Nie ma wśród nich Polski. Najbardziej niesamowite jest, że Bułgaria i Rumunia nie wykorzystały kwoty w około 50%, a inne kraje muszą płacić kary za kilku procentowe przekroczenie.!

 

Dobrze, że kwoty będą zlikwidowane w kwietniu 2015

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kwoty sa potrzebne dzieki nim mamy jakas stabilnosc bez nich byloby jak ze swinimi a Bułgaria i Rumunia to juz wlasciwie niema rolnictwa siedzi tam zachod

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0