samulak-b

Grzybówka-regulacja rzepaku

2811 postów w tym temacie

Rzepaku jescze nie skreśliłem ,jak popada w kwietniu bedzie OK ,rzepak nie lubi kilku dni opadów podczas kwitnienia ,rekordy były w przysuchawym roku,narazie sie trzyma dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Będzie dobry test polowy skuteczności zabiegu na płatka, od środka po termin zabiegu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, jarki napisał:

@barts tu identyczna sytuacja odarci ze złudzeń 

@barkas jak masz tego dużo to może jakaś grzybówka 

bede zglaszal do ubezpieczenia, niech oceniaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to jeszcze moja bieda. Zdjęcia z 20.04

DSC01740.JPG

DSC01741.JPG

DSC01742.JPG

DSC01743.JPG

i 3 dni później praktycznie w tym samym miejscu, ostro idzie

DSC01745.JPG

różnicę odmianową już widać, zdjęcie poniżej po lewo Visby po prawo Popular, Visby deko szybszy. Szukam następcy Visby'ego i chyba strzał w dziesiątkę

DSC01744.JPG

Edytowano przez ikcomas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziwisz się ze tak pociągnął? Dostałeś opad o jaki blaga większość rolników. Mój jest gorszy niż Twój na 1 zdjeciu i nie wiadomo czy cos dostanie deszczu wogole 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie dziwię się, wiem doskonale o tym, że jak rzepak ma wszystko co potrzeba (zaczynając od pierwiastka H2O) to idzie w oczach. Początek kwitnienia gdzieś za 10 dni. Co planujecie na płatka? U mnie tradycyjnie sprawdzony Amistar Xtra (zamówiony na razie - brak na stanie, jak nie przyjedzie jest jeszcze czas pomyśleć o czymś innym).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

miesiąc temu dawaliśmy mu 1-2 tygodnie życia , a jakoś żyje do dzisiaj. tylko jaki ztego będzie plon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo że rośliny walczą o przetrwanie w każdych warunkach 

Guzik daje nasza regulacja a może i jest wręcz szkodliwa trzeba by przetestować 

Przecież on teraz kompletnie głupieje kazaliśmy mu iść w boczne z czego ma to zrobić 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ma ale zobacz ze ped główny znów zaczyna dominować, boczne zostają z tylu,już szykuje się na ich odrzucenie

Edytowano przez lokizom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie tego jeszcze nie widać ,jest nadzieja że popada z niedzieli na poniedziałek,pszenice już cierpią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ledwo dyszy. Oczywiście są już miejsca uschniete. W tym roku rzepak w większości na IV klasie, gdyby nie to już dawno byłoby po nim, ale chyba i tak będzie

hsh.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobrze że masz niezbyt gęsty inaczej sam by się rzepak wykończył, nie jest źle ale za tydzień już będzie żółto rzepaki przeskakują fazy w tym roku, na majówkę niektórzy będą płatka robić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powinien w tej fazie koniecznie całość zacienić ale niestety boki słabe

Przez to też sporo wody ucieka 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj oprysk na słodyszka plus mikro i budżetowa grzybówka (gdyby jednak zanosiło się na mokry rok -nieśmieszny żart).

Pytanie do praktyków -czy można i warto jeszcze dołożyc boru w tej fazie(początek kwitnienia).Na wiosnę dostał tylko 250 gram ,nigdy boru nie mieszam z fungi -stąd ew.kolejny przejazd. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No niestety @jarki na super plon on już nie rokuje nawet jakby padalo. Dużo szkody zrobiły te przymrozki przez cały kwiecień bo wszystko rosło powoli. Żyto zdążyło zakryć glebe ale takie pszenzyto czy rzepak to stało w miejscu i przez to było duze parowanie bo nie zakryly tego piachu a wiatr też był duzy. Groch też ma wilgoc w glebie bo ta wierzchnia warstwa jest tak zbita ze że nie ma az takiego parowania ale potrzebuje wody z góry tez

Edytowano przez lokizom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się