biedron

Dopłaty polityka rolna

950 postów w tym temacie

Najpierw musisz mieć na wadium jeżeli to ziemia z anr-u 10 proc czyli 150 tys. to piechotą nie chodzi ,kredyt preferencyjny od wyborów w październiku podobno niedostępny do chwili obecnej -kiedy będzie niewiadomo(kiedy u władzy jest psl, może to kara za słabe poparcie) ,niech mnie ktoś poprawi jeżeli się mylę ,potem wygrać przetarg,jeżeli nie będzie chętnych a czasem mogą przebić i z 15 zrobi się 20 za ha , jeżeli już wszystko będziesz miał to musisz mieć jeszcze następne 10 proc na wkład własny.Teraz finanse ,pod warunkiem że kupisz ziemie i wyłożysz 300tys zostanie ci 1,2 mln do spłaty. 2 lata karencji spłaty kapitału, będziesz miał tylko 24tys odsetek przez 2 lata a potem 13 lat spłaty kapitału i odsetek, 92307zł kapitału plus 24 tys w pierwszym roku spłaty potem będzie malało po 7,69 proc chyba że weźmiesz w równych ratach , jak weźmiesz ok. 97tys dopłat bezpośrednich to dołożysz kilka tys i spłaciszi ,jeżeli pójdziesz w rolnośrodowiskowe wiecej kasy z dopłat (ale i większe nakłady i zmniejszenie potencjału produkcji) to musisz posiać kukurydzę bo z roślinami typu jęczmień jary głowy sobie nie zawracaj na zakwaszonej 4 klasie.Teraz tylko zkombinuj 300 tysi i naprzód.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chodzi o finanse to doskonale wiem ja kto wyglada tylko jak to rozwiazac wewnatrz gospodarstwa. jakie maszyny co z magazynowaniem, jak to widzicie czy byscie zaryzykowali, na co zwrocic uwage etc;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzisz tomek sam mam podobne marzenia ,niestety kredyt komercyjny nie wchodzi w grę na wkład własny ,nie chcę cię obrażać ale zgrywasz tu zabardzo cwaniaka ,chyba że wygrałeś w np. w minilotto i masz na start te 20 proc. gdybym miał kasę na start to bym się nie zastanawiał ,sam mam maszyny którymi obrobiłbym 100ha bez problemu i zasiał po połowie rzepak i pszenicę.Jeżeli masz kasę to startuj a jeżeli nie to możesz się zastanawiać czy kupować nowego jd 6830 premium czy starego 1614.Jak wiesz jak sprawę załatwić finansowo to maszyny to jest najmniejszy pikuś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Temat ten jest juz do znudzenia dodawany na kazdym forum..ktos sobie poprostu jaja robi a wy sie produkujecie:).....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak cie nudzi to nie wchodz i nie czytaj.. nie ma musu.. to skad kto ma gotowke to bez wniku.. po prostu na te 20% wkładu na wkład na 100 ha i na jakies cienkie maszyny mam. tylko to i tak jest 1/3 tego wszystkiego. Nie jest mądre wskoczyć w kredyt na 15 lat na ponad mln zł z dnia na dzień warto się poradzić osób które mają większe pojęcie ode mnie na ten temat i większy staż w rolnictwie. Co do maszyn to jak się obrabia tacie tz pomaga który ma 30 ha i mf 3080 to ciężko powiedzieć co dobrego jest na 100 ha jak tylu nie obrabiam. A jak ktoś obrabia taki aerał to może podpowiedzieć co lepsze co gorsze, co odradzi co proponuje. Jestem młodą osobą jakbyś zauważył, a nie sztuka wsypać się na kredyt który ci z miłą chęcią dadzą tylko go spłacić i wyżyć!

 

Pozdrawiam tych ograniczonych...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest ok. tylko niestety jak na razie to nie napisałeś wielu rzeczy bardzo ważnych

Po pierwsze jak daleko jest te pole od Twojego gospodarstwa

Czy są tam jakieś budowle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a jak zamierzasz tego dopilnować z tylu kilometrów ?

pola trzeba dość często wizytować aby w porę przeciwdziałać patogenom

maszyn i plonów nie da się zostawić bez opieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety za słabo opisujesz swoja sytuacje jeśli dobrze nie opiszesz nikt Ci nie pomoże rzetelnie .

