samulak-b

Grzybówka-regulacja rzepaku

2811 postów w tym temacie

@barts

Jak u mnie pewnie 3-5 stopni codziennie zimnej niż u Ciebie.

Jak będzie tak wilgotno to też będę chronił na 3 razy

Edytowano przez lokizom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też o tym myślałem bo zimno jak ... ale jeszcze czas i wydaje się trochę słabo 

Może pod koniec tygodnia lub zaraz po niedzieli nieco się ociepli 

Widziałem efekty działania tebu w 10°C jakiś są bo kolor zmienił  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zimno to mało powiedziane u nas śnieg spadł .

Mam nadzieje że nie połamie rzepaku. 

Edytowano przez mieto35

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie dacie radę pod koniec tygodnia. Ja podałem mix tiofanatu i tebu juz dwa tygodnie temu, obawiałem się sporej presji patogenów ponieważ rzepaczek po zimie odrzucił całą masę zieloną. Z tego jak teraz wygląda mogę powiedzieć że w momencie wyższych temperatur to uda mi się dokarmić dolistnie i zakwitnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też podajesz topsin+tebu jak Ci to się sprawdza ? 

Czy wcześniej też był jakiś fungicyd 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mam zdrodla fotki z Czech z doswiadczenia grzybowki ostatniej w rzepaku ale bardzo ciekawe foto zrobione dronem przedstawiające zielonosc lisci. 4 różne pola i 10 wariantów ochrony. Postaram się o źródło. Może macie jakieś też porównania skutecznosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak jak obiecałem. Tutaj akurat reklama Pictora, ale ciekawe co kryje się pod numerami 4,5,8,10,11. Może ktoś umie lepiej szukac po internecie i znajdzie

sad.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a co było stosowane na obiektach nr 4, 8, 9, 10, 11, 12, i 13? 4, 8, 10 i 11 też wyglądają całkiem przyzwoicie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy toprex mogl zaszkodzic rzepakowi ? Pryskany 30 kwietnia. Wysokosc pedu 5-10 cm. Aktualnie wyglada to tak, ze ten ktory mial 10 cm lepiej wyglada na dzien dzisiejszy i ma okolo 40 cm. Natomiast ten mniejszy pozostal mniejszym i ma moze 20-25 cm. Czy jesli sie ociepli wszystko sie wyrowna czy raczej zimno ktore panowalo zakloci proces jego wzrostu i bedzie nieciekawie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@jarki Taka mieszanka wiosenna idzie już kolejny rok z rzędu, wcześniej owszem oprysk był - jesienią na 2-3 liść zwykły tebukonazol ;) Topsin i Tebu uważam udany wariant, nigdy nie było problemów, rzepak zielony że zebrać prawie się nie da... ;) zdjęcia są w galerii (dla jednych zbyt gęsty rzepak a porażony nie jest.

@lokizom Doświadczenie wreszcie na miarę obecnej technologii, masz tam jakieś dane co do spektrum wykorzystanego światła do fotki? Trochę się tym bawiłem, zdjęcia spektralne są tak dobre jak rolnictwo precyzyjne. Musisz mieć odpowiedni model obliczeń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@jarki Nie stać mnie na taką rozpustę ;) Mój rzepak i tak co roku redukuje ponad połowę zawiązanych łuszczyn, uważam że dopóki w żniwa widzę zdrowe ściernie średnicy minimum 2cm to zrobiłem wszystko ok.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tebukonazol w ilości 0,8 l i tiofanatu 0,6l. Po części trochę mniej bo jak to dawałem to były idealne warunki, po drugie tak mi pasowało na pełne opakowania, po trzecie staram się zawsze dorzucać coś mikro z Adobu - oni do wszystkiego kładą masę surfaktantów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, jarki napisał:

@Olgierdowyy chyba 30 marca ?

@R-w mnie chodziło czy wcześniej ale tej wiosny ;)

Tak. 30 marca. Moj blad :)

Jakies sugestie podejrzenia, co do tego ze taki nierowny ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja te zdrowe ściernie widzę dopiero od czasu dołożenia tej mieszaniny pomiędzy standardowe zabiegi 

Daję mniej bo odpowiednio topsin tebu 0,7+0,35 i odwrotne proporcje ale to w kierunku twardzikowej 

 

@Olgierdowyy

Skracałem w tym samym czasie warunki były idealne mniejszego bardziej przybije

W ubiegłym roku miałem podobnie do Ciebie problem jak masz chwasty

Poczytaj wcześniejsze posty jest sporo na ten temat ;) 

Edytowano przez jarki
Połączone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie też podobnie jak u @Olgierdowyy tylko ja pryskałem Caryxem 1 l/ha i jak pryskałem to rośliny były w miarę równe a teraz część ma tak ok. 50 cm a cześć tak ze 25 cm, i ten niższy ma pochylony pęd główny. Po południu wstawię fotki. Aha rzepak to karzeł z Pioneera i nie wiem czy ten wyższy to samosiewy, bo dwa lata wstecz tam też był rzepak tradycyjny.

Edytowano przez maslak88

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uroki mocnego skracania 

Na dziś miałem plana wjechać z fungicydami i odżywki ale słońca nie widać nadzieja mała 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko w ramach przypomnienia co robimy by otrzymać wysoki plon. Opracowane przez Grzebisza, chociaż uważam że ochrona roślin jest traktowana trochę z buta, jednak podstawą jest najpierw karmienie i ja to szanuję :) Pod fungi pogoda nie pasuje? To jazda z odżywkami

czp.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Opisałem te które widać jakie substancje 

@R-w ni cholery nie rozumiem o co profesorowi chodziło 

Wyjaśnij mi np. woda jaki ma wpływ według tych choinek :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się