biedron

Dopłaty polityka rolna

950 postów w tym temacie

23 godziny temu, Pałuczanin81 napisał:

2x gospodarstwa do 50ha byłoby najbezpieczniej na dzisiejsze czasy.

wg nowej UKUR będzie tu najlepiej, najwiecej kasy etc

1 godzinę temu, miwigos napisał:

BDO jest powyżej 75 ha

Niekoniecznie. BDO moze byc nawet poniżej 75 ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 1.08.2021 o 15:47, jarki napisał:

Socjaliści w osobie timermansa chcą ratować świat 

Zapomnieli tylko że świat istnieje jeszcze poza UE 

Ja mam pomysł. ARDAN wróć!

Dnia 1.08.2021 o 19:58, Marecki napisał:

Nad tym akurat się zastanawiam. Jedno na mnie, drugie na żonę. Wtedy teoretycznie zaliczki powinny być nawet szybciej :p

Marecki, gosp rodzinne ma być max do 50 ha i na to będą skierowane największe środki. Wszystko powyżej można rozkułaczać. Więc nie będziesz jeszcze musiał dzielić.
Płatności dla bydła max do 20 szt poza chyba 8 województwami: zachpom, lubuskie, pomorskie, warmaz, kujpom, dlnślaskie, opolskie i chyba wlkp wystarczy 1 krowa i cirka 90 eur rocznie, u wymienionych min 3 szt. 

Dnia 8.08.2021 o 13:56, lokizom napisał:

Ekoschematy mozna bedzie laczyc??? Co z rolnictwem zrownowazonym, bedzie mozna tez to ciagnac i ekoschematy?

Tak malo wiadomych jest a trzeba juz wiedziec co siac niedlugo. Mam sporo dylematow co siac w tym roku na niektorych polach zeby pozniej sobie nie zawalic jakis programow

Nie które tak nie które nie. 
Z tego co pamiętam z zimowych konsultacji to na każdej działce bedzie trzeba dołożyć schemat a nie na wybranej. I co roku w innym miejscu działki. 

Dnia 8.08.2021 o 22:13, barkas napisał:

z tymi ekoschematami ebdzie tak jak ze straczkami kilka lat temu, ze mialo byc 1500 zl

np na miododajne zlaozenie na 3 tys ha, - 1100 zl, ludzie zasieja 6 tys i ebdzie 550

tak samo z reszta

podstawa ma być 600 chyba parę zł do ha. Ale plus eko i miodowe moze być nawet 3000 zł/ha'

W zeszłym roku ekogryka nawet 4000 zł/t, znam gości co zbiuerali po 1.5 t/ha, plus dopłata cirka 2000 zł/ha. Niech sie bujają rzepaki.

 

53 minuty temu, miwigos napisał:

Jak nie ma usług  to do 75

Niekoniecznie. Nie pamiętam szczegółów bo poszedłem torem @lokizoma i uznałem że mimo przekroczenia 75 ha nie mam obowiązku bdo.

Jest gdzieś zapis ze nawet jesli przekraczasz to nie musisz, a jak nie przekraczasz to też musisz. #PrawoDoD...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2020 o 14:30, miwigos napisał:

Na dobrym gospodarstwie według mnie jest lepiej niż w mieście ,wyjątki sie zdarzaja,nie dla mnie ten zwariowany swiat internetu,ludzie zarabiaja na takich rzeczach że ja bym nie dal zlamanego grosza

co powiesz na sytuację, ok 200 ha gosp, z peowskim przymusem wykupu gruntów, polowa w dzierzawie, swinie cykl zamknięty, inwestycja w sprzęt, kredyty od lat placone na bierząco i bank odmówił kredytu na zakup 3 ha x 20 tys/ha przy samym siedlisku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak nie miał 60 tyś . to bankrut , na takim areale

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tego burdelu to już nie da się nazwać dopłatami tym bardziej rekompensatami 

