samulak-b

Grzybówka-regulacja rzepaku

2811 postów w tym temacie

11 godzin temu, miwigos napisał:

Rzepak który ma teraz 5-6 liści kiedy chcesz zatrzymać w listopadzie, chyba kosiarką

Może nie w listopadzie ale da się i 10 liść, żeby nie zaśmiecać wklejam link do mojego wymuszonego doświadczenia, dyskusja zaczyna się stronę wcześniej

http://forum.farmer.pl/topic/967-grzybówka-regulacja-rzepaku/?page=53#comment-47088

@ansu prawie się da, w tamtym dziwnym roku na wrześniowy rzepak wjeżdżałem dwa razy. Raz z Navigatorem i metazachlorem, drugi raz z zupą CCC, tebukonazol, jednoliścienne, bor. Robaka nie robiłem. Kolejność można zamieniać w zależności od presji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@ansu

To jestes mocno z tylu z zabiegami. Chwasty mam z głowy i wstepna regulacje.

Mysle ale nie wiem jak to wyglada i jaka jest presja u Ciebie ze priorytetem beda chwasty. Jesli nie ma laki samosiewow to zaczalbym od dwulisciennych. 

Po trzech-czterech dniach regulacja z borem,mgs. 

Po kolejnych 3-4 dniach jednoliscienne

Edytowano przez lokizom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@ansu w niedzielę miałem takie same dylematy poszło dwu później jedno liścienie 

Dziś jest jeszcze ciepło ale ten wiatr jest zbyt duży na tal drogi zabieg 

Przyjdzie zaczekać piszą że pod koniec przyszłego tygodnia 

Myślę że 0,7 caryx + 0,5 tebu jeszcze da radę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, ikcomas napisał:

Może nie w listopadzie ale da się i 10 liść, żeby nie zaśmiecać wklejam link do mojego wymuszonego doświadczenia, dyskusja zaczyna się stronę wcześniej

http://forum.farmer.pl/topic/967-grzybówka-regulacja-rzepaku/?page=53#comment-47088

@ansu prawie się da, w tamtym dziwnym roku na wrześniowy rzepak wjeżdżałem dwa razy. Raz z Navigatorem i metazachlorem, drugi raz z zupą CCC, tebukonazol, jednoliścienne, bor. Robaka nie robiłem. Kolejność można zamieniać w zależności od presji.

Na 10 liść to szyjki nie wciągnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli podamy za późno to szyjkę położy ale nie wciągnie

Wszystko zależy od zimy może być łagodna i rzepak bez regulacji przetrwa 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wciągnie śmiało. Sprawdzaliście? Dajcie mi dowody, że nie zadziała. Litr Caryxu robi cuda. Drogo, słabo grzybowo i bez potrzeby w normalnych warunkach ale wykonalne. Nie oglądajcie już tych vlogów slomka czy kogo tam jeszcze.

Edytowano przez ikcomas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie jakbyśmy rozmawiali dziesięć lat temu :D 

Dziś wiemy tak wiele że tym co sieją RZEPAK od lat nie trzeba tłumaczyć

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mbie tez nie wciagnie szyjki bo probowalem nieraz na poczatkach mojej przygody z rzepakiem robic na 6 lisc to bylo juz za pozno i rzepak jak juz lezal na tej szyjce oparty to juz nie dal rady jej wciagnac.

Dzisiaj po tych duzych opadach deszczu ostatnich obawiam sie ze bedzie lezal mocno na szyjce i nie wiadomo czy podanie Caryx tutaj pomoze.

Co do kwesti korzenia to kiedys taka doswiadczona Pani mówiła mi zebym pamietal ze to skraca gore (Caryx) to skraca i dol. Patrzac tak na ten Twoj @ikcomas rzepak sprzed kilku lat zdaje sie ze to prawda i byc moze dla rzepaku (dla korzenia) byloby lepiej gdyby dostal Toprex a nie tak silnie skracajacy Caryx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziesiątki razy pytałem czym się różni chlorek mepikwatu od chloromekwatu 

