biedron

Dopłaty polityka rolna

950 postów w tym temacie

Miałem korektę we wrześniu i zażartowałem żeby położyła na wierzchu ;)

Faktem jest naczelnik sobie nagrabił sondaże pokazują że lecą na ryj 

Ale zaliczki w pierwszym dniu ktoś musi dostać z tego co wiem ciągle ci sami 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wolał żeby wpłynęły za jednym razem wszystkie dopłaty, chociaż w maju ale odrazu calosc. A tak dzielą to na 10 razy i szybko się rozchodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak na 10 razy ,ja na dwa razy od czasu jak są zaliczki ,jak się szybko rozchodzą to znaczy że kiepsko je dzielisz ,u mnie czekają na inwestycje ,nie  żyje z dopłat ,traktuje jak bonus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym sezonie dostałem zaliczki, a potem resztę wypłacali jeszcze w czterech ratach. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak ja mam gospodarstwo na Ojca i na mnie. I w dodatku jeszcze mam płatności z PRSK i ONW. U mnie jest tyle opcji gdzie $ są potrzebne, że ciężko coś na coś dokladnie przeznaczyć

Edytowano przez lokizom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też nie żyję z dopłat tylko z 500+,a dopłaty

są na inwestycje żony,której to pierwsze nie starcza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O kurcze a chciałem sobie pożartować z Kolegi @lokizom 

Że tak to jest jak się ma młoda i piękną Kobietę w domu :) 

A poważnie to dla mnie najlepiej by było żebym zawsze dostawał o jednej porze roku

Może to być nawet ostatni czerwca ale żeby było pewne można by coś planować 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Umowa dzierżawy podpisana z członkiem rodziny. Co sie dzieje w wyniku zakończenia umowy dzierżawy? Umowa Dzierżawy podpisana na 10 lat minęło 5 lat od podpisana. Czy dotacje należy zwrócic w całości za wszystkie lata w przypadku zerwania umowy dzierżawy? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Uruchomienie 20 mld euro rocznie na działania pro środowiskowe. - Zgodnie z wizją przedstawioną w strategii dopłat do rolnictwa mają być w przyszłości silniej ukierunkowane na promowanie ekoprogramów, a systemy płatności mają być uzależnione od wyników. Czyli Komisja planuje odchodzenie od dopłat do obszarów, planuje natomiast wzrost dopłat przeznaczonych na konkretne działania prośrodowiskowe. "  
Od przyszłego roku w Niemczech dopłaty bezpośrednie EKOLOGICZNE zostały już obcięte z 300 na 160 Euro.  Czyli już się zaczyna 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zebysmy my tylko nie glodowali jak przyjdzie wielka susza w Europie. Nasi rzadzacy sa jak male dzieci, patrza tylko tu i teraz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jak??? Forsa na działania"prośrodowiskowe",a jednocześnie obcinają o połowę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Raczej myślą o produkcji in vitro najbogatsi tego świata Musk i Gates inwestują 

A te głupie baby jak sylwia i nie tylko łykają to 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A tak n serio to ten sztuczny kotlet ,czy mielone z czego produkują ,z powietrza nie da się,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze długo będzie droga ale masówka robi swoje 

Gdzieś tam w cieniu zawsze jest psełdoekologia i wielkie pieniądze 

Światowa finansjera chce zarobić kosztem drobnego biednego konsumenta 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam minimalistą jestem. Mam własną wodę, ogrzewanie na drewno, przydomowy ogródek, …. Jak wszystko je…e zabraknie prądu i staną pompy ciepła,  kotły na pelet, czy do biedronki tiry nie dojadą z Portugalii,, .. Jakoś dam sobie radę. Jeszcze bimber muszę opanować i polowanie. 

1 osoba lubi to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W tym roku zostałem zmuszony do ugorowania części działek. Pomijając problem utraty dochodu, pojawił się problem natury formalnej - działki ugorowane mogę zgłosić do płatności ONW?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powinno samo Ci wskazać we wniosku, czy jest taka możliwość, jak w uprawie podasz ugór. Kilka lat temu, jak były jeszcze wersje papierowe, to miałem na kawałku ugór zgłoszony w onw. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się