biedron

Dopłaty polityka rolna

950 postów w tym temacie

dostałem onw już jakiś czas temu, płacą tylko maluchom, bambrom ;) jeszcze nie. na onw miałem jakieś 4 ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a jak mi przyjdą dopłaty to se kupię kombajn, o taki

 

 

 

i usługi będę świadczył!

A co...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fajny kombajn. O mnie zapomnieli jak na razie ale przed swietami beda pieniazki na koncie z reszta jak co roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

strona o niemieckich dopłatach, kwot jeszcze nie znalazłem

http://www.agrar-fis...erderung_2.html

 

austria cena dopłaty do krowy tłumaczona za google chrome

 

Premia mleczna

 

Premia z tytułu krów mlecznych może odzwierciedlać rolników produkujących na 31/03/2012 posiadania indywidualnej kwoty mlecznej (i / lub D-ratio). Nagrody kwalifikowalne zwierzęta krowy każda rasa, oprócz żubrów, bawołów, jaka, zebu i Bison. Krowy ocieliła przynajmniej raz do wniosku i nie może dostać mamek. premii dla krów mlecznych jest zaprojektowany tak, że więcej niż 30 krów mlecznych na farmie i promować ma też trójwarstwowej premii. Pierwsze dziesięć krów otrzymasz 100% premii z 11 aż 20 Zwierzęta, 65% z premii i 21 do 30 Animal wypłacane 48% premii za zwierzę.Dokładna kwota premii za krowę widać dopiero, gdy liczba wymaganych kwalifikowalnych krów wiadomo każdy poziom nagród. Pre-szacunkowa premia wynosi 63 EUR, - za krowa na pierwszych dziesięciu operacji krów."

63 eur za pierwszych 10 szt

źródło :

http://www.agrarnet....649165%2C%2C%2C

 

 

 

link od kissme`go

 

http://ec.europa.eu/...riefs/02_en.pdf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, ciekaw jestem jak w Waszych regionach jest z dopłatami w tym roku, jestem z Lubelszczyzny i w naszej gminie Markuszów, wpływa 2 do 3 dopłat w tygodniu, ludzie są zbulwersowani tym faktem, nigdy tak nie było, ciekaw jestem gdzie rząd załatał dziurę pieniędzmi z Unii na nasze dopłaty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tez jestem z lubelskiego brak dopłat wszyscy obnizaja ceny zboza specialnie aby nie dac zarobic dla rolnika ale wielu zaciska pasa i nie sprzedaje ja tez nie sprzedaje i nei mam dopłat ani nawozow rzadnego roku tak nei miałem zawsze miałem w grudniu naleze do małych gospodarzy. ale sasiedzi co maja 150 200 czy 500 ha tez nie maja dopłat ani nawozow. Szlak by trafił ten rzad tuska i ta unjeee zajebana!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kamil rozmawiałem dzis z kier armiru móiwł że teraz wychodzą dopłaty z decyzji grudniowych ( te nie wysłane i wysłane ) i że w powiecie onw wszystkie wyszły roln-środ 70-80 % a obszarówka ok 90 %.

ale że kasy armir nie m,a

merci rostowski

Edytowano przez arszczecin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

MOj sasiad pracuje w arimr widział moje płatnosci twierdzi ze pieniadze powinny byc do konca tyg lub lutego dzis byłem w banku bo woziłem zwrot akcyzy do gminy i przypadkiem zajechałem i nic nie ma. a słyszeliscie w całej unii jest 1.35 zwrotu podatku akcyzowego a nasi rzadzacy dali nam nedzne 95gr. szlak mnie trafia na widok donka komaro roztoskiego i kaleba wielka figura banda pajacow!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

prokamil w neimczech w zeszłym roku tak to wyglądało z akcyzą :