BasfOWCY zawsze się gimnastykowali bo wiedzieli do czego zmierzam 

Wszyscy wiemy że nie stosować antywylegaczy na słabe rośliny

Kiedyś pisali na opakowaniach dziś nie koniecznie 

Mamy mocny dajemy mocną regulację bo wyjścia nie ma 

W ubiegłym roku późno siałem to nawet o karyxie nie myślałem

Bardzo dobrym rozwiązaniem jest ujęcie basfowskiego cuda wynalazku 

W to miejsce dajemy zwykły tani tebukonazol ale trochę więcej

Mamy lepszą ochronę ale też mniej agresywną i tańszą 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten szybko siany dostał 0,7 caryxu i 0,5 oriusa, chyba wystarczy , bo raczej ciepło już nie wróci, ten siany  po 25 sierpnia , może tylko orius dostanie , 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten po grochu, jest wyraznie najrowniejszy chociaz nie byl siany na poczatku

zdjecie.jpg

Ten po jeczmieniu ozimym, najwiekszy bo siany jako pierwszy

zdjecie.jpg

Te po jeczmieniu jarym gdzie nie zrobilem foto jednak najgorsze, maja zazwyczaj 2-3 liscie dopiero i pogoda im nie sprzyja. Jak na te okolo 100 mm ktore teraz spadlo to zadziwiajaco dobrze ziemia sobie poradzila z przyjeciem takiej wody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po grochu jest inna struktura gleby

Te kilkadziesiąt gram tebukonazolu Ci też nie przytrzyma rzepaku 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie od siewu rzepaku spadło 186 mm

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nadal myślę o 0,7 + 0,5 (caryx tebu) u Ciebie @lokizom też powinno być ok

Tylko z tym terminem trzeba być elastyny i ta pogoda musi się wyklarować 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba w ogole nie reguluje w tym roku, 1/3 rzepaku ma 5 lisci, 2/3 rzepaku ma liscienie i 2 liscie. Jedynie dokonczyc opryski od samosiewow zboz i dwulisciennych i na tym zakonczyc wjazd w rzepak. Jedynie moze ubezpieczyc, jakie prognozy na zime nadaja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@lokizom u Ciebie na gnojowicy to inaczej idzie, pisałem wcześniej że u Ciebie tylko mocne i szybkie skracanie. W innych warunkach można się spóźnić a nieraz lepiej wyjdzie później niż wcześniej.

Link dla przypomnienia, wyniki doświadczenia. Widać bardzo dobrze efekty.

http://forum.farmer.pl/topic/967-grzybówka-regulacja-rzepaku/?do=findComment&comment=49180

Jeśli Caryx skraca korzenie to jak wyjaśnić to? To jest ten po Caryxie na 10 liść.

http://forum.farmer.pl/topic/1056-stan-ozimin/?do=findComment&comment=48957

Ile by miał korzeń? 3 metry?

@barkas jedziemy na tym samym wózku jak wszyscy w okolicy. Reszta forumowiczów nie ma pojęcia co u nas się dzieje. Na zaklepanej glinie morduje się bardzo ale pomału wychodzi. Na piachu też niemrawo rośnie bo zimno. Dawno nie ubezpieczałem od przezimowania ale chyba w tym roku będzie trzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Otwiera się okienko pogodowe tylko jak to zadziała?

Chyba nieco zwiększę dawkę chińskiego (500SC) tebukonazolu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tebukonazol nie zadziała. Dzisiaj u Ciebie było zero stopni. Daj go później jak będzie ciepło (o ile będzie). U mnie nie ma co skracać, nic nie rośnie. Sytuacja identyczna jak u @barkas, zresztą jak u wszystkich w regionie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj navigatorem + meta pryskalem, ten tez chyba zaleznie od pogody dziala? w dzien 13-14 bylo, rano 5-7.

Jaka temperatura na tebukonazol? z 8 ha mam 1 ha ktory moge wyregulowac, reszta sie nie nadaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Navigator powinien zadziałać, u nas nie było przymrozku.

Tebukonazol generalnie 12 stopni w momencie podania, jak się przyjmie to będzie już działał. Jeśli nie zdąży przed spadkiem temperatury do 10 stopni to to samo co woda. Ile czasu trzeba na wchłonięcie? W taki ziąb to jedna wielka niewiadoma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tebukonazol podany przy 10°C zadziała pod warunkiem że temperatura rośnie

Te 12° oni piszą dla świętego spokoju, w tej chwili mam 13°C i będzie rosła

Plan jest (0,7+0,35 caryx+chińczyk500) od 13-14 czyli spoko 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

large.8787909B-22A9-4828-93B4-ACC13AB60EB6.jpeg.faa1353d1f35d33813ac484ad86d2aa7.jpeglarge.EC1100FE-2FD9-40B9-ADDC-222A4D071B69.jpeg.108597ac450f656f721e8ba359683b1f.jpegU mnie jakoś powoli rośnie siany 24 sierpnia niczym nie pryskany. Chyba zacznę od jednoliściennych z regulacją delikatną i grzybem. 

Edytowano przez ansu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@ansu bardzo ladny rzepak. Tych samosiewow zboz to za duzo tam nie ma przeciez. Mam lepsze i gorsze od tego. Ale taki sredni pewnie tak wyglada.

@ikcomas dobrze ze wrociles stary-dobry Ty z tym dzieleniem sie wiedza na forum. Obys wytrwal

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się