samulak-b

Grzybówka-regulacja rzepaku

2811 postów w tym temacie

Nie mam ale mam Rohana który mi tego nie zrobił 3 lata temu. W tym roku nie było intensywnego wzrostu do 4 liscia. On już wychodził to tak było 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też twierdze że to cecha odmianowa orka z wałem cambela ,siew amazonka z wałem gumowym ,a na przednium TUZ wał kruszący i jest twardo jak na asfalcie ,niektóre odmiany mają szyjke OK,JARKI to ile lisci miał twój raps że dałeś 1 litr caryxu,ja zaczynyma od jutra ,po pól litra caryxu i tebukonazolu + siarczan mgnezu i 100 g boru,rzepak ma 4-5 liści częśc dostaje 6 liść ,ten co ma 3 liście poczeka ,dziś był opryskany na chwasty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zobaczcie jak rzepak wygladał 20 wrzesnia w zeszłym roku, nie mowcie ze w tym nie jest do tylu o conajmniej 2 tygodnie

das.jpg

a to z 23 wrzesnia tego roku

dasda.jpg

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@mieto35 za mało dołóż chociaż tebukonazolu za kilka dni  

@miwigos ten później siany jest taki jak Twój i dziś załapał się na litr caryx'u 

@lokizom ulżyło mi ;) jak zobaczyłem drugie zdjęcie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten co się obudził ostro wystrzelił, byłem wczoraj i dziś różnica duża, czas na mikro + regulochrona, na te małe już nie patrzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Stanie się coś jak  wczoraj skracałem a dzisiaj bym wjechał z pakietem odżywek siarczan magnezu , mangan ,  bor, plonvit rzepak , bałem się to wszystko wczoraj mieszać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@jarki według ciebie jak pojadę na czwarty dzień z tebukonazolem po caryxie, to starczy ? czy jednak za mało , planowałem bardziej na poniedziałek , ale znowu deszcze zapowiadają , i jaką dawkę byś polecił myślałem tak 0,6 l dać. Pytam bo masz praktykę w takim dzielonym skracaniu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tak też się ociągam z tebu ale trzeba kropić jak ciepło a do poniedziałku kto wie

Ty masz zajebisty rzepak to możesz sobie pozwolić na wszystko (dawka ok)

Mój jeden dostał litra na raz bo spóźniłem i jest bardzo rzadko posiany

Reszta to czysty cyrk część 2xcaryx część 1xcaryx a jeszcze jest taki co nic nie dostał

Właśnie te ostatnie cyrkowe muszę potraktować tebukonazolem 

Tylko kiedy i ile głowa mała myślę o jakiś 0,6 po całości z borem i odżywka dla robaków 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Regulacja zakończona razem za siarczanem magnezu i 100g boru,po 15- X miks na zagęszczenie soków przed zimą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie też zakończona na raty ale jednak 

Ostatnio kropiłem z tiofenatem dla wzmocnienia ochrony 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie jeszcze inne strategie. Ten najwcześniej siany dostaje dziś Caryx, wcześniej dostał Toprex i zobaczymy jak go wgniecie. Po samym Toprexie szału nie ma 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja na siewie z paczki i Delcapsie z Busterem zakończyłem koszta jesienne..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@ikcom@s jakie kosztowo raczej standardowo 

Co można innego tańszego zrobić aby mu dać szansę 

Spójrz na ten nie regulowany ile on ma mniejsze szanse na przezimowanie 

 

@lokizom ja uważam że toprex jest numer jeden wczesną wiosną 

Powiedz mi w jakiej fazie był rzepak bo dawka chyba 0,2/ha ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dawka 0,3. Był w fazie 1-3 lisci. Widzę że efekt po Caryxie jest zajebisty ale taki rzepak miałem ze ten Caryx mógłby pójść dopiero w zeszłym tygodniu bo te małe by padły, a miejscami one przeważają, nawet więcej niż miejscami. 

Mam takie wrażenie że pakujemy się w koszta. Mam wszystko podliczone i wydane już praktycznie 2 tys a nie wygląda to obiecująco. Może było trzeba bez NPK, populacyjny a wyglądałby pewnie tak samo. Byli tu tacy którzy robią rzepak poniżej 3 tyś ale ja nie umiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się