biedron

Dopłaty polityka rolna

950 postów w tym temacie

Czyli kolejna lipa.

Tylko podobno mimo nie składania wniosku o dopłaty,ZOBOWIĄZANIA pozostają do spełnienia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2021 o 07:44, miwigos napisał:

Zgadza się mój punkt widzenia jest inny ,nie raz pisałem na kiepskiej ziemi powinien las rosnąć, jak bym miał większość kiepskiej ziemi to bym syna na gospodarstwo nie wpuścił , po co  200 ha ,jak nic z tego nie ma

Na III kl owies rządków nie przykrył. Poza czubek nosa świata nie widzi.

Dnia 11.08.2021 o 16:13, miwigos napisał:

Mu to się podoba ,mi też i nie narzekamy że jesteśmy rolnikami, nie widzimy siebie gdzie indziej, są okresy pracy ,większość roku prawi nic się nie robi

Kup krowy mleczne. 

Dnia 6.11.2021 o 23:21, Marecki napisał:

Odstrasza mnie ten plan na pięć lat. A jak plan, to biurokracja i kontrole. Za same kwiatki by tyle nie dawali. 

Na razie za mało jeszcze pewnych danych jest, zbyt świeży i niepewny temat, żeby się decydować. 

Marecki teraz jest 3 lata prśk. To mają być pasy kwietne, nie uprawy kwietne. 
Np. w miododajnych typu gryka okres zbioru koniec września. U nas po tej uprawie nie zostanie nic. Zwierzyna.

Dnia 7.11.2021 o 10:36, miwigos napisał:

33 ha  , jakiś palant nie miał co wymyśleć

 

Dnia 7.11.2021 o 20:31, lokizom napisał:

@Pałuczanin81

To zmierza do tego aby produkcja miesa w UE byla ograniczona do minimum aby na prawdziwe mieso stac bylo tylko nielicznych. Zaczyna sie od zmniejszenia powierzchni i plonow roslin uprawnych, to spowoduje ze UE nie bedzie eksportowala zboz tylko importowala. A jak cos sie importuje to wiesz ze jak przejdzie przez kilka rak po drodze to bedzie duzo drozsze. Pozniej dorzuca cla na zywnosc spoza UE bo bedzie bee. I tak oto produkcja miesa w UE zmnieszy sie o conajmniej 50%. 

Powiedzcie ze wlasnie do tego to nie zmierza?

A co powiecie na kwotowanie emisji co2? Każdy rolnik w przyszłej perspektywie ma być zero emisyjny. W roślinnej nie ma problemu. A w zwierzęcej? Lokizom przy tej cenie świń jeszcze musisz na koniec roku limit dokupić. UE F##k UE.

Dnia 7.11.2021 o 21:25, Pałuczanin81 napisał:

Ale drób i wołowina ma się dobrze.

Tylko te nasze blondynki poszły w niełaskę.

Firma z Damasławka zamierza się zwijać,a pracownicy szukają miejsca poza rolnictwem.

Poza tym świat rzepakiem i zwłaszcza pszenicą stoi.

Zresztą ja znam wiejską biedę na 8ha to mnie nic nie zdziwi.

Będę złośliwy. Jak Domasławek to pewnie Renaulty będą sprzedawać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@arszczecin On miał.

Panie właścicielki firmy pewnie wylądują w pobliskim Poznaniu.

Tylko kto kupi ten złom?

O co chodzi z tą zero-emisyjnością.Grochówki też nie zjemy.:D

 

Edytowano przez Pałuczanin81

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zero-emisyjnosc to dopiero jest ciekawy sposob liczenia.

Wylicza Ci emisje CO2 ze zwierzat i z np.traktorow, z calego gospodarstwa. I w to miejsce bedziesz musial zapewnic pokrycie tego CO2 z produkcji rolnejj, tj. np. uprawa uproszczona, rosliny wiazace azot, miedzyplony, panele fotowoltaiczne, biogazownie, itd. Wszystko ma swoje wspolczynniki. Paradoks polega na tym ze np. duze firny moga produkowac coraz wiecej CO2 ale musza w to miejsce zapewnic tyle samo pochlaniania tego CO2. Wystarczy ze taka firma kupi kilanascie farm fotowoltaicznych, bedzie dalej trula ale bedzie zeroemisyjna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo w tych wszystkich pseudoeko działaniach nie tyle chodzi o środowisko, ale żeby "uczonym" się tabelki zgadzały. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, arszczecin napisał:

 

Kup krowy mleczne.

