Nie dla GMO

GMO

98 postów w tym temacie

W paczkach zaprawiony GMO  odmiana w Europie niedostępna, jakaś Kanadyjska firma. Kierowca tira z ukr oferował 

Edytowano przez ansu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Canola to jary , coś niewiadomego pochodzenia to nawet jak bym dostał za darmo  to bym nie wysiał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I bardzo dobrze widocznie ktoś goowno z UA sprzedawał a idioci posiali 

Tym sposobem zaśmieca nam GMO polskie pola i wszyscy będą mieli problem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, jarki napisał:

I bardzo dobrze widocznie ktoś goowno z UA sprzedawał a idioci posiali 

Tym sposobem zaśmieca nam GMO polskie pola i wszyscy będą mieli problem 

Uprawiać nie można ale sprowadzać i jeść juz tak. Przecież to największa hipokryzja w całej Unii.

Tylko nie mów że wierzysz w tą propagandę o tym że GMO jest be?

Edytowano przez lokizom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba tak to nie działa, bo idąc Twoim tokiem rozumowania to piszesz m.in. że Unia Europejska powstała żeby Niemcy nie musiały przegrywać III wojny światowej a teraz zaprzeczasz temu bo Unia zakazuje hodowli GMO, to tak jakby Niemcy nie chcieli uzależniania Europy od swojej firmy. Przecież nie zakazywaliby wtedy hodowli w Unii.

Jeśli źle to postrzegam to napisz tutaj swoje stanowisko bo z tego jednego zdania w Twoim poprzednim poście nie znam Twojego zdania na ten temat ani argumentacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cały temat jest o roślinach transgranicznych wiele razy przedstawiałem moje zdanie

Jeśli chodzi o niemcy to możliwe że właśnie dlatego amerykany to im sprzedali 

My zwikli ludzie pojęcia nie mamy kto gdzie ma swoje pieniądze 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z GMO jest problem taki że; jest bardziej ekspansywne jak naturalne gatunki. Geny te stanowią własność intelektualną twórcy i co za tym idzie wiadomo. I moim zdaniem najważniejsze; powstaje w wyniku modyfikacji wiele białek również przypadkowych,  które nigdy nie istniały i nie wiadomo jaki wpływ będą miały np  na zdrowie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, ale co to ma wspólnego z zakazaniem uprawiania tego, skoro i tak to sprowadzamy i jemy.

Jako konsument już i tak spożywam GMO, to dlaczego nie mogę tego uprawiać? Zaakceptowaliśmy półśrodek, uważamy już że tak jest dobrze i to jest najgorsze w tym wszystkim ze tak sie stalo

Edytowano przez lokizom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trza z postępem iść!

Tak,czy rak!nas to nie minie.Co najwyżej nabawimy się nerwicy.

Nasi dziadkowie niby żyli dłużej,ale... była naturalna selekcja w niemowlęctwie.A obecnie jest rozwinięta medycyna,dzięki której i ja żyję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Była kontrola u mnie dzisiaj. Zebrali 100 liści rzepaku ale tylko z jednego pola i jednej odmiany. Rozłożyli po 10 liści i z każdej partii wycięli takim przecinakiem kółka o średnicy +/- 2 cm po dwie próby z każdego liścia, zapakowali w worki foliowe z osuszaczem, zaplombowali, spisaliśmy protokół i pojedzie do Torunia. O wynikach zostanę poinformowany. Trzeba jeszcze podać było czym ostatnio pryskane ale rejestru nie chcieli.

Podczas kontroli zapytałem: "U nas kontrolujecie uprawy GMO a soja GMO jest już OK". Kierownik spojrzał tylko wymownie na mnie po czym dodał: "no i soja GMO to pełen legal jest przecież". Hipokryzja. Pytałem co będzie jak się trafi GMO to kara 200 % wartości materiału siewnego i zaoranie uprawy. Nie pytałem już jaka to wartość materiału siewnego jeśli kupiony na czarnym rynku bo niby jak inaczej? Pewnie chodzi o wartość rynkową danej odmiany ile producent poda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przyszło pismo. Nie stwierdzono obecności modyfikacji genetycznej w rzepaku Memori CS. Zdziwiłbym się gdyby było inaczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Generalnie w całej Polsce ale u kolegi drugi raz już byli a w 2022r. w przypadku rzepaku faktycznie wschód dominował http://piorin.gov.pl/gi-aktualnosci/gmo-podsumowanie-kontroli-upraw-przez-piorin-w-2022-r-,676.html# Liderem woj. mazowieckie potem długo długo nic i podlaskie, wielkopolskie i lubelskie.Kukurydza bardziej rozłożona głównie wielkopolskie, podlaskie w dolnośląskim nie sprawdzali plantacji np. tylko materiał siewny i plantacje nasienne.Soja to głównie plantacje nasienne ale to raczej południe z wiadomych powodów: opolskie, podkarpackie, dolnośląskie.

Ale takie kontrole to se mogą robić a i tak nic nie znajdą. Jak jest się pewnym jakiejś lewizny to taki rzepak wystarczy posiać gdzieś daleko na odludziu bo nie kontrolują wszystkich upraw tylko jedną. U mnie akurat był pod domem to poszli na najbliższą uprawę. Potem deklarujesz co masz jeszcze posiane i na jakich działkach plus faktury i worki ale to niekonieczne jest. Ja worków akurat nie miałem a kolega z kolei nie miał faktur. Wystarczy oświadczenie w protokole. Można kupić przecież za gotówkę a worki niepotrzebne na rozpałkę poszły i co kto komu zrobi?

Edytowano przez ikcomas
dopiska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem czy na rozpałkę to dzisiaj legalne. Jest tutaj ktoś może pewny tego na 100%?

Edytowano przez lokizom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oj tam czepiasz się, niedługo to wysrać się za stodołą nie będzie można bez zgody ;-) Śmieci dzielimy na palne i nie palne, a palne dzielimy na palne w dzień i palne w nocy. Te można zaliczyć do palnych w dzień nawet ale kontroli warto powiedzieć, że oddało się do punktu odbioru odpadów niebezpiecznych. U mnie hurtownia nie bawi się w pisanie co odbiera tylko daje kwitek BDO tam wpisujemy kilogramy a co oddane to już nie.

1 osoba lubi to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie chodzi mi o to czy można tak kontroli powiedziec. Co z tym zrobić można to już każdy wie w swoim zakresie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie można. Wielu rzeczy nie można im mówić ale ciągną lekko za język. Pytał się czym skracałem, ja że CCC a on od razu za telefon i mówi nie ma rejestracji a ja, że Stabilan ma :-) Nie można też komuś oddać czy sprzedać takich nasion bo to obrót, ale posiać już można komuś usługowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się