biedron

Dopłaty polityka rolna

950 postów w tym temacie

Moze beda nawet beczki, na pewno jaja i sloiki z gnojowica. Bedzie tez Mateuszek

Edytowano przez lokizom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@jarki przynajmniej dobry przykład do czego prowadzi współczesna polityka rolna:jeden zadowolony,drugi niewzruszony,a trzeci marudny i ma dość inwigilacji.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spotkanie bylo, 1,5h spoznienia mieli ale ludzie sobie troche pogadali. Bylo 100-150 osob, z gminy bardzo malo rolnikow, maksymalnie 10 osob.

Najpierw przemowienie premiera nakierowane na kleski zywiolowe i przygotowywanie nowego systemu ubezpieczen jakby to byl najwazniejszy w tej chwili problem polskiego rolnictwa. Wzmianka o 1mln 350 tys polskich gospodarstw, w tym 1 mln malych gospodarstw. Przemowienie maks 10 minut. 

Pozniej Puda mowil nie wiadomo o czym. O wsparciu 200 mln zl na ASF, bioasekuracje..  Taka propaganda ze na wczesniejszych spotkaniach ludzie chwalili polityke w rolnictwie.... ,,yhy na pewno"- moje mysli. 

Pozniej w drodze z podworka do domu gospodarza pytania rolnikow, ktorzy otoczyli ministra. Trwalo to moze 20-30 min. 

Kolega spod Sierakowic byl mocno wkurzony, myslalem ze pobije Pude, ochrona troche go powstrzymywala przed glosnymi pytaniami. Glowne jego pytania: co zrobia z ASF, jak zyc przy takiej niepewnosci,....

Odpowiedz Pudy ze korzystac z programow PROW, zabezpieczyc gospodarstwo pod katem bioasekuracji i sa na to pieniadze. On na to ze on chce oplacalnosci. Jak bedzie oplacalnosc to postawi sobie plot bez zadnych dofinansowan i traktor tez sobie kupi.

Ja bylem tam bardzo blisko i tez udalo mi sie zadac pytania: Czy wie Pan dlaczego tak malo tutaj rolnikow na spotkaniu, co robi ten 1 mln tych malych rolnikow??? Odpowiem Panu od razu powiedzialem: oni teraz wracaja z miasta z budowy. W jaki sposob chce Pan ich przekonac do zajecia sie rolnictwem, trzymania zwierzat??? On na to ze zwiekszenie doplat dla malych gospodarstw..... To ja mu na to ze musza zrozumiec ze tego 1 mln rolnikow juz nie przekonaja do powrotu do rolnictwa a trzeba sie zajac i zatroszczyc o te 350 tys ktore moze realnie zajmowac sie rolnictwem. A on na to ze moze tutaj taki region, ale na Podlasiu wlasnie Ci rolnicy chca gospodarzyc. I wez z nim dyskutuj. Nie zrozumial chyba nawet o jakich to rolnikow mi chodzilo.

Przeznaczono 200 mln na bioasekuracje kolejny raz. Mowi sie ze w Polsce mamy 200 tys dzikow, czy nie lepiej przeznaczyc te 200 mln na wybicie tych dzikow? Wyszloby 1000 zl do dzika. Mowiac w mediach o tych 200 mln i szybko przeliczajac na ilosc rolnikow 1mln 350 tys rolnikow wychodzi tej pomocy okolo 150 zl na rolnika. A on ze gospodarstw produkujacych trzode jest mniej. ,,No wlasnie" -glos z tlumu.

Jeszcze na poczatek bylo jak tlum byl ze probuja kupic rolnika dajac mu 10 zl wiecej akcyzy do ha. Srednio rolnik ma 10 ha. To daje 100 zl na rok, za tyle chcecie kupic polskiego rolnika, za 100 zl, naprawde za tyle.Tam byly duze brawa za to stwierdzenie, bez odpowiedzi.

No i na koniec taki narzekanie kilku rolnikow na Arimr i KOWR,... ze tam pracuja ludzie z epoki komunizmu. Puda i Ci doradcy jego ze minister wlasnie probuje to zmienic bo to pozostalosci po Ardanowskim. 

Wezwanie chyba na kolacje do domu i koniec spotkania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zwykły baran jak można zwalić na poprzedniego ministra !!! 

To jest w stylu PSL kontra PiS 

On jest tak samo oderwany jak Wojciechowski 

Bo moi rodzice mieli 1 konia 2krowy 3 świnie 4 barany 5 kaczek 6 kur 

Zapomnieli tylko że Rodzice jeździli na rowerach lub bryczką a oni limuzynami 

Edytowano przez jarki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pokazali tego kolege jak minister jemu odpowiada a on slucha z zaciekawieniem. W rzeczywstosci to kpiaco przytakiwal. Propaganda pelna para