Tak mam dobrze a Ty mi tak żle życzysz, niewolnikiem na swoim nie chcę być

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od wielu lat wszystkim mówię że oni robią nas w chooja 

Jest taki jeden cwaniak z Ameryki al gore co na tym zbił fortunę i debile nobla mu dali 

Facet ma takie układy w informatycznym świecie że ludziom wszystko wmówią 

A chodzi oczywiście o wielkie pieniądze i nie dla nas maluczkich oczywiście 

Zwłaszcza nie dla POLAKÓW 

"Dowiedzieliśmy się, na przykład, że w niektórych miejscach w Polsce dzieci regularnie zabiera się pod ziemię do głębokich kopalni, by mogły odpocząć od gazów i zanieczyszczeń unoszących się w powietrzu. Można sobie niemal wyobrazić ich nauczycieli, wyprowadzających dzieci tymczasowo z kopalni, trzymających kanarki by ostrzegały o tym, że dalsze przebywanie na powierzchni jest niebezpieczne" 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może się kultowej "Seksmisji"naoglądał.

Skoro tak dobrze dużym "roślinnym" to dlaczego na tyłkach siedzą.Mój wybawca od dzierżawy potalerzował ściernie i nocą leciał na Kretę.Sąsiad zostawił syna z bykami i dwa tygodnie w Turcji.

To ciekawe, czy przy tej emisji c360 itp. w krzaki postawią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Działa Wam strona arimr.gov chodzi o wypełnianie wniosków o dopłaty bezpośrednie 

czy to mnie zablokowali bo wspierałem JKA 

 

Chyba są zmiany i trzeba się logować przez platformę usług elektronicznych 

Masakra po co to komu ciągle zmiany zmiany a nam kasy tylko ubywa 

Informatycy się na tym tylko dorabiają 

Edytowano przez jarki
Połączenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, ostatnio próbowałem się zalogować i znowu trzeba od nowa się uczyć wszystkiego. Było dobrze i po co psuć? Nie da się pobrać starego wniosku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na jednym logingu chyba wszystko jakoś działa 

Drugi działek-map nie widzi wywala mnie gdzieś na południe Polski 

 

Jest tam jakiś kontakt z zezwoleniem do konsultanta może to spróbuję 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co to oznacza? Jak liczyć?

"Iloczynu liczby ton nawozów mineralnych, innych niż wapno nawozowe i wapno nawozowe zawierające magnez, zakupionych w okresie od 1 września 2021 r. do 15 maja 2022 r. i różnicy średniej ceny za tonę nawozów mineralnych innych niż wapno nawozowe i wapno nawozowe zawierające magnez zakupionych w okresie od 1 września 2021 r. do 15 maja 2022 r. i średniej ceny danego typu nawozu mineralnego"

Ponadto w ogłoszeniu MRiRW średnie ceny nawozów są zawyżone i dobrze by było mieć faktury rok do roku z analogicznego okresu ale inna polityka nawozowa w tym roku u mnie. Mam tylko faktury na RSM 26, w tym roku był RSM 32 a w ogłoszeniu jest tylko do 30% N. Nie ma z czym porównać. No i co z Saletrosanem? W ogłoszeniu brak, faktury za tamten rok też nie mam z analogicznego okresu. Tylko dopłaty do saletry mi się należą? Faktury za tamten rok też nie mam, bo nie kupowałem. OK, jest ta średnia cena z ogłoszenia i to przeboleję. Pozostaje pytanie co z RSM 32 i Saletrosanem?

Edytowano przez ikcomas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Saletrosan 26 pasuje do typu 8 "Saletrzak i inne 26-28%N" cena 1108,20 , saletrosan 30 typ 7 "Saletra amonowa i inne od 30%N" 1235,80

weź cenę twojego zakupu w okresie od 1 września 2021 r. do 15 maja 2022  i odejmij od niej cenę z MRiRW  potem pomnóż to co Ci wyszło przez liczbę ton z faktury  i powinna wyjść kwota

Ogłoszenie_MRiRW nawozy.pdf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To, że mi pasuje czy tak na logikę się wydaje to jedna rzecz, ważne aby w ARiMR tak policzyli. Swoją drogą Saletrosan 26 nijak ma się do średniej ceny Saletrzaku.

RSM 32 do czego wliczyć? Może dodać fakturę za wodę żeby rozcieńczyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem typ 6. Czytając ogłoszenie RSM (niezależnie od %) i  inne 25-30%N

Może się też okazać, że ministerstwo zmieni ogłoszenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ogłoszenie jest zbyt okólnikowe, stwarza możliwość własnej interpretacji które może jednocześnie nam pomóc jak i zaszkodzić. Wszystko zależy od tego jak pracownik ARiMR zaklasyfikuje nawozy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cieszmy sie że dają w taki prosty sposób, jak dla mnie za prosty, będzie obcięcie, za duzo chetnych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, lokizom napisał:

Kupilem przedwczoraj pod ta doplate ktora maja dac bo nie mialbym wykorzystane limitu

To jakie są te limity poszczególnych nawozów ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się