samulak-b

Grzybówka-regulacja rzepaku

2811 postów w tym temacie

Bardzo dobrze ,narazie idzie na rekord życia

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@jarki

On przypadkiem nie idzie na rekord? Ciężko odnieść do mojego bo jest dużo mniejszy ale już dwóch przedstawicieli mówiło ze takiego jeszcze nie widzieli. Ale nic Twojemu nie braknie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niedługo wstyd będzie tu dodać zdjęcie rzepaku :) aby nie nabawić się kompleksów

 

 

Edytowano przez barts

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trza inne media poinformować! nowo zelandzkie 6,7 t. to pikuś..PAN PIKUŚ!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie po brasikolu(tak myśle) brak na jesieni problemu z pchełką, uszkodzeń po śmietce również ciężko znaleść. Rzepak napewno w tym roku też bedę zaprawiał i myślę że przyczyn kiepskiego stanu plantacji trzeba szukać gdzie indziej. Ja bym jednak stawjał na fungicyd,kiepskiewarunki pogodowe i napewno niedobory boru i mikro. U mnie spore dziury w korzeniu. W galerji mam zdjęcia ale nie mam teraz czasu do tematu wstawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wierzę że toprex lub inny regulator tak broi, mój na nakładkach dostał ponad 1 l toprexu i trochę niższy jedynie czarny jest ale żeby nie miał się na życie nic takiego nie ma miejsca ogólnie gdyby nie kolor to bym pomyślał że środek nie działa...

 

Jako że Nowa Zelandia na południowej półkuli to u nas odwracamy wynik i trzeba wyśrubować na 7,6 :E

Edytowano przez barts

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaki jest to widać czy mały czy duży na moje w sam raz 

Czy będzie rekord szczerze mówiąc wątpię choć to pole już 2 razy biło 

Mnie najbardziej cieszy to co @Olgierdowyy  zauważył :) :)

Jest jak kaszan równo utkany przez osiem miesięcy ;) 

 

Panowie przychylam się do teorii @barts na takie mocne skracanie trzeba sporo żarcia 

Też mam miejsca kliny gdzie dostał 1,2 toprexu co prawda to WIDAĆ

Ale nie można powiedzieć że jest uszkodzony zwyczajnie mocno przybity

Jeśli już piszecie o rekordach to oni leją półtora dawki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie uszkodzony nie jest,on po prostu jest ostro wklepany w ziemię.

W poniedziałek zupa,podobno ma być 2 dni ciepła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja zaprawiałem nupridem i z caryxem też nie szalałem bo dałem 1 litr, uszkodzeń żadnych nie ma, kolor to też jest prawie granatowy, martwi mnie tylko to że jak tak zostanie to hederem będzie trzeba jechać jak koparką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A nie masz Ty przypadkiem karła bo coś mi się przypomina ?

Może to on tak zareagował na te idealne warunki w czasie oprysku później to zimno 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tez zaprawialem ale w tym sie nie doszukuje przyczyny.

Co do karlow...to z tego co pamietam sredno sie poleca mocne  interweniowanie w skracanie.

Ewentualnie doszukuje sie przyczyny w tym...ze rzepak( poszczegolne rosliny) w momencie zabiegu byly wciaz oslabione po zimie...nie w pelni zregenerowane i najedzone...w porownaniu do tych sztuk wiekszych.

@jarki mial rowny rzepak caly okres wiec toprex dziala rowno.

Ja pamietam ze w momencie zabiegu  byl nierowny i tak tez po zabiegu pozostalo. Slabszy sobie nie poradzil ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie w zeszłym roku jak mój był nierówny tak raczej żaden w tym roku a żadnych problemów po toprexie nie bylo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam karła, możliwe, że taka jego uroda. Sprzedawca ostrzegał, że trzeba być cierpliwym bo będzie niższy niż normalnie, ale nie myślałem że aż tak niski! A możliwe, że ten wyższy to samosiewy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój był i jest bardzo równy ale to nie znaczy że na całym obszarze 

Są miejsca że jest niższy w innych wyższy zależy od ziemi 

 

@Daymon z samosiewami musisz umiejętnie walczyć uprawkami oszczędność paliwa to zguba 

 

Wywołaliśmy temat pęknięć łodyg w rzepaku że będą to jest pewne bo zawsze były 

Rzecz w tym że będzie ich więcej niż zwykle i trzeba temu jakoś zaradzić bo to miejsce do infekcji

W moim przypadku jak już wiele razy pisałem zgnilizna twardzikowa 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Próbuje ale czasem nie starcza czasu,susza po żniwach też nie ułatwia a i poprzednia zima trochę namieszała w uprawach. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobrze że mam półkarła :) to nie pęknie jakoś strasznie... 

 

Tylko  zastanawia mnie czy iść na całość z mikro jeszcze czy odpuścić temat i delikatnie tylko szturchnąć...

Jak wrażliwość rzepaku na tęgie miksy w tej fazie ?

@jarki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, lokizom napisał:

Panowie w zeszłym roku jak mój był nierówny tak raczej żaden w tym roku a żadnych problemów po toprexie nie bylo

Problem tez występuje-odmiana Chrobry:ale tylko tam gdzie 0,7 Caryx+0,25 Tebu(500g).Gdzie dawki zastosowałem rozdzielnie(dostawca zawiódł)w 48h lub poszło samo 0,5l/ha Tebu tam równo<-(samo tebu rośliny nieco na razie wyższe)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oj daleki jestem od lansowania tęgich miksów-dawek raczej wolę jeden przejazd więcej zrobić

Zresztą mikro zawsze jest lepiej częściej podawać a w mniejszych dawkach 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Propulse vs symetra ? Ktos stosowal dla porownania oba ? W zeszlym roku u mnie byl propulse w tym mam ochote dac symetre... ale wciaz nie mam przekonania czy bedzie lepiej i na ile lepiej ;)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się