W przypadku oleju napędowego są 21,48 centów za litr,

18,596 centów za litr na olej biodiesla

olej roślinny do zwrotu 18,455 centów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale czmu mowisz tu o niemcach ktorzy maja sie dobrze?? tu jest polska biedny kraj nie mamy euro wiec małe porownanie rolnicy powinni byc zwolnieni z akcyzy i podatku drogowego tak jak jest to w hollandi paliwo jest barwione specialnie do ciagnikow.jest tanie. Sa specialne firmy co sprzedaja takie paliwo dla rolnikow autem nie mozesz jezdzic na tym paliwie cos takiego jak u nas olej opałowy. No ale gdzież nasz rzad mysli ile jeszcze zedrzec z najbiedniejszych i zniszczyc małe rodzinne gospodarstwa, zamiast pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale czmu mowisz tu o niemcach ktorzy maja sie dobrze?? tu jest polska biedny kraj nie mamy euro wiec małe porownanie rolnicy powinni byc zwolnieni z akcyzy i podatku drogowego tak jak jest to w hollandi paliwo jest barwione specialnie do ciagnikow.jest tanie. Sa specialne firmy co sprzedaja takie paliwo dla rolnikow autem nie mozesz jezdzic na tym paliwie cos takiego jak u nas olej opałowy. No ale gdzież nasz rzad mysli ile jeszcze zedrzec z najbiedniejszych i zniszczyc małe rodzinne gospodarstwa, zamiast pomoc.

 

kamil, bo wywołłeś temat tym 1.35 zwrotu. co do mienia tam dobrze, to nie przesadzajmy. produkcja zwierzęca ( bardziej chodzi mi o krowy) jest na skraju bankructwa. wywieźli w pip krów za granicę, plus bardzo "tanie" zboże spowodowała że wielu tam tak jak i u nas zmniejsza prod i zastanawia się co dalej. opłacalność mleka od kilkunastu miesięcy jest beznadziejna. ciągle słyszę milch? Scheiße, Schweine? Scheiße ;) mućka 2000 euro za sztukę ?? powodzenia

porównując cenę mleka moją i rolników z Hesji przez kilka ost miesięcy to ąz takiej wielkiej różnicy nie ma, dziś mam 0.01 zł więcej, wcześniej oni mieli max 0.05 więcej, tylko pytanie brzmi, czemu mleko niemieckie w lildu, kauflandzie u nas jest tańsze niż nasze??

co do paliwa. barwienie itp spraw jak znam życie u nas zaczęła by się na tym jazda na całego, tak jak z krusem, stworzą przepisy które są nie szczelne, które łątwo obejść. tak jak z tymi słupami, z anr, przecież prawo było, tylko nie działało. zwiększyć limit akcyzy na ha, przyśpieszyć wypłatę kasy, zmienić przepisy, poprawić system zwrotu dla gosp zwierzęcych,

te barwienie jeszcze, nie wiem czy to by było ekonomiczne, dodatkowe zbiorniki dla sprzdających, musiałoby byc na prawie każdym cepeenie, jeśli w okolicy bedzie duzo rolników to ok, ale jeśli nie, to koszt bedzie znaczny, a jesli w regionie powstanie tylko jedna stacja to bedziesz udupiony ceną itp

 

TERESKO, podoba mi się twoje twierdzenie

oni nie chcą dla nas źle to tylko nieudacznicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OK rozmawiamy o urzednikach mam znajomosci w krus arimr urzedzie skarbowym pztu itp ja nie moge powiedziec złego słowa na tych ludzi. Ale popatrzmy przez pryzmat pansstwa nasi rzadzacy nic nie robia teraz tusek zaczyna jezdzic po polsce szlak mnie trafia a co on zrobił?? NIC sprzedaje wszystko i premie sobie przyznaja tyle urzednikow UE dopatrzyła sie uchybien zatrzmała pieniadze na emerytury rolnikom i co panstwo rozkłada rece nie ma informacji w publicznej telewizji! zamykaja szkoły robia ciemny narod i chca rzadzic ciemna masa nie widzicie tego?? i na dodatek euro chca wprowadzic i podpisac pakt fiskalny widzimy co sie dzieje w grecji i hiszpani POlska jest nastepna. TEraz wilu rolnikow sie boi bo co dopłaty zabiora lada rok dwa i koniec bo unia jest na skraju bankructwa to zydoski system ktory w koncu sam sie zniszczy. Dawno mowiiłem przegnac ta żydoską chołote. Ale kto młodzi nie ma wiekszosc w holandi itp emeryci maja strajkowac? rolnicy boja sie bo dopłaty zabiora. to jest smieszne co sie dzieje. I wszystko było by dobrze jak by to polacy prosci uczciwi ludzie rzadzili krajem. Sam jestem chodowca trzody chlewnej i coraz to bardziej na mniejsza skale. Bo sie nie opłaca!!! nie ma pomocy dla małych gospodarstw bo unia jest na skraju bankructwa teraz jest dobry moment zeby jeszcze protestowac pokazac rzadzacym ze nam tu zle anie siedzimy jak przysłowiowa mysz pod miotła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz powtarzam ,nas rolników gubi brak solidarności.

