samulak-b

Grzybówka-regulacja rzepaku

2811 postów w tym temacie

jak tam te wasze rzepaki ktore nie rosly,  poszly troche do gory?

moje troche sie poprawily , mam nadzieje ze jeszcze bedzie lepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@lokizom to jest właśnie moja filozofia rzepaku :)

Co myślisz o jego korzeniach przy takim skracaniu bo góra wygląda imponująco 

 

W moim rejonie wszystkie powoli zakwitają a wzrostem raczej nie imponują 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@jarki

Jak dla mnie to optymalna strategia na moje ziemie bo zalezy mi jeszcze na glebokim, palowym korzeniu, a mniej roslin a takich karakanów to wlasnie gwarantuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy twierdzą że skracanie rzepaku powoduje również skrócenie korzeni 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rzepaku się nie skraca tylko reguluje :) inne rośliny podobnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No mój się trochę poprawił i podrósł, ale szału nie robi. Wzrostem mnie wkurza ale z pokroju już jestem zadowolony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój PRZEDSTAWICIEL zaproponował mi:tiofanat+prochloraz+mavrick,jako rozwiązanie na nieplonujący rzepak(wg jego oceny 2,5t/ha max)

Co sądzić o takim rozwiązaniu

 

Edytowano przez Pałuczanin81

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

2,5 tony to z niczego leci,nie mów że masz taki słaby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak się porobiło-nawożenie do du...,bez mikro,za mocno caryx go walnął

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U nas po tym przymrozku też jak będzie 2.5 to będzie dobrze. Było  - 4 , a rzepak na głównym pędzie jakieś 50 - 60 % zakwitniety. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma za na razie co się martwić...

 

Planuje ktoś stymulacje rzepaku jeszcze ? Ja jadę jak się ociepli  asahi sl, według Czechów  prócz kopa efekt zbliżony do pyretroidów, spada uszkodzenie przez szkodniki... Coś na podobę optysil)krzemu) z intermagu, badyle takie twarde że robaki sobie szczeki łamią :E  Koszt zabiegu około 40 kg rzepaku więc gra warta świeczki chyba, rekord Nowej Zelandii sam się nie pobije :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po niedzieli trza myśleć o ostatnim (mam nadzieję) oprysku w tym sezonie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też już nie żałuję w tym roku na rzepak $, czasem mam takie sny jak @barts, że w Nowej Zelandi nie mógł lepiej wyglądać :D. Czemu ten po grochu zakwitnie ok. 2 dni szybciej? Mam dwie teorie: albo zabrakło mu te 50N, które dostał mniej albo wcześniej ruszył wiosna bo nie glodowal z braku N

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Topsin+Mondatack+Mavrick...i stymulacja "jelonkem"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@lokizom stawiam na drugą teorię jeszcze to że struktura lepsza mój też jakby wcześniej rozkwita ważne jak długo i intensywnie będzie kwitł 

@Pałuczanin81 mieszanka OK choć ja bym wolał coś w stylu yamato 

A i uważaj na tego śmierdziela od żydków 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jarki-co mu teraz brakuje?w 2015 jeszcze był skuteczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o mieszanie, może zrobić galaretę w opryskiwaczu, a jak dodasz bor, który podniesie ph wody to murowane

@lokizom też wydaje mi się, że ta druga teoria, rzepaki na wschodzie dużo szybciej ruszyły niż Wasze bo nie odbudowywały rozety i teraz już dość mocno kwitną gdzie u Was do kwitnienia jeszcze chyba trochę brakuje.

Ja może dzisiaj pojadę z Amistarem Xtra + Proteus tylko na razie ta pogoda niepewna i rośliny bardzo mokre, wczoraj cały dzień siąpiło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, lokizom napisał:

Też już nie żałuję w tym roku na rzepak $, czasem mam takie sny jak @barts, że w Nowej Zelandi nie mógł lepiej wyglądać :D. Czemu ten po grochu zakwitnie ok. 2 dni szybciej? Mam dwie teorie: albo zabrakło mu te 50N, które dostał mniej albo wcześniej ruszył wiosna bo nie glodowal z braku N

Mam pas kontrolny bez mikro i grzybówki ,też szybciej zakwitł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z szacunku dla pszczelarzy odczekałem do godz. wieczornych i heya . Woda w ścieżkach ? W Kuj-Pomorskiem ? W połowie maja ? To już od kilkunastu lat ewenement . Sobotnia burza z nawałnicą miała jeszcze ten plus że dosłownie zmyła szkodniki które przedtem można było zaobserwować . Teraz zero tak jak i pszczół zresztą . Nie wiadomo czy to już po oblocie czy tak ich mało . Niby wydawało się że caryx z tebu + pogoda zrobiły swoje a okazało się że ledwo mi wieżyczki starczyło żeby belkę podnieść . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie pszczoły są bardzo potrzebne na tym świecie nam rolnikom również a właściwie to szczególnie 

Mnie najbardziej wqrwia taki jeden z drugim co jedzie w południe bo pisze że okres prewencji dla pszczół nie dotyczy 

Przez takiego palanta cała okolica może mieć problemy z inspekcją 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witch5 woda w ścieżkach to tylko przez to że ubite i woda nie wsiąka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo . Dobrze jednak że spadło na tyle co nie zawsze się zdarza . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, witch5 napisał:

Z szacunku dla pszczelarzy odczekałem do godz. wieczornych i heya . Woda w ścieżkach ? W Kuj-Pomorskiem ? W połowie maja ? To już od kilkunastu lat ewenement . Sobotnia burza z nawałnicą miała jeszcze ten plus że dosłownie zmyła szkodniki które przedtem można było zaobserwować . Teraz zero tak jak i pszczół zresztą . Nie wiadomo czy to już po oblocie czy tak ich mało . Niby wydawało się że caryx z tebu + pogoda zrobiły swoje a okazało się że ledwo mi wieżyczki starczyło żeby belkę podnieść . 

Traktor wygląda jak po rajdzie terenowym,ja rzepak zaczynam od wtorku prawdopodobnie ,narazie nie opadują pierwsze  płatki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U nas już też pomału co nie którzy zaczynają , dzisiaj byłem zobaczyć to już widać płatki na ziemi i na liściach , a może to być spowodowane przymrozkiem ? Nie mam jeszcze wprawy w określeniu tej fazy , ale na polu dość mocno się żółci , góra prawie cała zakwitnięta i te boczne najwyższe też już zaczęły kwitnąć , wydaje mi się że to chyba już  :)

@witch5 u mnie też już półtorej metra ma , a na jesień litrem caryxu dosłownie wbiłem go w ziemię , na wiosnę wcześnie jak miał 5 cm do 10 cm poszedł toprex 0,5 i na części caryx i tebu i żadnej różnicy nie ma , sam nie wiem jak to jest .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mowa o wzroście to mój ma od 90 do 130 cm 

Zależy od miejsca te osłonięte od wiatru i na lepszej ziemi wyższe ale tam gdzie fungi podwójnie :D

Dawał ktoś strobi z prochlorazem na ostatni zabieg kiedyś dawno temu dałem samo mirage 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się