Tak jak to Jarki napisał nie znamy dokładnej odległości od Twojego gospodarstwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam wybrany mniej więcej rejon, będę mieszkał u teściów i tam będę miał swoją tzw bazę czyli tylko będę trzymał tam maszyny albo u znajomego. Będzie trzeba z roku na rok coś budować magazyny etc. Rodzice żony zastanawiają się nad sprzedażą mieszkania w bloku.. i wtedy byśmy się zaczęli budować od razu. Trudno na raz się wybudować, magazyny kupić maszyny ziemię etc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tadeusz nie tyle ze mało jestesmy w unii to niech nas traktuja po unijnemu! wszystkie panstwa niby sa traktowane rowno a tu grecja 500 euro do ha holandia 400 euro a w polsce jedwo 250 euro i spójrz na ceny paliw w innych krajach i nawozow. przypomnijmy ze w holandii jest paliwo rolnicze zwolnione z opłaty drogowej itp jest tylko barwione na czerwono. i jaka tu sprawiedliwosc w tej unii????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się. I do tego ciągle opowiadają, że u nas koszty produkcji są niższe.

Kama, tak Ci się fryzura spodobała, a ja ciągle mam w pamięci kabaret o tym, jak się premier spotkał z delegatkami z Åodzi, którym podczas kampanii obiecał rozmowę. Teraz jak tylko zaczynają mówić, jak to się premier spotyka z kolejnymi grupami kobiet w sprawie wieku emerytalnego, to mi to staje przed oczami. I jakoś ciągle mi wraca ta dawna piosenka: "Kryzys mogę znieść, ja nie muszę jeść, lecz niech przestaną truć". Szkoda gadać, końca nie ma temu wszystkiemu.I wszystko już było, niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zgadzam sie znam ten kabaret ale wydaje mi sie ze politycy zrobia z polski druga grecje i bedzie koniec nam takim małym gospodarzom. trudno. szkoda gadac mozemy jedynie protestowac oile to cos da. a mysle ze da bo w francji dało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak będzie to w miarę blisko od zamieszkania {teściów} jest szansa że tego dopilnujesz :)

ale mimo wszystko jednak nikt nie odważy się powiedzieć że na pewno Ci się uda

jak tu wspomniano sam musisz podjąć decyzję, możesz wiele zyskać ale i ..........

jak podejmiesz decyzję na tak to na pewno Ci doradzimy w kwestii płodozmianu, nawożenia itp.

 

tu o gospodarstwie Romanowskich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

u mnie takich łąk jest w pip, jeszcze jak sieją konieczyne na polach to jest ok,

ale lakowe i dotego koszone od sierpnia to się nadaje do scielenia, chociaż krowy chętnie spod siebie ja podgryzaja.

z programmi ci nie pomogę.

wiem ze sąsiedzi mają różnie, jeden kosic może w czerwcu, drugi w lipcu a reszta od sierpnia. plus coś zostawiają niekoszone.

u nas rzadko kto sypie coś na łąki. od lat. więc siłą rzeczy są eko. :).

ja skosilem sąsiadom, dużo, nawet zaduzo. lepsze zostawiłem dla muciek, resztę, trzciny, badyle itp sprzedaje tę trawę sierpniowa na pelet, 165 zł/ t plus vat i wilgotność 15% . balot 150x120 wychodzi ok 40 zł. najlepiej cenowo wychodzi przy wilg 20% wtedy 46 zł za szt. koszty zwrócę, a czy zarobie?

 

aha i biorą coś koło 2000 zł/ ha dopłaty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam 17 lat, jestem uczniem technikum rolniczego i chciałbym się dowiedziec czy jak skończę 18 lat czy była by możliwośc pomocy finansowej z UE na założenie ospodarstwa. Sąsiad chce sprzedac 33ha ziemi z budynkami i chciałbym to kupic jakbym skończył 18 lat. Mam pytanie związane z tym a mianowicie czy najpierw musze skończyc szkołę czy wystarczy że sie ucze w zawodzie technik rolnik i skończone 18 lat?

 

Pozdrawiam i czekam na odpowiedz. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no i potaniało mamy 4.10 a mielismy 4.40 ubiegłego roku. zaskakujace spadki a zawsze czytam miedzy wierszami ze to sprawa UE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się z Tobą Tomku, powinna być średnia z...., tym bardziej, że dziwny ten wzrost wartości złotego akurat tego dnia, przecież już 1 października podawali że wskażnik dotyczący przedsiębiorstw w Polsce - mówiący o ich kondycji etc., - jest zły, niech to szlak, ktoś tym steruje, jak Boga kocham!, szkoda rolników no i kasy, ile maszyn można by za to kupić,miliard w złotówkach, ale co tam, znowu powiedzą, wolny rynek,..., co o tym myślicie, ja się wkurzam i tyle, a poza tym Tomku, odejmij jeszcze modulację, wyjdzie grubo powyżej miliarda złotych!

KASA UCIEKA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co trzeba zrobic zeby dostac decyzje o wysokosci doplaty bo cos slyszalem ze nie dostaniemy ich w tym roku ?

Czy sa jakies wiesci o wyplacaniu ONW ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się