Gdyby większość rolników zastrajkowała i tylko przez rok nie kupiła żadnych maszyn,środków produkcji;nawozów,oprysków to najbardziej uderzy w rząd i firmy nie w rolników.

Nie rozumiem rolnik pisze,że zboże tanie nie ma gdzie sprzedać,a chce kupić nawozy i za rok powielać tą głupotę.

A wydaj te pieniądze na życie,na dzieci przez rok co masz wydać na nawozy,maszyny i opryski,tak samo przejadaj dopłaty,wytrzymaj rok,przetrzymaj zboze.

Za rok jak będą plony niskie,bo wszyscy nie dadzą nawozu i oprysku,zobaczysz po ile sprzedasz zboże bez płakania,od ręki za gotówkę.

Mleka nie oddawaj ,zostaw cielęa ,dokup jak mało odchowaj na mleku za rok sprzedaj jako opasy!!!!!!!!!

Firmy,gdzie udziały mają rodziny polityków za rok będą skomleć abyś kupił ciągnik na raty bez procentów za 100 tys ten który teraz kosztuje 200 tys,bez łaski bez tej korupciogennej modernizacji itp itd

Zobaczysz co przez ten rok zrobią firmy nawozowe itp.

Teraz jesteśmy dla nich głupkami,narzędziami dla wyzysku,nie twórzmy sztucznej podaży za wszelką cenę.

Nawóz nie jest niezbędny do życia to jest narkotyk,który uzależnił rolnika od firm i lobby .Z nawozów nie ma korzyści rolnik(kłopot z ceną za zboża,nadprodukcja)tylko rząd ,bo ma podatki z ich produkcji,dystrybucji itp.

Ale zawsze znajdzie się rolnik co myśli nawale nawozu,mam 80 metrów pszenicy z ha i jestem gość,kupie ciągnik za 300 tys.

A miej 40 metrów z ho i za rok kup ten sam ciągnik za 150 tya ,to jest to samo a mniej sie narobisz i szybciej sprzedasz!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

eko, idea szczytna pomysl fajny, lecz nie wykonalny;

rachunki trzeba spłacać, raty, podatki itp, opłacić pracowników, etc na to trzeba kasy, to wszystko musi sie zbilansowac. moga sobie na to pozwolic bogaci.

jako kraj na rynku zbóż nie jesteśmy żadnym graczem, brak plonów w polsce nie przedłoży się na cene, zobacz wszzyscy wkolo na portalu mówią że zboża nie ma a cena spada.

co do mleka, krowy lubią stabilizację, skoki robia problemy, wiekszość mleczarzy których znam ma jedna wadę, NIE MAJA KASY, podejrzewam że gdyby przez tydzien nie sprzedali mleka nie mieli by szans na przeżycie, cielaka trzeba trzymac 2 lata, 2 lata bez pieniędzy?? nie przeżyją, chyba że teściowa posadza na rower i prad z dynama wezma. :)

nawóz?? spróbuj zrobić ekologiczna kukurydzę, bez nawozu, i z tego mleko, nie realne.

 

kamil, pogadaj z sasiadami o protescie, sprobuj znaleźć 100 rolnikow chetnych do protestowania ( ja to przy szczecinskim protescie przerabialem )sprobuj zobaczysz jak ludzie maja wszystko w d..ie. pomysł dobry, z wykonaniem bedzie ciężko.

co do tych niemiec jeszcze. moj ojciec jechał do niemiec w pierwszych dniach protestu w szczecinie, podczas rozmowy z rolnikiem niemieckim stwierdził on ze to jest za słabe, ze w niemczech jak jest strajk to jest TOTAL, blokada kompletna, wszyscy na barykady

 

 

chociaż Kamil, coś się dzieje w tym kierunku

http://www.solidarnoscri.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=935%3Akomunikat-z-posiedzenia-rady-krajowej-nszz-ri-solidarno

Edytowano przez arszczecin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja patrze ze swojego punktu widzenia a mianowicie:

Mam 60 ha ziemi w woj świętokrzyskim ,średnio 4 klasa.Orałem ciężko,duża hodowla 1000 kur,100 świń 40 szt bydła,wszystko sam,żona pracowała,bo nie szło wyżyć,bardzo skromne życie,zero wyjazdów,zapyziałe życie .Myśle,że prawdziwy rolnik mnie zrozumie.

