biedron

Dopłaty polityka rolna

943 postów w tym temacie

Ale jazda!Polityczne zawieruchy a rolnikom nie ma komu wypłacić pieniążków...

  :(

Edytowano przez jarki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

też mi się podoba tytuł, myślę, że witos to się w grobie przewraca, jego pomnik stoi na placu trzech krzyży, pojadę i sprawdzę na pewno podniósł rękę i zasłonił oczy żeby nie patrzeć, zgadzam się, wojtasik jest tchórzem, ponosi winę za tą sytuację, co więcej brak działań, złapali jednego oszołoma, a tak naprawdę firma się wali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dam wam ciekawy przykład:

Renta strukturalna i Młody rolnik!!!

Te 2 fundusze miały iść równocześnie!!!!

Mojemu ojcu skończył się termin przekazania gospodarstwa,a ja jeszcze nie dostałem decyzji na Młodego rolnika!!!

To dopiero jest śmieszne i tragiczne!!! ::( ::( ::(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ARiMR to prawdziwa "Stajnia Augiasza". Nie ma znaczenia jaka ekipa przyjdzie sprzątać syf i smród pozostanie. Ta instytucja od samego początku była folwarkiem dla zasłużonych :( A jak przychodzi do decyzji to nie ma odważnych - bo to przecież odpowiedzialność polityczna, oto polskie realia <załamka>  :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co tu tak cicho się zrobiło,chyba wszyscy mają kasę na koncie >:(...

A tak na serio to w naszej okolicy lipa z wypłatami...tak się szczycili szybkością "wypłacania",że się skończyło tylko na obietnicach...decyzje u większości leżą od grudnia a na pieniądze nie ma widoków...lód już się zdążył stopić a w agencji pieniądze dostały poślizgu  :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U nas jeszcze nikt nie dostał dopłat, a wielu rolników na nie czeka, ponieważ potrzebują pieniądze na zakup nawozów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

teoretycznie ONW wypłacają wcześniej ale słyszałem,że są tacy co nawet ONW nie dostali  >:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

często jak są jakieś zmiany to mają pretekst

bo przecież trzeba sprawdzić  >:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja dostałem 5 stycznia a decyzja już zapomniałem kiedy przyszła. Ale są jeszcze tacy, którzy u nas nie mają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak u was z dopłatami macie na kontach pieniążki ja dostałem ,ale większa część wsi ma problem Przyjechała kontrola z agencji  i bez wiedzy porobiła im pomiary i nie dość ze głupot napisali tzn jak ktoś miał dwie uprawy na jednej działce to pisali jako jedna oczywiście jaka im pasowała to jeszcze powierzchnie powstawiali nie takie jakie powinny być a teraz ludzie musza jakieś odwołania pisać do warszawy czy u was tez są takie problemy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U nas tylko przyszły decyzje...a pieniazki nadal obraca agencja:)....i to juz 2 miesiace....w gminie było spotkanie...i na 100 osób tylko jedna ma kase na koncie..moze dlatego ze z jej rodziny pracuje w agencji:)...a jak to pieknie 80% ludzi miało miec pieniazki w grudniu he he he

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak u was z dopłatami macie na kontach pieniążki ja dostałem ,ale większa część wsi ma problem Przyjechała kontrola z agencji  i bez wiedzy porobiła im pomiary i nie dość ze głupot napisali tzn jak ktoś miał dwie uprawy na jednej działce to pisali jako jedna oczywiście jaka im pasowała to jeszcze powierzchnie powstawiali nie takie jakie powinny być a teraz ludzie musza jakieś odwołania pisać do warszawy czy u was tez są takie problemy

 

 

 

Agencja nie jest wszechwładna i nie ma monopolu na interpretację faktów, a także przepisów które stosuje.

 

Rolnicy niestety wolą tylko popomstować, a w końcu i tak pokornie godzą się na wyssaną z palca decyzję, zamiast pójść do prawnika i z jego pomocą uzyskać co im się należy. Przy odpowiednio zaskarżonej i poprowadzonej sprawie Agencja na ogół w sądzie przegrywa z kretesem. Trzeba tylko chcieć.

 

Polecam wszystkim stronę mojej firmy:

www.greenconsult.com.pl

 

Specjalizujemy się niemal wyłącznie w sprawach przeciw radosnej twórczości ARiMR i rzadko kiedy nie udaje się sprawy wygrać. Jak macie sytuację, w której Agencja Was albo znajomych bezmyślnie na czymś obcięła, to naprawdę nie ma co się wahać.

 

pozdrawiam

Jacek Szaban

Doradztwo Prawne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w europie mówią bez ogródek, dobrze że stamtąd napływają informacje, bo chyba już byśmy nic nie wiedzieli, interesujące doniesie european voice, przeczytajcie - polska na ugorze polityki rolnej - kolejne sprawy wychodzą na jaw, fiasko tego, fiasko tamtego, a teraz padło na politykę rolną, dobrzy w przekazywaniu racji, to my jesteśmy na naszym krajowym podwórku, potrafimy się wymądrzać jak żaden inny naród, gdy przychodzi do przekonania do swoich racji na forum europejskim, czy też światowym, to klapa, wkurza mnie to, że robimy politykę zagraniczną na użytek polskich wyborców, w kraju wysoko się nosimy, a na zewnątrz wyglądamy na słabych, może lepiej było by powiedzieć - z zewnątrz wyglądamy na słabych, ale co zrobić, może kiedyś to zrozumiemy, żeby tylko nie było za późno,

a jak to ma się do tego, co powiedział minister rolnictwa na portalu farmera, że zerwie ze stagnacyjną polityką, że odświeży wspólną politykę rolną, chciałbym, ale to nie możliwe, dlaczego?, o tym następnym razem,

Edytowano przez jarki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polscy politycy już tak mają,

kiedyś lizali d..y w Moskwie,

a teraz a Brukseli  ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jesteśmy krajem rozprzedanym  do tego z małym kapitałem a wielkimi długami i nie dość tego uzależnionymi od uni  ,nasze znaczenie kończy się na tranzycie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się