To jest jakieś szaleństwo wymyślone przez chorych ludzi 

Co tam robi Wojciechowski !?! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, miwigos napisał:

Jak nie miał 60 tyś . to bankrut , na takim areale

A co ma areał do tego?
Pacz, na 5 lat cztery wyglądają podobnie.
https://www.farmer.pl/produkcja-roslinna/inne-uprawy/bardzo-niski-lubin-w-wojewodztwie-zachodniopomorskim-skutki-suszy-pozostaly-ale-sama-susza-juz,109192.html
3 kredyty klęskowe pod rząd. , 4 lata bez plonów. I nie ważne czy masz 1 czy 500 ha. 
Ale zawsze się znajdzie jakiś Miwigos, który fanzoli. Bo AREAŁ! 
Mógł się ubezpieczyć!? Mógł się zabezpieczyć!? Na 30 cm wilgotność poniżej 10 %, na 30 cm temperatura ok 30 % po deszczu! Ale AREAŁ. 
Weź jeszcze napisz że może to sprzedać i iść na etat!. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, arszczecin napisał:

Z tego co pamiętam z zimowych konsultacji to na każdej działce bedzie trzeba dołożyć schemat a nie na wybranej. I co roku w innym miejscu działki. 

Na działce ewidencyjnej czy działce uprawy oznaczonym w wniosku obszarowym jako działka "A" ?? Np. jak mam jedno pole o powierzchni 10 ha a na tym polu 7 działek ewidencyjnych ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@arszczecin,bo my tu jakieś plony jeszcze mamy, nawet jak susza i On nie rozumie.

Ostatni raz się wpakowałem w długi w 2011.Za 35tys.kredytu szwagier-budowlaniec mnie wyratował bez odsetek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba bede musial zalozyc tweetera, to poprawne zdanie wogole?

Widze ze szybko tego ,,Naszego" Wojciechowskiego na swoja strone przekabacili, ale za co jestem najbardziej ciekawy? Za to marne ,,ojro"? Facet zrobil sie przemadrzaly, czepia sie slowek, ale komentarze rolnikow jak najbardziej prawidlowe i madre.

Powiem Wam ze zalujmy ze nie urodzilismy sie Niemcami. Dziadek pewnie sie w grobie przewraca ale niestety taka jest rzeczywistość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się mój punkt widzenia jest inny ,nie raz pisałem na kiepskiej ziemi powinien las rosnąć, jak bym miał większość kiepskiej ziemi to bym syna na gospodarstwo nie wpuścił , po co  200 ha ,jak nic z tego nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewnie były dopłaty.Z drugiej strony, syn kiedyś Cię będzie za to przeklinał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za to, że jest rolnikiem.

Koledzy i koleżanki lekko żyją,a on zapiera..a.

Przynajmniej,ja przeklinam SWOJĄ decyzję sprzed 20lat.

Tylko nikogo nie mogę za to winić.

Edytowano przez Pałuczanin81

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z wojciechowskiego znawca rolnictwa jak z koziej d.py trąba 

Ten jego zielony nieład pasuje niemcom 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jutro Puda przyjezdza do gospodarstwa dwie wioski dalej. Rolnicy z okolic Sierakowic szykuja niespodzianke dla ministra, bedzie ciekawie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wybierasz się,to zdaj proszę relację.Albo pomachaj nam do kamery?

W Agrobiznesie  coś o tym wspomą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mu to się podoba ,mi też i nie narzekamy że jesteśmy rolnikami, nie widzimy siebie gdzie indziej, są okresy pracy ,większość roku prawi nic się nie robi

1 osoba lubi to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@ansu czasem trza ponarzekać, żeby w depresję nie wpaść.

Wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma... pojąłem,jak kuzynka na parapetówkę bezalkoholową do bloku zaprosiła.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Beczki z gnojowicą to odpowiednia NIESPODZIANKA 

 

Chłopy połączyć to z dopłatami ?

Wydaje się że dublujemy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się