Kiedyś powiedziałem koniec i moje życie się odmieniło:

Żona odeszła z kolegą,którego nie lubiłem,a była stara,gderliwa,brzydka i zdradliwa

Umarli mi teściowie

Otrzymuje dopłaty 730 zł jpo plus ok 400 tuz plus 500 ekstensywne łakiplus 260 zł ekologiczne łaki razem ok1900zł razy 60 ha czyli 114000 zł do tego dopłata do 10 krów 10razy 530 zł tj 5300zł razem ok 120 tys zł czyli ok 30 tys euro.

około 1 maja kupuje 10 krów i 30 szt jałóweczek albo byczków na targu w Bodzentynie,zabiedzonych tak ,abym miał ok 0,3 DJP na hektar,bo wtedy moge je wypasać i agencja nie może mnie ukarać,że nie kosze,bo mam minimalną obsade.

Całe lato nic nie robie tylko chodze,ręce w kieszeni,przestawiam pastucha i pilnuje bydła,żeby nikt nie ukradł.

30 pażdziernika wszystko sprzedaje do rzeżni te 40 szt bydła dostaje rachunek,jestem rolnikiem ,producentem żywca wołowego mam odstawe ok 18 ton żywca.

Paliwo mnie nie obchodzi,nawozy,opryski,maszyny,ich cena -nic.

1listopada ide na groby a 2 listopada mam bilet wcześniej kupiony za grosze do ameryki łacińskiej.

Tam zakładam 2 sygnety z tombaku po 5 zł i łańcuch za 10 zł i udaje ruskiego miliardera.

Jestem bardzo brzydki,ale to nieważne ,bo jestem biały,jem za grosze,sex z mulatkami po 16-18 lat darmo,czasem trafi się turystka z Niemiec to i wycieczki dalsze gratis.

Wracam 1 maja składam wniosek na dopłaty za sprzedane krowy w pażdzierniku kupuje nowe w maju.

A z dopłat tych 30 tys euro po pobycie za granicą jeszcze mi zostaje.

Kończe,bo ide popływać nagolaska z wenezuelkami w oceanie,bo u nas zapowiada się piękny dzień jest po 7 rano a temp 25 stopni,pozdrawiam

p.s

I co życie rolnika nie jest piękne,nawet tego 60 ha,po co więcej.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do arszczecin. Myslisz ze nie rozmawiam wszyscy płacza bo nei ma dopłat zboze tanieje nie ma nawozow. Rolnicy sie boja protestowac zeby całkiem nie zabrali dopłat jak w grecji to sie stało. Wiem ze niemcy sie smieja ja wrzucałem filmik na forum z protestu w francji to nasze to agro show. ludzie sie zgladaja mieszczuchy jakie to ciagniki i to samo sie napedza skłucic miasto i wies. co do spatku zboza myslisz ze to przypadek ze mamy grupe azoty ktore miały produkowac tansze nawozy raz z połaczenia dwa ze jest tanszy gaz o 10czy 15% bo prawdy nie powiedza... a tu co stoi wszystko albo drozeje. NAliczali dopłaty bezposrednie nagle uero paotaniało przypadek?? nie specialnie analitycy obnizyli kurs. "katastrofa" w smolensku to wypadek?? kto tak sadzi dla mnie jest idiota przeciez to zamach gołym okiem. Dalej mam wymieniac tak samo jest z pszenica tanieje bo specialnie analitycy obnizaja na giełdach ceny i ci co skupuja zeby zarobic a na koncu jest rolnik. JA juz pisałem na temat pszenicy na swiecie w kategorii ceny zboz chyba przeczytaj sobie. na swiecie nie ma zboza konsupcyjnego musi byc zajebisty urodzac zeby zbic cene do 50zł/q. Nie wiem czy wiesz PSL ma chlewnie w łodzkim wraz z ubojnia 3 tys sztuk ubijaja na dobe i sprzedaja pułtusze weterynaz zarabia 13 tys miesiacznie te pułtusze kupuje masarnia niedaleko mnie a dla chłopa przed swietami dali cene 5.50 i chyba plus 7% vat. To jak ja mam przetrwac sprzedajac po 5.50 do takiej masarni JA to panstwo samo siebie zwalcza niszczy katuje polskiego chłopa. to jak zyc utrzymac rodzine???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten rzad tak nie zniszczymy, ten rzad trzba obalic normalnie pospolite ruszenie pomoże tych zydow wypieprzyc z wiejskiej od koryta. Rolnik moze zacisnac pasa ale ile mozna patrzac na niemieckiego czy holenderskiego rolnika to u nas prawie ciemnogrod tam kazdy ma nowy albo 10 letni ciagnik a u nas 30 letnimi remontuja i pracuja. Dla duzy gospodarstw jest pomoc ale nie dla małych rodzinnych. chociaz i duzych te wymogi i modulacja bije po dupie ale nie moja broszka maja modernicaje prow radza sobie. nic tylko rozpedzic zydoska chołote zarzadzajaca naszym panstwem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

