samulak-b

Grzybówka-regulacja rzepaku

2811 postów w tym temacie

Zdołowali syngente  :P

Ale wyniki takie jaki zleceniodawca ;)

Choć ja złego słowa nie powiem na boskalid 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie będzie 6 t rzepaku to z cała pewnością wina symetry będzie i brak pictora na płatek :E

Zeszły rok rzepak prawie w sierpniu to jak posłucham się tego obrazka to wrzesień ?

@jarki woda jest tutaj fundamentem plonu i kolejno mniej ważne czyli choroby i szkodniki to wisienka na torcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mądrz się :) zobaczysz co to jest ochrona grzybowa jak wrócisz na pola któryś raz  

Moja strategia zawsze jest nawet powiedziałbym na wyrost nawozy muszą być wykorzystane 

Profesor jak już chce doradzać to niech narysuje słupki z procentami 

O wodzie to każdy wie ale żeby choroby były mniej ważne od odmiany ?

 

Były dziś chęci na fungicyd ale czarne chmury i zabrakło mi odwagi teraz żałuję 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po co trzy zabiegi w rzepaku,i w dodatku w takiej teperaturze

 

PO tych przymrozkach bayer twierdzi że rzepak nie przyjmnie oprysku,musi być ponad 10 stopni

Edytowano przez jarki
Połączone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 9.03.2017 o 20:06, jarki napisał:

Plan jest taki pierwszy zabieg koniec marca trzeci około pół maja 

Pomiędzy ma być ta mieszanina na twardzikową ja to nazywam yamato+

W moim rejonie zgnilizna twardzikowa od lat robi spustoszenie a na ochronie nigdy nie oszczędzam 

@lokizom wiesz może jak się ma zgnilizna twardzikowa w grochu względem tej w rzepaku ??

 

 

 

 

U mnie dziś było 13-14 

Edytowano przez jarki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@jarki Ty to chyba na kujawskim śluńsku mieszkasz :D, u mnie momentami dobijało do marnych 9, nie widać poprawy do maja niestety

Pisałeś że rzepak szybko zakwitnie na dobre  gdy ja obstawiałem okolice 10 maja i zanosi się nawet na później

Ja również planuje upchać jeszcze tebukonazol solo przed kwitnieniem zrobić fundamenty pod symetre :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z obrazkiem to chciałem was uspokoić że opryski jak to kolega wyżej zauważył tylko wisienka na torcie;) Nie ma co się martwić, w maju i czerwcu wszystkim nam wyschnie po równo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też miałem na dzisiaj plany , ale zaczęło kropić i na tym się skończyło ,u nas było w granicach 10-11 , ale pochmurno  . Na poniedziałek zapowiadają pogodę może się uda pszenicę i rzepak opryskać .

@barts Też chciałem w tym roku symetre bo w tamtym roku fajnie się spisała , ale za chiny ludowe nie mogłem dostać .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam Wam pokazać zdjęcie już kwitnącego :p

Taka słaba według konkurencji a nie do zdobycia oj te doświadczenia 

Moim zdaniem jeśli mamy choć w czasie i z dwie godziny po warunki to jest OK 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie oszukujmy się tutaj musieli gonić niemieckie koncerny bo oni już mieli swoje "super" produkty, na broszurkach syngenty różnice rzędu 150 kg pomiędzy pictorem a symetra a po środku propulse, prawie błąd statystyczny, Nie straszcie z dostępnością bo ja nie kupiłem jeszcze ale niby czeka w magazynie 

Jeśli substancja od razu zostanie wbudowana w tkanki  i zacznie działać to nie ma problemu ,  bo jeśli musi zostać pobrana i aktywowana to nie ma sensu

@jarki powinien  dostać minusa za brak zdjęć plantacji do tej pory szczególnie tych swoich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, maslak88 napisał:

U mnie też podobnie jak u @Olgierdowyy tylko ja pryskałem Caryxem 1 l/ha i jak pryskałem to rośliny były w miarę równe a teraz część ma tak ok. 50 cm a cześć tak ze 25 cm, i ten niższy ma pochylony pęd główny. Po południu wstawię fotki. Aha rzepak to karzeł z Pioneera i nie wiem czy ten wyższy to samosiewy, bo dwa lata wstecz tam też był rzepak tradycyjny.

No i wstawiam fotki, czy ta różnica jest spowodowana zbyt mocnym skróceniem?large.IMG_20170419_122333.jpg.d024f2613972f5a4efa0b3ca53e0fcbd.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam podobny problem.  na jednym polu pryskalem caryxem w dawce 1,4 l  , rosliny byly wyzsze ,mialy wlasnie kolo 30-40 cm i tam na tym polu jest chyba ok. rzepak moze nie jest rewelacyjny ale rosnie

natomiast na innym polu mam rzepak ktory od jesienie jakos slabo rosnie. i tak jak olgierdowy kolo 30 marca prysnalem 0,5 toprexu.  i on jest duzo mniejszy . bedie cos  z niego? niby toprex nei skraca tak agresywnie roslin?  zastosowalem go wczesnie bo liczylem na styulacje rozwoju pedow bocznych

 

8016269_IMG_1086.JPG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

IMG_20170422_132128.thumb.jpg.4e9672050fb51d91fdea461d4505ea68.jpg

Zdjęcie z przed chwili słychać jak piździ :(

 

@szymon87 co jest temu rzepakowi wygląda jak byś zbyt mocno interweniował w zbyt słabe rośliny 

@maslak88 u Ciebie powinien być coś pomiędzy ze wskazaniem na ten mniejszy 

Bo ten duży to jest bez rozkrzewień ja to nazywam przestraszony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko miwigosowi opadnie... :-)

Oj-będzie rekord nie tylko na forum,ale też na polu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie podobnie jak u maślake ten mniejszy wbity w ziemie ma może z 15cm i rozbudował rozetę wygląda kiepsko zastanawia mnie czy coś z tego będzie. Pisałem już o takim problemie po toprexie(wyglądał jak zkarłowaciały),ale tym razem poszedł caryx +tebu. Jaka inna może być przyczyna?

Edytowano przez Daymon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

daymon  maslak i olgierdowy.   zaprawialiscie sami moze rzepaki  jakims nupridem lub czyms podobnym?

Edytowano przez szymon87

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

u mnie od jesieni marnie rosnie.  kolega kula z agrofoto zwrocil uwage ze moze przez zaprawe .   bo pole ph 5,5 wysoko potas i fosfor a od jesieni slabo rosnie.  wczesnie wjechalem tez toprexem 0,5 l bo liczylem na rozgalezienia boczke.   i tez szukam przyczyny czemu tak slabo rosnie

 

drugie pole, ta sama odmiana minerva rosnie znacznie lepiej mimo ze ph 5  i nisko potas i fosfor.  tu byl stosowany caryx 1,4 ale pozniej, na poczatku wydluzania pedow.  nie jest rewelacyjny ale ladniejszy niz na tym lepszym polu.  i tez nie wiem czemu marnie rosnie. u sasiadow piekne rzepaki mimo mniejszych nakladow

tak mysle ze moze toprex a moze wlasnie te dodatkowe zaprawianie nupridem zaszkodzilo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli śmietka mniejsze spustoszenie czyni-grunt to nie poprawiać na silę Pana Boga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaprawa nie ma wpływu u mniejest git,a toprex na mały rzepak 10-13 cm,31 marca,5 odmian zasiane

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się