samulak-b

Grzybówka-regulacja rzepaku

2848 postów w tym temacie

Nooo już w sobotę rzepaki odpaliły

Mnie się udało w bardzo dobrych warunkach prysnąłem przy 13°C i rosło 

Oczywiście jak wcześniej pisałem metkonazol + tebukonazol 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@przem

To ile spadło w kwietniu, rzepak masz opryskany regulatorem

Edytowano przez jarki
Przem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie liczyłem, ale od początku roku coś około 120 mm.
Rzepak regulowałem 23 marca, nie opryskałem wtedy tylko 2 ha, bo mnie deszcz zgonił poszedł wtedy 0,5l Toprex, dzisiaj jak kończyłem go pryskać to bardzo widać różnicę (jak ręką odciął) teraz dałem 125 gram difenkonazolu + 125 gram azoksy.

Pszenica po T1 okienko pogodowe było 4-5 godzin i znowu deszcz 2mm w 10 minut

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po niedzieli myślę żeby dać COŚ jako taki pośredni zabieg podtrzymujący zdrowotność 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pojadę z dokarmianiem to dam COŚ na twardzikową

Pomoże nie pomoże zaszkodzić nie może 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I to ma być plantacja prowadzona budżetowo? :)Zrobiłem kalkulację i taki tani rzepak populacyjny to koszt 4750/ha!

Mnie zastanawia, czy bór na płatek ma sens.Dostał tylko 2,5l chemirolowskiego,bo i tak RAZ parskałem.Teraz będzie DRUGI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 DSC00190.JPG

Wykaraskał się jakoś chwast jeden. Też planuję zrobić zabieg pośredni azoksy 125g przed kwitnieniem. Już czy jeszcze chwilkę poczekać? Poprzednio był Toprex 12.04

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po co do 12 maja pójdzie na płatek oprysk, ludzie juz ogłupieli z tym pryskaniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Pałuczanin500+ na moje to jest dość budżetowo ;)

@miwigos Ten co NIE powariował :D 

Jakoś to wygląda nawet lepiej niż się spodziewałem

Coraz bardziej myślę nad dodaniem protiokonazolu na koniec 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aaaa też tak myślałem jakiś czas temu. Zauważyłem jednak bardzo mocną presję chorób. W okolicy pryskają na dwa razy. Raz podczas kwitnienia, drugi po kwitnieniu co się wiąże z wałowaniem rzepaku w ścieżkach. Nie widzę tego i straty po przejeździe chyba nie są tego warte. Rzepak jest w tej chwili mocno popękany i narażony na choroby. Dając teraz dodatkowy zabieg od grzyba tak naprawdę przy okazji innego wjazdu z borem, mikro, robakiem pozwoli na obniżenie dawki głównego zabiegu więc i tak się zbilansuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem Makler,Apis i DelCaps na całe 4ha i po litrze Porter i Ambrossio(2+2ha)-odwrotnie do dawki sprzed 10 dni.

Na płatek AsPik R...+Sivanto.Tylko żeby zima nie przeszkodziła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

10-15 szt na metr.

Na normalnej glebie wygląda to tak na chwilę obecną. Zdjęcie tego nie oddaje ale jest bardzo ladny

djej.jpg

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, lokizom napisał:

Tutaj mój sposób na pustynie. Zobaczymy czy to zda egzamin

zdjecie.jpg

 

A kiedy on siany? u mnie kontrolowali szkoy przez losie i wyszlo im srednio 11-12 sztuk, Bardzo duzo rozkrzewien...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poszedl toprex jakies 1,5 tyg temu. Niektore rzepaki zacyznaja kwitnac, czesc jeszcze faza zielonego paka.

Jaka ochrone zastosowac, zeby bardzo w koszty sie nie pchac i bylo by w miare skutecznie? 

teraz jechac azoksy+boskalid? czy dopiero w pelni wkitnienia na platek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na serio co dwa tyg. chcecie pryskać rzepak , jak macie wątpliwości to robcie próbe po połowie , według mnie raz na kilka lat by było warto, czyli licząc średnio nie warto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Standardowo juz coś poszło typu: Toprex albo metkonazol+tebu. 

Jak będą opadały pierwsze płatki to wtedy coś typu Pictor, Propulse,....

U mnie jest dluga wegetacja więc pewnie przyszpiesze trochę ten drugi zabieg i zrobię jeszcze trzeci w końcówce kwitnienia albo po przekwitnieciu np.prochloraz+tebu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem trzy zabiegi @Pałuczanin500+. U mnie jest zbyt długi okres od Toprexu do nastepnego zabiegu. Jak rzepaki maja w tej chwili 30 cm to wyobraz sobie u mnie poczatek kwitnienia pewnie około 10 maja dopiero. I to będzie dobry moment na grzybowego. Zakładając 3 tygodnie kwitnenia i dodając jeszcze kilka dni to będziemy mieli już kolo 5 czerwca. A zniwa normalnie kolo 10 sierpnia. Za duzo czasu byłoby zostawić to od tego 10 maja do końca

Ale Wasz region to już inny świat i normalnie jak @miwigos na dwa razy będzie zazwyczaj wystarczajaco

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się