biedron

Dopłaty polityka rolna

950 postów w tym temacie

każde dofinansowanie jest tylko po to żebyśmy utrzymywali firmy chemiczne , nawozowe i rynek maszyn. Bez rolnictwa tego kraju nie ma nikt nie liczy ile firm kręci się w okół rolnictwa i ile jest tam zatrudnionych osób a te mld euro tylko rozwścieczają miastowych z za biurka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

miastowi powiadasz oni jak wszyscy są mądrzy i głupi ;D

moim zdaniem najgorsze jest pierwsze pokolenie które wywodzi się ze wsi

bo wydaje mu się że wszystkie rozumy zjadło {przecież pamiętamy jak było na wsi}

tylko że żaden z nich nie chciał być rolnikiem bo wolał ''czy się stoi czy cię leży ...''

ale jak czasy się zmieniły i trzeba zapierdzielać tak samo jak na wsi to widzą tylko dopłaty

a ja mówię załóż firmę to też dostaniesz dofinansowanie ale oni zwykle wolą robić u kogoś

i biadolić że słabo płaci nigdy nie mają grosza przy d..ie tylko od wypłaty do wypłaty i wszystko na raty

nawet mi się zrymowało ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

miastowi powiadasz oni jak wszyscy są mądrzy i głupi ;D

moim zdaniem najgorsze jest pierwsze pokolenie które wywodzi się ze wsi

bo wydaje mu się że wszystkie rozumy zjadło {przecież pamiętamy jak było na wsi}

tylko że żaden z nich nie chciał być rolnikiem bo wolał ''czy się stoi czy cię leży ...''

 

heh, ładnie podsumowane

ja gdzieś ostatnio na stronach lokalnych gazet wyczytałem że my dopłaty mamy co miesiąc po 1000 zł/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Protest jest ciezko zorganizowac ja wiem jak jest duzo ludzie mowia ale co do czego kicha nic nie robia. JA tez mam mała chlewnie mam duzo dzierzawy troche sie przeliczyłem nei ukrywam ale jak sie uda odbije sie moze. Wszystko idzie na poł gwizdka zyje sie od wypłaty do wypłaty. nie mowiac o rodzinach wielo dzietnych tam bida az piszczy a oni wprowadzaja ustawe smieciowa. w mojej okolicy zostało 3 młodych rolnikow i jedna dziewczyna z 20 osobowej paczki gdzie sa? USA hollandia anglia i nawet nie mysla o wsi rodzice tutaj zyja a oni zarabiaja kase i po co im swinie krowy byki ziemia jak maja 8 euro na godz. A nam proboja wcisnac kit ze rolnik ma 2300 zł z ha przyliczeniowego dochodu, patologia kto to wymyslił?

JA tez niech podpisza pakt fiskalny i zaczna mowic konkretnie o euro, obsieje pola pszenica likwiduje zwierzeta zamykam wszystko chowam i uciekam co mnie tu trzyma na wiosne wpadne pozniej na żniwa, mam sie tu meczyc? Jak oni tego chca zniszczyc rolnictwo. Tez miałem wiele planow ale nasze panstwo nie stwarza perspektyw do zrealizowania ich tu i teraz. I ja nie zrezygnuje z rolnictwa to moje hobby(bardzo kosztowne) no ale cóż...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Własnie nikt nie mysli ze ten kraj zginie bez rolnictwa zwłaszcza miasta ktore napedza rolnik. Ale nnikt o tym nie wie. Wystarcz ze rolnicy teraz przetrzymaja zboze nie kupia nic nawozow zaciagna pasa w ciagu 3 tyg cena wzrosnie do 1100 zł wszystko jest uzaleznione od rolnictwa. Własnie ci co mieli troche oleju w głowie wyjechali i zyja w dostatku za granica i sie dziwia tym co zostali a czesc tych pije tanie wino z kartonu a czesc siedzi na rolnictwie i mysli jak zwoazac koniec z koncem. Nie mow ze sa warunki wysmienite dla firm.... predzej na działalnosc pozagospodarcza. teraz załozyc firme ? 900zł zus a gdzie zarobki? haos firmy padaja jak muchy. to ze media cisna takie bzdury dla miasta to norma jeszcze zobacza johana za 400 tys to wogole. i tak kłuca wies z miastem. Ale media nie mowia ze minister finansow i rolnictwa wsadzili na lokate pienidze przeznaczone na dopłaty. w marcu zczesza odsetki i dopiero oddadza dla chłopa. to jest istny horror pieniadze sa juz podzielone z unii rolnictwo ma jeszcze mniej niz miało w polsce, ale niemcy francja hollandia jeszcze wieksze dopłaty to jaka to jest rownosc w tej unii??? my nawet z 2020r nie bedziemy mieli 500 euro do ha jak niemcy obecnie. co to za kraj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jak zaczniesz od młodego rolnika. Po uzyskaniu 75 tys. zł radzę kupić za to od sąsiada trochę ziemi - będzie Ci potrzebna jako dodatkowy zastaw na zakup jego pozostałych ha, o ile zdobędziesz pieniądze na wkład własny na kredyt. Obecnie najlepszy z dostępnych jest kredyt nGR z dopłatą z ARiMR, ponieważ wkład własny to tylko 10% wartości inwestycji ( jak dobry sąsiad to możecie napisać w akcie notarialnym, że mu zapłaciłeś gotówką, to nie będziesz musiał mieć od razu tych pieniędzy), a maksymalny okres kredytowania to nawet 20 lat. Obecne oprocentowanie tego kredytu to 3% ( tzn. rolnik musi płacić przynajmniej 3%, a resztę dopłaca ARiMR). Co do wykształcenia to w Młodym rolniku masz 3 lata na uzupełnienie, więc u Ciebie nie powinno stanowić to żadnego problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W ramach działania Ułatwianie startu młodym rolnikom rolnik może starać się o premię w wysokości 75 tys. złotych. Celem programu jest ułatwienie zakładania nowych gospodarstw rolnych (lub przejmowania już istniejących) przez osoby młode o odpowiednim wykształceniu.

