samulak-b

Grzybówka-regulacja rzepaku

2811 postów w tym temacie

Zwykły ciagany opryskiwacz i niema problemu ,chyba że ktos pryska na końcówce kwitnienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zawsze robilem oprysk wieczorem po oblocie i bylo cieplo. Ale w tym roku zimno i sie zastanawiam czy nie zrobic tego rano. Po zejsciu rosy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uważaj bo nawet jak jest napisane w etykiecie że prewencja nie dotyczy to nie prawda. W domyśle jest 8 godzin. Ja jeden kurs zrobiłem dwa dni temu po oblocie i chciałem podejść do rzepaku to na 10 metrów nie dało się podejść tak smierdzialo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz pada i zimno trzeba będzie poczekać. Tylko jak w nocy poniżej 5C to zadziała fungicydy to nie za bardzo 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Generalnie zasada jest taka, że oprysk grzybowy powinno się robić na suche rośliny. Rano w rzepaku o to ciężko chociaż z drugiej strony wielokrotnie robimy to późno w nocy gdy już pada rosa. Moim zdaniem to zły pomysł żeby rano jechać, jakieś mikro to ok ale tak poważny zabieg i jeszcze pewnie z Proteusem czy czymś podobnym to chyba tylko standardowo w nocy. Poczekaj, za parę dni ma być ciepło.

Edytowano przez ikcomas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za pare dni to przymrozki,zacząć o 19 do 21,wtedy jeszcze w miare cieplo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zawsze dawalem 300 litrow to robilem 10 ha i powoli jechalem to malo uszkodzen. Przy 200 litrach skutecznosc bedzie podobna?

@miwigos Start 18:30. Do 19:30 mam zrobione i jest jeszcze temperatura dobra(14-12). Ale martwi mnie temperatura w nocy bo spadnie do 3-5 stopni pewnie. 

@ikcomas

Dluzej juz nie bede czekal bo od poniedzialku/wtorku maja przyjsc przymrozki w nocy. A jak to odczekam to juz bedzie 20 maja i musztarda po obiedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oj rzeczywiście jest problem ale myślę że tylko wieczorem choć prędzej jak zwykle 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 2.05.2020 o 21:52, jarki napisał:

Mnie w ubiegłym roku prochloraz do spółki z azoxy mile zaskoczył 

Cudów w tonach oczywiście nie było ale ziarno dość ciężkie 

Jakie proporcje?Za doradcą planuję 0,5 prochloraz plus 0,8 azoksystrobiny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prochloraz był podany w pełnej dawce (1/ha) + azoxy 0,7/ha w terminie 8,05 

To był ostatni wjazd w rzepak 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z soboty na niedzielę ma być ciepło potem deszcz. Prochloraz, azoxy i Proteus tak po ponad 0,7l wypada i czysto w magazynie. Rzepak ponad 1,5m nie ma co czekać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@lokizom 18.30 troche wcześnie jak pogoda to pszczoly ,teraz o tej godzinie jeszcze wieje,przestaje przed 20,ja daje na kwiat 300 litrów

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak 20 mm moze odmienic sytuacje. Nie wiem czy to moj nie najlepszy rzepak w zyciu. Na jednym z pol na pewno, petarda. Oprysk wykonany. O 16 bylo po oblocie juz. Skonczone o 20:00, jest 11 stopni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tylko pogratulować chociaż heder powie coś więcej. Przeróżne rzepaki widziałem i zawsze zaskakuje w jedną lub drugą stronę więc się nie nastawiaj na nie wiadomo jaki plon. Życzę jak najlepiej oczywiście na 5+. Jak na swój region jedziesz dość wcześnie to znaczy, że planujesz jeszcze jeden zabieg. Co dawałeś teraz? U mnie jak u większości na forum pójdzie prochloraz i azoxy oraz tebu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Same piękne rzepaki wszędzie a w żniwa znów naciągane 3 tony 

Druga sprawa jak kwitnie to każdy ładny 

Trzecia sprawa że te rekordowe opady na północy przez jesień zimowiosnę stworzyły odpowiedni zapas aby @jarki powieka drgneła :D

Przy rejonach z opadem 200mm w czasie wegetacji cienko to widzę

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lokizom wstawisz zdjecia tych potężnych 16 szy na metrze? To nie złośliwość , poprostu ciekawość bo w moich stronach to nie do pomyślenia 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, lokizom napisał:

Jak 20 mm moze odmienic sytuacje. Nie wiem czy to moj nie najlepszy rzepak w zyciu. Na jednym z pol na pewno, petarda. Oprysk wykonany. O 16 bylo po oblocie juz. Skonczone o 20:00, jest 11 stopni

Nie chce mi sie wierzyć nie odważył bym sie wjechać wcześniej niz o 19,u mnie świeciło slońce do wieczora,więc napewno latały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@miwigos u mnie jest te 2-3 stopnie chlodniej. Moj kolega ma ule wystawione to jestem z nim w kontakcie. 16:35 mi dzwonil ze smialo moge jechac bo juz sa po oblocie. Ale wialo to sie wstrzymalem az przestanie.

@szymon87 jutro wrzuce, jak bede rano usztywnial pszenzyto, dzis nie mialem czasu wysiadac z traktora

Tak, tak do zniw jeszcze dlugo a to nieprzewidywalna roslina w obie strony

@ikcomas

Propulse dawalem. Pozniej bedzie jeszcze cos

Edytowano przez lokizom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, men2face napisał:

Nie przesadzajcie z ta azoksystrobina.

Pełna dawka niby 1l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

125 gram azoksy w zupelnosci starczy.

 

Wlasnie wrocilem z pola.opryskany.azoksy+flutriafol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czemu akurat takie połączenie dałeś? Flutriafol mało popularny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, barts napisał:

jarki powieka drgneła

Jestem bardzo spokojny dzięki temu że nie mam rzepaku zdrowia zaoszczędziłem 

Choć się od niego jeszcze nie odwracam, tu jakoś cudów nie ma i nie będzie 

Około dziesięć lat temu impact był bardzo popularny sam go dawałem 

@men2face wtedy stosowałeś i nadal stosujesz czy wrzuciłeś do starych dobrych rozwiązań 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W tym rotowaniu srodkow az o takie rotowanie to chyba nie chodzi, tak mi sie bynajmnien zdawalo. Bardziej o sezon wegetacyjny, chyba ze sie myle???To nie chwasty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się