samulak-b

Grzybówka-regulacja rzepaku

2811 postów w tym temacie

Dlatego dobrze by było zebrać jak najwcześniej, uwierz mi nie ma u nas chorób (przyjedź zapraszam) obyłoby się bez zabiegu na płatka ale to już takie partactwo. A sprzęt powiadasz? Hmmm jak rzepak ma 180cm plus koleiny w ścieżkach bo przecież NIE PADAŁO to jest rzeczywiście problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@ikcomas

Ja dwa lata temu miałem rzepak pierwszy raz na danym polu , w okolicy nigdy nie było rzepaku. Też myslałem sobie, że obędzie sie bez oprysku, ale dałem sie nawówic (Prosaro). Było wilgotno w czerwcu, a w lipcu przyszła susza. Na moich słabych glebach pojawiły się wszystkie choroby świata(zgnilizna twardzikowa, szara pleśń, czerń krzyżowych), dobrze że zabezpieczyłem bo byłaby bardzo duża strata plonu a tak trochę przytrzymałem je ale miejscami było źle. Nie warto żałowac tych 100-150 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie mój drugi rzepak w życiu było podobnie 

Pole nigdy rzepak okolica daleko rzepak bo czasy zamierzchłe i czyściutko 

Przed żniwami deszcze później sucho młócimy iii... część plonu biała 

Zastanów się dobrze 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pożywiom uwidzim, wybacz ale Prosaro to tak dla spokojności sumienia chyba, ja dawałem Amistar Xtra w dawce 0,9 litra i zabieg wyniósł mnie 150 zł. Dwa lata temu też miałem dobry rzepak i dawałem max dawkę też Amistar Xtra i to dużo wcześniej niż teraz bo się bałem (pierwszy rzepak) i było zielono w żniwa co skutecznie zaniżyło plon (szczerze to nawet nie wiem jak wyglądają te choroby rzepaku), nawet glifosat + siarczan amonu nie dał rady wtedy a walić Reglonem, hmmm no można niby, czemu nie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam taki oto rzepak, pierwszy w mojej karierze i sam nie wiem czego z niego się spodziewać, i jaki zabieg fungicydowy wybrać, coś taniego czy może warto zainwestować w coś lepszego. Może rzucilibyście swoim fachowym okiem i coś doradzili ;)

Hosting zdjęć na fora i blogi
Hosting zdjęć na fora i blogi
Hosting zdjęć na fora i blogi

 

Edytowano przez ikcomas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest moc, daj strobilurynę

P.S. podaj lokalizację w opisie profilu (location)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zrobione. Kurczę coś źle się zdjęcia wstawiły... Strobilurynę powiadasz hmm jeszcze nie ogarniam tych substancji aktywnych, ale chodziło mi po głowie niższa dawka Amistar + Tebu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam krajana! widzę, że na wschodzie wszystkie rzepaki takie tęgie. Będzie dobrze - Amistar to strobiluryna.

(zdjęcia poprawiłem)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoko szefie ;) Nie żałuję, tylko nie mam doświadczenia i chciałem tutaj się Was poradzić

ikcomas tak jak patrzę po polach faktycznie chyba jest nieźle. Wydaje mi się, że nawet rzepaki są za gęste. Ja siałem po 20 sierpnia, więc górną granicę wysiewu zwiększyłem delikatnie, bo bałem się wschodów swoim stopkowym siewnikiem i 100% przezimowało, więc jest gęsto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Padło na pół dawki Yamato+pół dawki tebu- skuteczność półKURKA?(wg zalcenia)do tego Mospilan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To też podzielę się :) Dolna dawka Amistar Xtra - 0,8l powinna wystarczyć waszym zdaniem? 

Nie ma nawet porównania z zeszłym roku gdzie sporo rzepaku powymarzało. Ten rok jest jednak dobry.

rzepak.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czy jak dodam do zamira 0.5 l tazera to obniżyć dawke  zamira czy zastosować go w pełnej dawce 1,5 l  proszę o porade bo trzeba by dziś opryskac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 hours ago, jarki said:

Pewnie że wystarczy lecz górna wystarczy bardziej ;)

W sumie racja. :) Jak wIększa dawka to i na dłużej powinien ochronić przed grzybem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I oto przecież chodzi :) 

@jenofranio mnie się widzi mało strobi jak chcesz ująć to ok ale dodaj jednak strobiluryny to jest inne działanie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Parsknięte-łan opór Ferdkowi stawia,czyli jest

"żółta strona mocy

Jutro w pogradowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciało ci się chociaż plan podwiesić pod spód czy drzesz  na żywca ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z planem jeszcze bardziej kładzie rośliny,bo kwiaty opadaja na plandeke ,chyba ża pryskasz jeden mały opryskiwacz

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podaj recepte,pryskam kilkadziesiąt ha  rzepeku ,kombinowałem różnie i nie widze różnicy,czy plandeka jest ,czy jej niema,tymbardziej w tym roku w tym błocie pryskane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pryszczę jeden duży opryskiwacz-albo trzy małe,jak kto woli?

@miwigospo zastosowaniu plandeki "spokojniej śpisz"

MF jest niski,kabina szeroka to "wałuje"

Co BŁOTO gdzie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może z plandeką i uwałowane ale bez po urywane całe kwiatostany a pąków nie widać na plandece bo leżą na ziemi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się