Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0
rafftti

PROW kolejne wersje

35 postów w tym temacie

PROW na lata 2007-2013 wygląda bardzo obiecująco, ale czy on ruszy w 2007? Endriu powinien zmienić nazwe na 2008?-2013. Ciekawy jestem jak i kto wykorzysta pieniądze które przepadną w tym roku.

Edytowano przez jarki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wg mnie to na 2009-2016 jak będzie dobrze.za chwilę o coś się pokłócą i wszystko w czasie tylko się przeciąga a rolnika mają w d...e

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!!! Z tego co mi wiadomo to pieniądze które nam przyznao na PROW 2007-2013, w całości będą do wykorzystnia przez ten okres, niezależnie od tego kiedy cały progaram ruszy!!! :( Poprostu będzie mniej czasu na ich wydanie, co też nie znaczy że ich nie wykorzystamy  :( :( .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem pewnien że wykorzystamy :(

Jak był SAPARD to nie było z początku chętnych, potem jakoś poszło.

SPO poszło bardzo szybko, tzn. szybko wyczerpał sie limit przez złożone wnioski. A podczas dodatkowego naboru trwającego jeden dzień, wpłynęło łącznie ponad 13 tys. wniosków  :(!!

Wiem że zainteresowanie PROW-em 2007-2013 jest również ogromne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ze strony rolników nie będzie żadnych problemów z wykorzystaniem tych pieniędzy, ale nasz rząd nie może sobie poradzić z wprowadzeniem PROW-u.Ale jest nadzieja na lipiec  :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapomnij o tym lipcowym terminie :(. Według moich najnowszych gorących informacji z Brukseli to w najlepszym przypadku może to być październik :-\. A znając życie jak bedzie to w tym roku to będzie dobrze :( :( :(.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

już jest zmiana, max. dofinansowanie ma być 300 tys. a nie 500  :(

Co prawda, dzięki temu więcej ludzi skorzysta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Marcin z tymi 40% to poważnie. Skąd masz takie informacje? Jeżeli tak to nie ma sensu czekać aż ruszy ten program

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

jestem tutaj nowy jak widac chcialem sie zapytac czy ktos wie jakie sa dofinansowania z UE w tym roku. Mam mam pomysl na rozwiniecia upraw w zimie (tzn. uprawiam warzywa takie jak rzodkiewka czy szczypior itp.) mam tunele i szklarnie do dyspozycji musial bym je ocieplic kupic piec itd wyliczylem ze potrzeba mi jakies 40-50 tys zeby wszystko bylo dobrze zbyt bym mial wiec prosze was o pomoc w informacjach bo w internecie nie moge sie niczego doczytac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wiecie moze czy jest szansa na jakies male dofinansowanie na lubelskim w tym roku ? interesuje mnie mala kwota 50 tys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jarki, u nas jeden protestant też dziś podpisał.

Od 10 z żalu pije :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Koledzy powiedzcie mi jak napisać wniosek i jak to zrobić co posiać i ile żeby otrzymać dopłate w wysokości 500 euro/ha jak obiecuje Sawicki, bo ja nie mam pojęcia jak bym nie liczył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zależy co siejesz, jak zasadzisz chmiel to oprócz jednolitej będzie 480 euro ale przecież chmielu nie chcą kupować tylko sprowadzają bo żaden duży browar nie jest już polski. A tak naprawdę to gdzie jest te 110 euro jednolitej? Dzisiaj dostałem papiery z ARiMR i co się okazuje:

2015 - 107,0

2016 - 107,5

2017 - 108,0

2018 - 108,6

2019 - 109,3

2020 - 96,9 (sic!)

 

Zostaliśmy wyru... bez mydła, w 2020 roku wszystkie płatności parę(naście) euro w dół. Co jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Od pewnego czasu poszukuję dobrego szkolenia z Pozyskiwania Funduszy Unijnych. Co prawda jest tego pełno w Internecie, jednak są to szkolenia z ogólną tematyką wypełniania wniosków oraz przewidywanych funduszy do 2020. Ja chciałbym ukierunkować się na PROW. Nie potrzebuję uczyć się o funduszach na edukację, kulturę, infrastrukturę.

Czy ktoś wie, gdzie można takie szkolenie odbyć i może wypowiedzieć się czy rzeczywiście coś one pomagają?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie czy na utwardzenie podwórka (płyty lub kostka brukowa) można wziąć jakieś dofinansowanie? Mam małe gospodarstwo 9ha. Straszne koleiny się robią. Bardzo proszę o odpowiedź . Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powyższego chrisa już dawno tu nie było, więc nie piszę do niego, ale do innych zainteresowanych. Bo mnie ten temat też ciekawił, więc 18 marca zwróciłem się z podobnym pytaniem do arimru. Na moje nieszczęście skorzystałem z drogi mailowej, a wczoraj otrzymałem odpowiedź. 4 strony cytowania paragrafów, ustaw itd, a na koniec wiem tyle, co wcześniej. Więc polecam udanie się osobiście do okienka agencji i ja też w sprzyjających okolicznościach w najbliższym czasie z tej opcji skorzystam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry, mam pewien problem z napisaniem uzasadnienia do wniosku. Czy opryskiwacz i rozrzutnik wapna i nawozu wpłyną na poprawę efektywności korzystania z zasobow wodnych w gospodarstwie? Jak opisać sposób, w jaki na to wpływają? Bardzo proszę o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze nie wrzeszcz tak

Po drugie myślę że skoro je sprzedajesz to dobrze wiesz :P

Po trzecie masz ostatnie ostrzeżenie

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś kiedyś dostał dotacje z Natura 2000 ? Mógłby mi ktoś rozwinąć na czym polega. Czy można kupić ciągnik lub inne maszyny, jaką kwotę można dostać itp sprawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0