samulak-b

Grzybówka-regulacja rzepaku

2,356 posts in this topic

Właśnie jak odwrócisz błotnik to on rozdziela łan i podnosi do góry. Jak koła się kręcą przed łanem to przygniatają go w dół wciągając za sobą wszystko wokół kół. Płachta jak ciężka to na pewno gorzej ale lekka plandeka zamocowana pomiędzy ciągnikiem a opryskiwaczem powoduje, że rzepak jest raz położony przez przejazd. Rośliny między ciągnikiem a opryskiwaczem wstają i dostają drugi raz opryskiwaczem. Tylko musi być luźno zamontowana i na tyle stabilnie żeby wytrzymała sezon.

Dokladnie tak, masz racje @ikcomas. Zawsze tak robilem w Zetorze, sciezki nie byly praktycznie nic polozone

W życiu bym nie pomyślał o takim sposobie odwracania błotników. Pomysł SUPER.  

Plandeke miałem z foli na nią spadały płatki i robi się ciężka, więc jadę bez i jest lepiej, w zachodnich są plastikowe błotniki ,mozna pourywać , jak sie przełoży 

Edited by miwigos

Tez mialem w Zetorze plastikowe i nic im nie bylo. Dawalem 300l wody i dlatego jezdzilem wolniej, okolo 7 km/h i pewnie dlatego nigdy tez mu nic sie nie stalo. Z przodu na ciezarek dawalem big baga i ladnie delikatnie juz sie kladl

Mój ciapek działa jak wał, myślę że po niedzieli ostatni zabieg

Tiofanat metylu + tetrakonazol + azoksystrobina 

Edited by jarki