samulak-b

Grzybówka-regulacja rzepaku

2848 postów w tym temacie

Panowie jak będzie w tych sezonie z pierwszym zabiegiem u mnie w ostatnich trzech latach odpowiednio:

28,03  25,03 i w ubiegłym 31,03 moim zdaniem w tym roku też marzec gdzieś za tydzień :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czy nie wspominają tam czasem o przymrozkach i ogólnie dużym spadku temp. ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przez wychwalanie  @jarki mam toprex na rzepak więc nie będę się śpieszył, rzepak półkarłowy(dobrze wciśnięty jesienią) nie zależy mi zbytnio ba silnej  regulacji już priorytet grzybówka

oczywiście cały czas w modelach pogodowych przewija się ochłodzenie do nawet -5 w nocy, południowa aktualizacja tak pokazywała a wieczorna daje już + 15 :E, natomiast na dzień dwa to ryzyko przymrozków więc gdzie tu mowa  o zabiegach ...

Ubiegły sezon 5 kwietnia zabieg w tym pewnie podobnie nie am się co gorączkować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W ubiegłym roku 05-04 topsin+tebu ale rzepak gnił i puszczał z korzenia... A przeważnie tak 20/25-03 oczywiście jeśli pogoda pozwoli i jak zwykle wiosną TOPREX 

 

Edytowano przez jarki
Litery :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem Caryx i mam rzepak karła, pytanie: dać 1l/ha czy obniżyc? Jesienią stosowałem tebu ale późno i raczej nie miał wpływu skracającego tylko bardziej jako grzybówka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@maslak88 w Twoim przypadku pewnie lepsza opcja to powiedzmy tilmor 

Czyli dobra ochrona grzybowa słabe skracanie zabieg nieco później koniecznie 12°C

Ten caryx to mocna ingerencja w pokrój rzepaku może zostaw go na jesień ????

Jeśli musisz dać karyx to obniż dawkę jak pisze Kolega wcześniej ale musisz coś dołożyć 

Ten wynalazek jako solo i w pełnej dawce moim zdaniem jest zbyt słaby jako fungicyd 

 

Czy ja wychwalam toprex raczej piszę swoje przemyślenia i spostrzeżenia z trzech ostatnich lat 

Wynalazek bayera podobno jest bardzo dobrym rozwiązaniem tak oni twierdzą 

Twierdzą też że horizon to przeżytek :P ale o tym już pisaliśmy zeszłej wiosny 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Toprex dobrze działa na grzyba-słabiej skraca?to jak później z młócką bizonkiem takich badyli...(choć ważniejsza grzybówka)

Jarki to się wcześniej stosuje niż w/w mięszaninę?piszesz o termine marcowym,mam część Kadore(Bizona nie przytrzyma)

to bym testował

Edytowano przez Pałuczanin81

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2016 o 15:36, jarki napisał:

Syngenta pisze mniej więcej w ten sposób:

Toprex podany wiosną w początkowej fazie wzrostu gdy pęd główny na 10 – max.15cm

Powoduje szybki efekt zahamowania dominacji głównego skierowanie większości energiia na rozwój pędów bocznych co zmienia pokrój i wyrównuje rzepak

 

Z tym więcej niż mniej się zgadzam jeśli mowa o działaniu grzybobójczym to bez zastrzeżeń 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wasze już pewnie mój przegoniły. Od piatku ma być ciepło wreszcie i byc moze Toprex, ale czy nie za wczesnie na to jak wygladaja rosliny?

zdjecie.jpg

zdjecie.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie w tym roku takich kolosów nie ma za to rośliny wyrównane i ładnie rozmieszczone 

@lokizom musisz zdecydować w jakim celu kropisz 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie właśnie prawie wszystkie takie rośliny. Kropie żeby wyregulowac pokrój bardziej niż grzybowke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój ma od 5 cm do 10 cm większość około 10 cm, mam taki plan żeby w piątek albo w sobotę popryskać toprexem , ale nie wiem czy nie będzie jeszcze za wcześnie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@jarki Ładnie rośnie widać  jak ciągnie po włośnikowych u mnie rzepak coś bez wigoru jak na razie ziemia zimniejsza, tam gdzie zacisze i słonko przygrzewa to ładnie poszedł

Kolor rzepaku wiosną jest też cechą odmianową ?  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, barts napisał:

@jarki

Kolor rzepaku wiosną jest też cechą odmianową ?  

Też chciałbym to wiedzieć-DK Exqisite u Maruderów z UTP-jest modry?(choć tam był Korn Kali +Saletrosan w tym sezonie za sprawą naszego forum w Baardzo duuużych dawkach)

Edytowano przez Pałuczanin81

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Całokształt agrotechniki jest robiony wg Twego AUTORYTETU

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie-poważnie czytają-i wzięli się ostro za nawożenie i ochronę

(Niedawno miałem zaposzenie do Przysieka na szkolenie o rzepaku..)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się