biedron

Dopłaty polityka rolna

950 postów w tym temacie

Wg najnowszych wieści-UE ma dopłacać do rezygnacji z produkcji mleka,a Kaczyński-team wprowadza narodowy program hodowli baranów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pałuczan, zero produkcji! Fikcja. No stres.

Ile można walczyć? Rok? Dwa? Mi 13 sierpnia mija 10 lat walki o przetrwanie. 10 lat temu miałem młode , silne gosp, które zderzyło się ze ścianą. 10 lat i guz nie zszedł...

A weź pod uwagę ile trwa odbudowa w bydle.

Popatrz inaczej. masz 100 ha, siejesz bobowate. 1000 zł podstawowej, 500 eko, 500 strączki. 2000 do ha, taki drugi jełop co ma krowy ci kosi. Płacisz podatek rolny 200 zł/ha.

Miesięcznie 20 wpływu. Masz tak? :P Na czysto

Nie ma dzików, podtopień, wyschnięć, Nie trzeba zbierać, pryskać, siać, Jedyny problem to ciągnik odpalić od czasu do czasu i przestawić go na inne miejsce.

U mnie tak robi z 60% rolników...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skąd ja ci wezmę 100ha na Pałukach???to ze dwa pokolenia muszą na to robić-co ciekawe kombinatorka tu do 15ha reszta z sercem do tego podchodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@ar, to ten ciągnik Ci ktoś z rodziny przestawi, a Ty masz czas żeby np do Reichu na szpargle jechać. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Marecki, przy tym scenariuszu jw masz 4000 euro miesięcznie do wydania. I szparagi zbierać?

 

Jak mi przedłuża umowę, i uda sie w jakis sposób sąsiednia działkę chwycić to naprawdę bede myślał nad eko.

5 lat bez nawozu, 5 lat bez sor. Co z tą kasą robić :)

 

 

Przelecialem listę beneficjentów gminnych, niewielu jest na niej przejmujacych się pogodą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@ar skoro się udzielasz związkowo (i politycznie?)to jest to jakieś rozwiązanie-obora bezuwięziowa,a rolnik już TAK!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@ar

U mnie w gminie nikt tak nie myśli

Wy się nie nadajecie na rolników

Za to politycy z Was pierwsza liga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jarki, nigdzie nikt tak nie myśli.

To jest patent bylego koszalińskiego, ppwiatu lobeskiego, kawalka lubuskiego.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakrki, gorzej. Nawet do politykowania sie nie nadajemy. Za to z kuj pom są: klopotek, pawlowicz, mezydlo, scheuring-wielgus, sobecka, wcześniej byli Sikorski, dzięcioł, girzynski, wenderlich.

Jest jeszcze ojciec..., byl mojzesz

Także ten gościu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Ar, a co Ty chcesz żeby sobie paznokcie pobrudzili,lub co gorzej połamali, grzebiąc w ziemi. Te działki letniskowe to "uczciwie" nabyte za premie, trzynastki i okolicznościowe. Jak ktoś ma dostęp do tworzonego prawa to co będzie się obcyndalał, a jak za dużo bydła zacznie korzystać z dobrobytu to ostropest zmienimy na jakiś inny oset.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@ ar pogoda na rolnictwo kiepska ale czy 2000 do ha to tak dużo gdy się nic nie zbiera słabo policzyłeś koszty . Zaorać 200+ zasiać 150 +materiał siewny jakiś 150 + podatek tylko 120 + czynsz dzierżawny 800 lub rata za ziemię bo przecież ziemię za darmo nie dostaniesz . Raptem 580 zł z ha trochę słabo u mnie w gminie tylko jeden taki rolnik .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie jeden właściciel tartaku kupił kilkadziesiąt ha piachu od różnych ludzi za bezcen. Sąsiad ma mleko i uprawia mu to, żeby mieć kuku i inne zboża, bo swojej ziemi ma mało. Obornika ma pełno, to plony na piachu też dobre. A dopłaty bierze oczywiście "stolarz" i nie interesuje go, jaka jest pogoda. Nie musi, bo 30 tysi ma za darmo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@ ar pogoda na rolnictwo kiepska ale czy 2000 do ha to tak dużo gdy się nic nie zbiera słabo policzyłeś koszty . Zaorać 200+ zasiać 150 +materiał siewny jakiś 150 + podatek tylko 120 + czynsz dzierżawny 800 lub rata za ziemię bo przecież ziemię za darmo nie dostaniesz . Raptem 580 zł z ha trochę słabo u mnie w gminie tylko jeden taki rolnik .

A my tu z @ar mamy takich na pęczki, niektórych to nawet w telewizorni codziennie można obejrzeć.

