biedron

Dopłaty polityka rolna

950 postów w tym temacie

Na czym polegają normy GAEC 8 i 9?Chcą nas uszczęśliwić obowiązkowym zmianowaniem i odłogowaniem.

@Marecki jakie mogą być trwałe elementy krajobrazu.Jesteś expertem w takich dziedzinach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ekspert ze mnie jak z koziej... Chodzi np o rowy, zadrzewienia, żywopłoty, albo jak masz jakąś drogę dojazdową, przez pole do uprawy gdzieś z tyłu działki, której nie orzesz (tej drogi oczywiście). 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ta dywersyfikacja upraw powyżej 10 ha upraw od 2023r- to już została zatwierdzona?Co to są te grupy roślin.Dotychczas formy jare i ozime były w różnych grupach,a teraz czego od nas chcą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pamietaj ze na pewno oni nie ulatwiaja wiec spodziewaj sie komplikacji. A pieniadze te same albo mniejsze uwzgledniajac inflacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

https://www.google.com/amp/s/www.farmer.pl/prawo/przepisy-i-regulacje/w-nowej-wpr-od-10-ha-gruntow-ornych-wymagane-beda-3-uprawy,109635.amp

Tu masz wyjaśnione. A na szczegóły moim zdaniem najlepiej poczekać, bo jeszcze jeden sezon do tych bzdetów nam został, to raczej nie ma co zawczasu srać żarem. Do tego czasu na inne sposoby zdążą nam życie uprzykrzać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Marecki mnie ASF i bioasekuracją życie utrują.

Generalnie to 4% powierzchni na ugór i 10% na INNĄ uprawę.To z 14,5 ha "odpadnie" ponad 2ha.

Edytowano przez Pałuczanin81

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No co Pan zrobisz. Śmieszne to, bo wymyślone jak zwykle przez kogoś nie mającego o temacie zielonego pojęcia. Ale liczą się tabelki, wykresy, procenty i unia ratuje świat przed zagładą. Naszemi ręcami i polami. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Socjaliści w osobie timermansa chcą ratować świat 

Zapomnieli tylko że świat istnieje jeszcze poza UE 

1 osoba lubi to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@jarkiale na przykładzie mojego areału dobrze rozumiem proponowane (zatwierdzone?)zasady.

Trzy rodzaje upraw, więc albo groch,albo powrót do rzepaku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nad tym akurat się zastanawiam. Jedno na mnie, drugie na żonę. Wtedy teoretycznie zaliczki powinny być nawet szybciej :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Marecki,a jak żony zaliczka przyjdzie prędzej to będziesz musiał się przy miziać-żeby się podzieliła. :)

U mnie jeszcze teściowa sprzeda te 5ha to już wolę ją grochem obrzucić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

... Pałuk to nie ja mam dzieci tylko ty i to na kogo będą pracować zależy tylko od ciebie... kiedyś w Farmerze było napisane że ziemi naszym dzieciom nie zostawiamy, my ją od nich pożyczamy... tak samo jest ze wszystkim... z podatkami, polityką... dobrze że jest chociaż nowy naczelny w Farmerze który mówi jak jest... a co z tym zrobicie to wasza sprawa... 

 

... heh @ansu tylko granicę naszych terytoriów polowań ustalmy tak na linii Jabłonna-Czerniejów- Skrzynice... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem Euroentuzjastą-tylko się dostosowuję do sytuacji,taki pływak.Jest 500+ to biore.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

... Unia się rozpadnie możliwe że za naszego życia.... Wielka BRytania unię opuściła to jeszcze unia do niej z pretensjami... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Będę już nieboszczykiem,a dzieci będą dorosłe.

Toć Europa jako kontynent się nie rozpadnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od kolejnego rozdania nam przestaje się opłacać siedzieć w tym kołchozie 

Miejmy nadzieję że ktoś kiedyś wpadnie na pomysł referendum :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powinni zrobic taka ankiete na farmerze dla rolnikow, czy sa za pozostaniem w UE. Mysle ze wynik moglby byc zaskakujący 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdyby tylko 30% dopłat zależało od GAEC to na gruntach wyłączonych jesteśmy tyle samo uzyskać (licząc marne 2,5tys./ha).

Gdzie pozostałe aspekty nie na mój rozum.

Edytowano przez Pałuczanin81

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ekoschematy mozna bedzie laczyc??? Co z rolnictwem zrownowazonym, bedzie mozna tez to ciagnac i ekoschematy?

Tak malo wiadomych jest a trzeba juz wiedziec co siac niedlugo. Mam sporo dylematow co siac w tym roku na niektorych polach zeby pozniej sobie nie zawalic jakis programow

Edytowano przez lokizom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje że nic nie będę musiał zmieniać ,jedynie część ugór 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się