Aby jednak móc otrzymać taką premię oprócz złożenia wniosku do oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, trzeba spełniać pewne warunki:

- po raz pierwszy rozpoczyna się samodzielne prowadzenie gospodarstwa rolnego,

- nie prowadziło się wcześniej działalności rolniczej i nie było posiadaczem nieruchomości rolnej o powierzchni większej niż 1 ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

W internecie można znaleźć opis procedury przejęcia dopłat przez spadkobierców. Mam jednak pytanie, nie ma tam odpowiedzi ws. gdyby doszło do śmierci rolnika, a spadkobierca/cy nie jest rolnikiem. Czy może on wówczas być uprawnionym do otrzymania dopłat ?

Gdzie jest to opisane ?

 

Będę wdzięczny za pomoc

 

Krzysztof

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jestem początkującym rolnikiem i chciałbym się zapytać czy są jakieś dotacje lub dopłaty na zakup ziemi ????

Jeżeli są to jakie i co trzeba spełnić aby je otrzymać ?????

I mam jeszcze jedną prośbę chciałbym aby ktoś wysłał mi przykładową umowę dzierżawy !!!

 

Pozdrawiam i proszę o dopowiedz :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

u nas w powiecie jędrzejowskim to jest województwo świętokrzyskie zaczęli wypłacać dopłaty bezpośrednie procentowo czyli w styczniu wypłacili mały procent 6% całości dopłaty. czy tak się dzieje w innych województwach??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mnie jeszcze nic nie przelali >:(

kilku znajomych twierdzi że dostali jakieś śmieszne kwoty na cukierki :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja dostałem pieniądze w całości (powiat łowicki woj łodzkie) w połowie grudnia, ale w całej okolicy do dziś dnia raczej cicho. Wypłacają nielicznym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no właśnie żeby całej dopłaty nie wypłacili kwotami na cukierki a z resztą to kto o tym wie chyba że coś robią po cichu zaraz jadę do agencji i może coś się dowiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

u nas czesc ma decyzje a nie ma pieniedzy na koncie są tez tacy co maja pieniadze i nie maja decyzji. Straczkowych predko nie bedzie bo sa naliczane i wypłacane po połowie stycznia. A ja tradycyjnie nie mam dopłat...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem nowy z góry przepraszam jeżeli zły dział proszę o przeniesienie.

 

Słuchajcie chłopy sprawa jest taka, że na mapce rolnośrodowiskowej, zaznaczyłem inny obszar nie koszenia (te 5-10 % powieszchni nie koszonej ) a nie wykosiłem innego natomiast tamten wykosiłem po prostu, źle naniosłem na mapę i poszło? Cóż ja mam teraz zrobić?

 

Dzięki za odpowiedź. Młody Rolnik :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dopłaty bezpośrednie od 2015 roku będą w wysokości 110 Euro czyli około 460 zł to może być z tego jeden pozytywny skutek - zienmia nie będzie już tak drożeć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam! :)

Myślę nad uzyskaniem dotacji. Posiadam z rodzicami gospodarstwo rolne 70h, uprawiamy głównie zboża ale też rzepak. Co poradzicie?

Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

u nas najpopularniejsze są usługi rolnicze

niezły trick aby powiększyć i odnowić park maszynowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się