A co do pogody to beton na podwórku wysechł. Jeszcze się nie kurzy, ale przydał by się deszcz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i pada, agromatic wykrakałeś

 

@ ar pogoda na rolnictwo kiepska ale czy 2000 do ha to tak dużo gdy się nic nie zbiera słabo policzyłeś koszty . Zaorać 200+ zasiać 150 +materiał siewny jakiś 150 + podatek tylko 120 + czynsz dzierżawny 800 lub rata za ziemię bo przecież ziemię za darmo nie dostaniesz . Raptem 580 zł z ha trochę słabo u mnie w gminie tylko jeden taki rolnik .

dziś ten scenariusz nie jest możliwy, bo do traw mus być przerzuwacz, ale wiele programów jeszcze w trakciie

siejesz i orzesz raz na 5 lat,

zresztą mamy takich co przelecieli talerzówką i zgłosili TnGO- imen w tym konkretnym przypadku +1000 zł/ha, - 25 zł/ha dzierżawa, (świeża umowa :P ) , talerzówa niech będzie -200, podatek - 20 zł/ha , 28 hektarowa działka, 13, 5 ha GO, ok 1ha bagna , rowy, ok 13 ha łąki . umowa odnawiana co roku.

Zielone rośnie same,,koszt kosiarki -200zł/ha, nie zbiera. co mu zostaje?

Dany rolnik bierze ok 37 000 zł, jeszcze gdzieś ma ok 10 ha. Co tam "uprawia" nie wiem :P

 

Aby to zrozumieć trzeba zmienić perspektywę. Nie liczy się jakość uprawek, plon, tylko to co zostanie z dopłat

Imen, jeśli weszli w RŚ z trawami , motylkami uprawa raz /5 lat. pozostałe lata mulczer/ lub jełop jak ja co kosi. Weź pod uwage skalę ha to nie są małe kwoty.

Tych "łąk" się nie da kosić, nie da zbierać , nie ma sensu ekonomicznego, chyba że jako ściółkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ponad miliard w dwa dni. Teraz się okazuje, jak szybko można wydać rolnikom dopłaty. A w tamtym roku do czerwca ledwo zdążyli to zrobić. Czy to nie ciekawe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak tam zaliczki dostał ktoś ?

W mojej wsi podobno jedna osoba

Wczoraj zagadałem w banku to podobno coś drgnęło

Wcześniej wyglądało to bardzo kiepsko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam was. Mam pytanie . wiecie kiedy znów może byc nabór na róznicowanie działalności nierolniczej??? Czy jesli nie mam działalności to czy moge stworyć nowa bo podobno nie było możliwości by ktoś nowy mógł otworzyc firme tylko firmy juz istniejace sie mogły ubiegac o dofinansowanie. gdyby ktoś cos wiedział bede wdzieczny za info

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

przyszło dziś pismo
z uwagi na skomplikowany charakter sprawy .... załatwimy do 28 kwietnia

wszyscy okoliczni rolnicy dostali

1 osoba lubi to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jestem tu Nowa i od razu uderzam z moją sprawą. Może jest ktoś jeszcze co ma tego typu problem i jakimś cudem go rozwiązał, bądź wie jak to zrobić. A więc,

W roku 2015 posiadałam areał ok 6 ha. Dopłaty w 2016 nie przekroczyły wartości 1250 euro, dlatego zostałam zakwalifikowana do systemu małych gospodarstw. W roku 2016 powiększyła swój areał do 16 ha i został złożony wniosek o dopłaty. Nie został odchaczony fifraczek przy oświadczeniu o wystąpieniu z systemu małych gospodarstw ponieważ areał się znacznie powiększył i nie przypuszczałam że jest to istotne. W styczniu br dostałam decyzję o dopłatach za rok 2016 z wyszczególnieniem, że jestem w systemie malych gospodarstw. Powinnam dostać dopłat przeszło 14.000 zł, ale w związku, że jestem w systemie malych gospodarstw i z niego nie wystąpiła to dostanę tylko max  rownowartosc 1250 euro. 

Pisałam odwołanie do Agencji od decyzji. Ale Agencja utrzymała na mocy swoją pierwszą decyzję ponieważ nie dopelnilam formalności w postaci zaznaczenia fifraczka na wniosku o płatności bądź w terminie do 30 września nie złożyłam wniosku o wystąpienie z tego systemu.

Jedyne co mi pozostaje to odwołanie do Sądu Administracyjnego wg decyzji.

Czy jest nas więcej? Czy ktoś już coś w tej sprawie coś zrobił? Czy to nie jest nie dorzecze, że skoro powiększa areał i przekraczamy znacząco to nie jestem zainteresowana tym systemem? Czy Agencja nie powinna skonfrontować wniosku że mną zanim to ostatecznie rozpatrzyla? Nie jestem alfą i omegą nie znam sie na ich przepisach i wydawało mi się że agencja powinna pomagać a nie działać na szkodę, poniewaz wg mnie utrata przeszło 9 tyś zł jest moją szkodą.

Proszę o kontakt osoby pokrzywdzone i te które mają jakąś złotą radę dla mnie.

Z góry dziękuję

Kaasiek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się