co do protestu, w szczecinie padały podobne zdania że za słabo, za delikatnie , że trzeba jak we francji. ok , można tak jak we francji tylko mamy prawo polskie, ci co szczecinski organizowali odpowiadali łbami za zgromadzenie, a tam robił to związek który żyje ze składek. i miał kasę , delikatna różnica. :)

był pomysł wśród rolników ( pomiędzy tymi zwykłymi ) aby wpuścić do anru bezdomnego z flaszką hukinolu :)

za protest dopłat nie zabiorą. ale u nas padały hasła wsadźcie se te dopłaty w ....u.

kamil, myk jest taki że u mnie w powiecie większość narzeka . ale jak przyszło jechać do szczecina ( tylko 200 km w jedną mańkę, to po 50 żł zrzutka , bzdurne koszty ) to jeździło 20 kilka osób, z 1500 gospodarstw !!!!!, lecz: połowa to ekolodzy ze 100 to spółki ( tek realnie to tych spółek jest więcej ). dwadzieścia kilka osób / gospodarstw.

, pytam sie jednego, świniarza, gość z powiatowych izb, jedziesz? ty a na co mnie to , dzierżawa kończy mi się jak będzie pora przechodzić na emeryturę, zainwestowałem w chlew, maszyny, przecież ziemi już nie kupię , bo nie spłacę . przynajmniej szczerze.

drugi, jedziesz? nie, no co ty , mam wykupić ziemię w tym roku, jak mnie zobaczą pod anr to mi warunki zakupu zmienią,. też szczerze.

ale większość patrzy tylko na czubek własnej du py.

 

spróbuj zorganizować nawet zwykły wyjazd "traktorem po zakupy" zobaczysz ile chętnych będzie, zdziwisz się.

najgorsze w tym proteście był brak rozsądnego , rzetelnego informowania o przyczynie protestu, media miały zakaz informacji. poza lokalnymi dziennikami i telewizjami była cisza, pomieszana z bzdurnymi reportażami typu tvn : uprzywilejowani

 

co do polityków: jak może byc dobrze, jeśli były minister, obecny wiceminister ( nie ważne czego ) jednocześnie obecny szef jednej partii w regionie ( nie ważne jakiej ) , jak on może być za normalnością np w sprawie obrotu ziemią jeśłi jego żona macza rączki w zakupie/ pośrednictwie zakupu ziemi pod wiatraki, więc jemu zależy na zmarginalizowaniu protestu, więc wrzuca bzdurne hasło , które rozpowszechniają główne media. nie mówią o proteście, tylko go dyskredytują.

 

ps, ja ci powiem że kukurydzę chyba zdążę zasiać, ale czy zbiorę?? podejrzewam że pod koniec lata będę miał takie problemy zbilansować finanse, że jedynym wyjściem będzie sprzedać wszystko i spierd...ać za granicę. po kiego czorta się męczyć? aby być poniżanym przez np takiego b2r " wszystko macie za darmo, darmozjady, nic się wam nie opłaca"

miałem perspektywy, możliwości, szło to w miarę dobrą drogą, wszystko się zazębiało aż zacząłem przeszkadzać miejscowym lumpom. to co straciłem , nie odzyskam, to że chciałem przetrwać, że byłem pewien ze dam radę, to były mrzonki. mogły mi się te krowy spalić wtedy...

pierwsze dopłaty w całości poszły w gospodarstwo, gdy inni kupowali auta, ja kupiłem muciek, za 200 % dopłat. każde następne, kolejne dopłaty w coraz większej części szły na tyły, w tym roku tyłów nie zakryły.

jeszcze kilka lat temu chcialem przesuwać góry, dzis chcę już tylko przetrwa się kurna znowu rozpisałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się