samulak-b

Grzybówka-regulacja rzepaku

2811 postów w tym temacie

Człowiek w kropce,  dzisiaj w miarę ciepło ale znowu wieje a na jutro znowu deszcz do poniedziałku

zaraz będzie coś czuje szybka decyzja 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jutro ma być ładniejsza pogoda myślę o caryx'ie tylko jest problem 

Rzepak nierówny w dołkach faza 2-3 liście i granatowy fioletowy 

Cholera jak to pryskać może miejscowo teraz mniejszą dawką 

Za kilka dni całość resztą dawki i z tebukonazolem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja cześć dopiero opryskałem toprexem w sobotę. Dam Caryx na części nieopryskanej pod koniec tego tygodnia a tam gdzie poszedł Toprex to zrobię to jak będzie 6 lisc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@jarki ten mały, granatowy po caryxie pełnej dawce to wyrok na niego wydałeś, ja bym uspokoił sytuacje  tebu +  cynk  z intermagurootstar, małego nie przekreśli a duży nie ucieknie, późny 4, 5-6 liść pełny caryx, 

Pogoda ma być dopiero od ostatniego  tygodnia września więc na razie wegetacja będzie i tak pełzać

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A po co sie spieszyć z regulacja ,pogoda go sama reguluje ,jak tak będzie dalej to sam tebukonazol na początku pazdziernika wystarczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Śpieszyć ?? 

Trzeba coś robić żeby ten ładniejszy przybić do ziemi przecież jest po grochu 

Dlatego pomysł z miejscowym pryskanie czyli teraz wyłączać gdzie słaby 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W piątek były nici z pryskania "pizgało jak w kieleckim" a w sobotę deszczyk 2mm,  dzisiaj dopiero skończone: poszedł Toprex ale w dawce 0,2l  oraz na robaka Inazuma + mikro rzepak pozny 4 - 5 lisc, 

W tym roku przez ta pogode to człowiek całkowicie zdurniał rownież mase takich które maja 2 mizerne listki, strasznie nie równe wschody za około tydzień planuje 0,1 Toprex, siarczan magnezu + bor

 

@jarki odpuść sobie moze Caryx a opryskaj Toprexem 

"Dlatego po preparat Caryx 240 SL sięga się przy widocznym intensywnym rozwoju plantacji rzepaku jesienią. Substancją czynną regulującą jest też paklobutrazol w preparacie Toprex 375 SC, który zawiera jeszcze difenokonazol (oba z grupy triazoli). Preparat aplikuje się na plantacje o normalnym tempie wzrostu. Wpływa on na gospodarkę hormonalną, zatrzymując wzrost pędu."

oraz 

http://www.farmer.pl/produkcja-roslinna/ochrona-roslin/regulacja-rzepaku-jesienia-jak-stosowac-toprex,52904.html

http://www.farmer.pl/produkcja-roslinna/przygotuj-rzepak-na-zime-tak-jak-to-robia-czesi-we-wczesnych-fazach-rozwojowych,60028.html

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie tam nierówne wschody nie odwiozą od zastosowania regulatora 

Trzeba dbać o te ładne rośliny i je przystosować do zimy 

Natomiast dołki gdzie było i nadal jest mokro odpuszczam 

Zobaczę jak się sytuacja rozwinie bo mówią że idzie ciepło 

 

Dnia 15.09.2017 o 12:02, jarki napisał:

u mnie wygląda to tak są gorsze miejsca tam gdzie bardzo mokro 

[33430491]

[33430489]

 

[33430487]

 

Tak to wyglądało w piątek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałbyś bydło,świnie to byś się nie nudził i WYMYŚLAŁ CZYM TU PRYSZCZYĆ!

ale jest jeden +,dobijesz rzepak i na wiosnę siew grochu i przesiew rzepaku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się że może coś z tego  być aby przetrwał zimę trzeba go jednak wspomóc 

[33455631]

[33455629]

[33455627]

Edytowano przez jarki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obiecane zdjęcia , w końcu na chwilę przestało padać ,  odmiana Rohan

Rzepakrohan

Rzepak rohan

Rzepak rohan

Jak byście teraz taki rzepak skrócili , wszystko się przez ten deszcz przeciąga , coś dopiero na wtorek zapowiadają okienko ,myślałem dać   0.7-0.8 caryxa i 0.7 tebu nie wiem czy to podzielić , czy razem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

szkoda ze dzisiaj tego nie popryskałeś była by wtedy idealna faza., wg mnie Razem

Północne czy południowe opolskie ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak patrzę na Twój rzepak to mi szczena opada szkoda tylko że szybciej z karyxem nie pojechałeś 

Jeśli mowa o moje to wierzcie mi są naprawdę wyjątkowe na okolicę w pozytywnym znaczeniu 

Wielkość jest wprost proporcjonalna do MTN zwyczajnie lepszy start miały te z większych nasion 

Nad obsadą się nie zastanawiam i nie liczyłem zobaczy się na wiosnę mam nadzieję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@jarki uwierz mi chciałem szybciej caryxem pojechać , ale się nie dało ciągle pada a rzepak rośnie w oczach , może mogłem zamienić z navigatorem , ale w sumie dobrze że tego nie zrobiłem bo nie całą godzinę po oprysku spadł deszcz i nie wiem czy navigator w pełni zadziała , jakaś masakra z tym deszczem i końca nie widać .

@miwigos w co niektórych już idzie 6 liść , a jeszcze do wtorku to może być kiepsko ze skracaniem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem zwolennikiem szybkiego podania caryxu już na czwarty liść 

Później można spokojnie przy okazji jakiś tebu dorzucić dla przedłużanie ochrony

Walnięcie na raz takiej dawki może różnie zadziałać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@mieto35 ewentualnie daj w przyszłym tygodniu pełna dawkę caryxa bez tebu, skoro rzepak rośnie w oczach a po około 10 dniach 0,5l tebu jak będzie jeszcze potrzeba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na 4 liść podać regulator to można ,ale jeśli rośnie jak szalony ,tak było rok temu,po 25 września dawałem drugą dawke caryxu ,w tym roku już się zbliża pażdziernik a rzepak ten największy ma mały 5 liść,jak będzie dostawał 6 liść podam tebukonazol i caryx, po 0,5 litra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co o nim sadzicie? Kolor dostaje po Toprexie. Na poczatku pazdziernika planuje jeszcze dorzucic Caryx. Najbardziej mnie martwi ta szyjka dlatego wczesnie poszedl Toprex i mam nadzieje ze Caryx go usadzi

sad.jpg

sd.jpg

dfsa.jpg

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ładny w okolicy mojej takiego nie znajdzie

a szyjka niestety już zostanie, trochę wciągnie położy się przy ziemie ale nie schowa tak jak powinna nie ma szans zbyt mocno wywaliło, miałem  niektóre rzepaki podobnie, jak dostanie rozetę to chociaż widać nie będzie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@barts Mam nadzieję jednak że wciagnie. Miałem już też tak kilka razy i jak wcześniej podasz regulator to jest szansa, nie wszystkie rośliny ale większość. Może w tym roku być trudniej bo mokro. Co roku ta ziemia nie zdąży usiąść i tak się dzieje a już idzie ciężki wał. Za mało czasu od zbioru przedplonu dlatego wchodzę bardziej na jęczmień ozimy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się