biedron

Dopłaty polityka rolna

950 postów w tym temacie

Zaliczki mam reszta cisza mało tego przyszło pismo

Mam się uzbroić w cierpliwość na suszone 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

za 4 dni wszyscy powinni mieć ,chyba że kontrole mieli i coś nie pasuje

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mam problem odnośnie uprawy pola, które było "prowadzone" w ekologii. Prowadzone to znaczy że nic się na nim nie robiło. Kompletnie. Były wysiewane mieszanki a w roku ubiegłym gryka. Co było zasiane to zarosło potem przeważanie talerzowanie/orka. W tym roku pole zostało przejęte, ekologia skończona. Klasa gleby to pewnie koło IVa/b. Ma ktoś pomysł w co uderzyć na takim kawałku (ok. 10ha)? Siać na wiosnę owies? Badań nie ma robionych, więc nie jestem w stanie powiedzieć co siedzi w tej glebie.

Edytowano przez jarki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, isentor napisał:

W tym roku pole zostało przejęte, ekologia skończona. Klasa gleby to pewnie koło IVa/b

Przejąłeś 10 ha i nie wiesz jaka to klasa ?? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W rejestrze IVb, ale po tym co się działo na tej glebie to nie wiem czy się nie zmieniło. Ziemia była prowadzona pod dopłaty, więc sianie talerzowanie + chwasty. 

Edytowano przez isentor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiedz co z ciebie za rolnik tylko szczerze 

Bo inaczej rozmowa nie ma sensu 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie obroniłem inż. z Rolnictwa. Ziemia, o której mowa ma być przejęta przez tatę. Łącznie mamy około 110 GO, a o tym kawałku mamy niewiele informacji. Staram się zaczerpnąć informacji na forum, ale Twój ton wypowiedzi wydaje się bardzo butny/lekceważący. Albo obrzucamy się jadem albo jesteśmy dorosłymi ludźmi i prowadzimy rozmowę na poziomie. Więc mogę liczyć na pomoc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to jak obroniłes inz. z rolnictwa to wiesz co powinieneś siac, tak jak pisales straczkowe/zboża  (owies). Także nie wiem jak tu możemy pomóc 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcę się upewnić, może ktoś ma jakiś odważniejszy pomysł? To że obroniłem inż. nie znaczy, że wiem wszystko ;) Według mnie warto najpierw wysłuchać wielu opinii, zanim podejmie się decyzję, aby ta była jak najtrafniejsza ;) A więc owies, ze strączkowych łubin wąskolistny czy może coś innego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, isentor napisał:

W rejestrze IVb, ale po tym co się działo na tej glebie to nie wiem czy się nie zmieniło

 

28 minut temu, isentor napisał:

Właśnie obroniłem inż. z Rolnictwa.

Gdzie tego uczą 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Że gleba może zostać wzbogacona lub wyjałowiona przed nieodpowiednią agrotechnikę? Post dotyczy propozycji uprawy pod daną glebę nie uczelni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie znasz pola - masz trochę czasu badanie gleby na szybko i decyzję jak słabo to owies lub peluszka, jak wyniki w normie i nie za kwaśno jęczmień jary lub groch.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

... u nas miał kiedyś taki jeden jaja "ekologiczne", w pszenicy tyle chabru i maku było że na ziołach by wyszedł lepiej jak na tym zbożu :)... i zrezygnował z tego, teraz ponoć produkuje jajca konwencjonalnie... ogólnie sam trochę stosuję środków dopuszczonych w ekologii chociażby przy uprawie truskawek i mnie się wydaje że wyjałowienie i oranie raz w roku dla dopłat to z ekologią ma niewiele wspólnego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miastowe majo $$$ i se ziami nakupio żeby dopłaty za darmo brać

Jak im przyjdzie produkować normalnie żeby dostać dopłaty to mają problem 

https://mobile.natemat.pl/140915,jak-zaczac-kosic-rolnicze-doplaty-poradnik-dla-miastowego-w-4-krokach

@arszczecin u Was było najwięcej fachowców ? Nadal tak jest ?

 

Ogólnie to powiem Wam że jeśli ktoś bardzo ekstensywnie uprawia 

Ziemia wypoczywa i może być w lepszym stanie od wielu na max ciągniętych 

Problemem jest ten herbapol tam jest nasion chwastów na dwa pokolenia 

Edytowano przez jarki
Uprawa dopłat bezpośrednich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

... jarki u nas jak ktoś bierze ugór w dzierżawę to mówią że w pierwszym roku od razu pszenicę albo buraki zasiać bo właśnie ziemia wypoczęta...  i wolałbym taki ugór niż pole które niby było orane ale przez kogoś kto się nie umiał tym zająć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się