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Marecki z jakich roślin może się składać ta wieloletnią łąka kwietna? Czytałem artykuł na portalu,że konkretną forsa!Tylko chcą 0,1ha,a pas 9x35 to daje 0,03ha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale te 35 m długości, to ma być minimum. Szerokość od 3 do 9 m, a długość od 35 m wzwyż. I tak np pas szerokości 9 m musiałbyś mieć minimum 112 m długości, a 3 m szerokości już wymaga 334 m. I to tylko dla tych minimalnych 10 arów. Ale co i jak z tym, to na razie się za bardzo nie zagłębiałem, bo te 4 tysie na ha to zbyt pięknie wygląda. Wejdziesz w to i się okaże, że kasy dużo mniej, a ograniczeń pełno, ale musisz trzymać 5 lat. Ze strączkami też miało być pięknie, a potem się okazuje, że nie ma konkretnej stawki, tylko jest pewna pula dzielona przez hektary z danego roku. I jak zasiejesz łubin, żeby mieć kilka stów więcej z dopłat, to potem się okazuje, że akurat w tym roku jedna piąta kraju jest obsiana łubinem i po zysku. Sianie dla dopłat nie zawsze jest takie proste. Ale do tych kwiatów się nie spieszę. Za dużo pięknych obietnic, a zbyt wiele razy już pokazali, ile te obietnice są warte. Więc przepraszam, ale nie pomogę tym razem. Wolę poczekać, żeby ktoś inny na sobie to sprawdził. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ot Cwaniak się znalazł a ja głupi myślałem że Marecki przetrze szlak 

Mam takie niechciane grunta co nic nie chce rosnąć to chwasty powinny ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odstrasza mnie ten plan na pięć lat. A jak plan, to biurokracja i kontrole. Za same kwiatki by tyle nie dawali. 

Na razie za mało jeszcze pewnych danych jest, zbyt świeży i niepewny temat, żeby się decydować. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

V kl. by wszyscy obsiali kwiatkami na 5 lat spokój ,zreszta na II kl. można też , raz zasiać i leżeć 5 lat,chyba to rośliny wieloletnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@jarkiteż mam takie pole 0,71ha i już się doczytałem szczegółów. Limit 33ha na województwo.I to ma być pas jeden od drugiego o 50mb oddalony.

@miwigospewnie dlatego limit hektarów,bo Polak potrafi wyłudzać.

@Mareckimnie o techniczne wykonanie chodziło.Na allegro są oferty-koszt obsiania pół hektara ponad 2tysiące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie szukałem nawet, jakie to rośliny i jaki koszt nasion. Ale sam widzisz, że koszt nasion zje całą dopłatę. Ale za to w tytułach artykułów te ponad cztery tysiące na ha wygląda pięknie i stawia rolnika na pozycji bogacza w opiniach ludzi. Tak jak te obecnie wypłacane miliardy dopłat, mówi się tylko o tym, ale ile wszystkie koszty w tym roku zdrożały, to już cisza. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Idac tym tropem to pula pieniedzy na to zadanie to ok.2 mln zl rocznie na cala Polske. Kto posieje te pasy to pewnie wyjdzie ze dolozy do biznesu.

Ja sobie myslalem tez juz zeby to posiac. Mam zbiornik dzielony w siewniku i ustawilbym na gpsie ze w miejscach gdzie jest przepuszczlna gleba bym to posial bo tam i tak zawsze przypalone ale juz te same zalozenia sa nietrafione na to. 

Z tymi doplatami wiecie jak to jest. Jak wchodzilismy do Unii w 2004 to ten pieniadz mial jeszcze jaka wartosc ale od tego czasu inflacja sumaracznie przekroczyla 100% a otrzymanie kazdych pieniedzy jest coraz bardziej obwarowane. 

Powiem Wam tak jesli pszenica utrzyma przez kolejne lata taka cene to juz pierwsze gospodarstwa nie beda chcialy doplat brac i podlegac tym wszystkim EFA, ugorom, kontrolom opryskow itd. To jest poczatek konca rolnictwa w UE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, miwigos napisał:

33 ha  , jakiś palant nie miał co wymyśleć

W PUNKT jak to mówią młodzi 

Tylko ten palant nazywa się Wojciechowski co tym bardziej przykre 

Znów będzie przekręt dla znajomych królika a jak ktoś normalny to kontrole 

 

@Pałuczanin81 każdy z nas ma jakieś niechciane grunta gdzie to może mieć sens

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdyby właściwie do tego podeszli to miało by sens.Każdy ma grunt na "pola kwietne",a jeszcze sianokiszonki krowiarze by z tego zrobili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Pałuczanin81

To zmierza do tego aby produkcja miesa w UE byla ograniczona do minimum aby na prawdziwe mieso stac bylo tylko nielicznych. Zaczyna sie od zmniejszenia powierzchni i plonow roslin uprawnych, to spowoduje ze UE nie bedzie eksportowala zboz tylko importowala. A jak cos sie importuje to wiesz ze jak przejdzie przez kilka rak po drodze to bedzie duzo drozsze. Pozniej dorzuca cla na zywnosc spoza UE bo bedzie bee. I tak oto produkcja miesa w UE zmnieszy sie o conajmniej 50%. 

Powiedzcie ze wlasnie do tego to nie zmierza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale drób i wołowina ma się dobrze.

Tylko te nasze blondynki poszły w niełaskę.

Firma z Damasławka zamierza się zwijać,a pracownicy szukają miejsca poza rolnictwem.

Poza tym świat rzepakiem i zwłaszcza pszenicą stoi.

Zresztą ja znam wiejską biedę na 8ha to mnie nic nie zdziwi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@lokizom doskonale wiemy że w unii rządzi lewactwo i znamy ich poglądy 

Przykre jest to że komisarz Janusz wszedł między wrony i kracze jak one 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo on swoją dopłatę dostanie i nie musi jej wydać na nasiona kwiatów. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się