samulak-b

Grzybówka-regulacja rzepaku

2811 postów w tym temacie

Przed chwilą, Olgierdowyy napisał:

Propulse vs symetra ? Ktos stosowal dla porownania oba ? W zeszlym roku u mnie byl propulse w tym mam ochote dac symetre... ale wciaz nie mam przekonania czy bedzie lepiej i na ile lepiej ;)

 

Po którym lepiej plonuje nie sprawdzone,ale łodgi podzcas młócenia po propulse zielone ,a po symetri zgnite ,tylko dwa ha było opryskane bo dali w promocji z toprexem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@maslak88 @Olgierdowyy @szymon87 pisałem o tym dwa lata temu ale Was tu chyba jeszcze nie było, a starzy zapomnieli? Caryx na wiosnę to zło, przede wszystkim nie dawać w takiej piekielnej dawce a jeszcze na karła. Nie ma już mojej galerii ale zdjęcia jeszcze gdzieś znajdę, nie życzę Wam aby stało się to co z moim, nie miał bocznych tylko "jeże" zamiast gałęzi i zielone do żniw. Idzie przymrozek/zimno NIE PRYSKAĆ Caryx'em!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poszły fungicydy plus zupka z mikro minęło 2 godziny ochłodziło się i niezły deszczyk pada 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@ikcomas @maslak88 przypominam u mnie lecial toprex...i tez jest nierowny a niektory ma 20 cm.

@jarki cala pogoda...deszczyk oby wchlonela cala ilosc srodka. Ty jedziesz potem symetra ? Pytam poniewaz sam teraz prysne (jutro) topsinem ale w pelnej dawce tj. 1.4l. Dlatego ze udalo mi sie dostac 15 litrow w cenie 10. I sam sie zastanawiam co dac na platek potem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@jarki Co Cię pokusiło dziś pryskać jak jutro ma być ładny dzionek z ok 15 stopniami ?

@Daymon  Przed kwitnieniem - faza żółtego pąka roztwór  o stężeniu 5-7%

Edytowano przez barts

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przecież u Was ma wiać i lać-u nas OK!

Też chcę jutro z zuptówą na rzepak się wybrać i z mocznikiem na pszenicę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@barts No nie pitol że wierzysz w prognozy pogody 

Było całkiem ładnie bezchmurnie i ciepło tylko dość wietrznie 

Ja mam nadzieję że zadziała 2mm spadło deszcz ze śniegiem 

Edytowano przez jarki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@jarki "wieże" jak w "dobrą zmianę " :D

 

Jaka temperatura w chwili zabiegu ? Był dziś przymrozek u Ciebie? (u mnie był) Czego tam nalałeś z mikro ?

 

Ja korzystam z kilku głównie meteo.pl ( najdokładniejsza siatka 1,5 km), model numeryczny gfs oraz https://www.wunderground.com/cgi-bin/findweather/hdfForecast?query=53.355%2C18.769&sp=IKUJAWSK28 no i oczywiści radary opadowe a  w dzień podgląd na zachmurzenie nad Polska z satelity

Po wymieszaniu danych wychodzi dobra mieszanka :)

Ten tydzień drobne manewry, przyszły ciężkie działa w zbożu od poniedziałku 

Edytowano przez barts

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W chwili zabiegu 13-14 rano przymrozku nie było 

Fungi + plonvit + siarczan + bor + Mn 

Edytowano przez jarki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hmmm, znajomy pryskał toprexem w tym roku 0,3 l/ha i też mu coś liście poskręcało, najbardziej to widać w Saveo, który jest teraz super niski. Rano po zabiegu było bardzo zimno. Wychodzi na to, że nie ważne czym skracasz, uważać na zimno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 1.04.2017 o 10:20, jarki napisał:

Ja bym 10° się nie martwił lecz przymrozkiem po zabiegu 

Pamiętam co było kiedyś po carambie i przymrozku 

Jeśli się boisz że za mocno go skróci to daj nieco mniej 

Ale dołóż coś co nie skraca  powiedzmy tiofanat metylowy 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mialem dzis prysnac topsinem w pelnej dawce, zjawil sie doradca i stwierdzil ze sam topsin to slabo..

Doradzil 0.5 topsin plus 0,4 tilmor... myslicie ze bedzie ok ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie dawno temu pisaliśmy że ten zabieg jest zbędny 

Jasne że będzie lepiej-mocniej ale drożej też tylko czy naprawdę warto 

Chyba niedługo będzie kwitł i tu pytanie kiedy robisz ostatni zabieg 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Normalnie zabieg zostalby pominiety. Problem w tym, ze u mnie jest presja suchej zgnilizny...rzepak zbyt gesty ze wzgledu na somosiewy, ktore sie wywalily i jest masakra :(

Do kwitniecia mysle jeszcze dobre 10-12 dni a jak ten tydzien bedzie znow zimny to sie wydluzy wiec jakis sens w tym widze...

U mnie po dzisiejszych ogledzinach jestem wciaz zalamany po toprexie...jest maly nierowny i taki jakis...nie do zycia. 

@jarki polecisz cos na platka w mojej syfuacji jesli teraz pojade topsin+tilmor?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moze zabrzmi to dziwnie ale ja juz w niego tyle wpakowalem, ze czy to bedzie 50 zl na ha czy 150 zl na ha nie ma znaczenia. Chyba deaperacja hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym ten potanił nawet sam topsin ze względu na zimno a ostatni na wypas ale to już ponad te 150 zł 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się