biedron

Dopłaty polityka rolna

950 postów w tym temacie

Chore  ci co nie sprzedali zyskali wcześniej 495 do hektara teraz 2200 , banda nieudaczników

14 godzin temu, lokizom napisał:

Moje kolejne pytanie skoro nie można posiac po uprawie uproszczonej miedzyplonu ,,bo mulcz", to co można? Talerzowac? Chyba też nie bo to będzie ruszenie mulczu przecież?

Czy tylko odrazu siać kolejny plon glowny? Ale to też będzie ruszenie mulczu przeciez

Możesz posiać w niczym nie przeszkadza, na obecną chwile, chyba że nie rozumie Twojej myśli , ale jeśli po zbiorze rośliny posiejesz poplon to możesz go jesienią potalerzować  i zasiać bedzie uprawa bezorkowa, możesz tez spulchnić kultywatorem na głęboko i będzie zaliczona uprawa bezorkowa na ten rok

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie jak chce wejsc w uproszczona i posiac międzyplon po zbiorze uprawy glownej to nie moge wtedy wejsc w uproszczona ,,bo mulcz". Więc muszę wybrać albo uproszczona albo miedzyplon.

Sam sprzedałem rzepak też przed kilkoma dniami. 2050 netto i 400 zł dostanę niby z tego programu. Normalnie to bym go jeszcze trzymał bo gość nie liczy nic za przechowanie, możesz trzymać nawet kilka lat. Ale zanim jego cena wzrośnie powyzej 2450 to chyba długi czas musi upłynąć 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pieniądze problemu nie rozwiążą to fakt ale ilu rolników uratują to też fakt 

Ukraina nie spełnia żadnych norm unijnych wcześniej były cła

Pen cały burdele jest wokół zachodniego kapitału w Ukrainie 

Może po wojnę cła wrócą, może wejdą do UE i będą musieli spełniać normy

Tak czy siak zboża na świecie nie przybyło problemem jest Morze Czarne

Tam jest miejsce na ekrport ukraińskich produktów 

1 osoba lubi to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, lokizom napisał:

No właśnie jak chce wejsc w uproszczona i posiac międzyplon po zbiorze uprawy glownej to nie moge wtedy wejsc w uproszczona ,,bo mulcz". Więc muszę wybrać albo uproszczona albo miedzyplon.

Sam sprzedałem rzepak też przed kilkoma dniami. 2050 netto i 400 zł dostanę niby z tego programu. Normalnie to bym go jeszcze trzymał bo gość nie liczy nic za przechowanie, możesz trzymać nawet kilka lat. Ale zanim jego cena wzrośnie powyzej 2450 to chyba długi czas musi upłynąć 

Po miedzyplonie nie musisz orać przecież 

 

Te dopłaty są głupie kto sprzedał wcześniej rzepak nie dostanie nic, kto pszenice dostanie 490, a obecnie 2200 , ten co to wymyślił to rozumu nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Socjalizm w czystej postaci.
Zamiast uprawiać pole to będziemy składać wnioski. Te 10 mld co Nam proponują to nic innego nie jest jak ŁAPÓWKA abyśmy siedzieli cicho przed wyborami. Jak się skończy temat ze zbożem, opozycja nie będzie miała oliwy do ataku na rząd, media tematów w newsach a zwykli ludzie przestaną się tym interesować.
Przez te pieniądze część rolników zagłosuje znowu na PIS i gra zacznie się od nowa. 

Teraz ważne pytanie. Każda wojna prędzej czy później się kończy. Czy ktoś się z Was zastanawiał nad tym co będzie jak rakiety przestaną spadać. ??!! Teraz dajemy pieniądze na prowadzenie działań wojennych oraz na utrzymanie administracji i emerytur a po będziemy dawać na odbudowę kraju. W dalszym ciągu będzie otwarta granica bo będzie narracja że trzeba pomagać ukraińskiego rolnikowi wiec cła nie wrócą. A tam "Cargil Ukraina" będzie pchał towar na wagony do "Cargil Polska" pieniądz ma się zgadzać.  Zwłaszcza że kontakty biznesowe między firmami już się zaczęły i pierwsze szlaki zostały przetarte.

Nawet nie wiedzie co mówicie na temat wejścia Ukrainy do UE !!! Byłem w tym kraju trzy razy i jak oni będą mieć pełny dostęp do kapitału zachodniego na  pełny rozwój nowoczesnego rolnictwa to będzie koniec rolnictwa w Polsce. Ukraina w rekordowym 2021 roku zebrała około 60 mln zbóż/rzepaku itd, a potencjał tego kraju jest szacowany na około 250 mln. Dla przypomnienia cała produkcja na terenie UE to około 280-320 mln.
https://agriculture.ec.europa.eu/data-and-analysis/markets/overviews/market-observatories/crops/cereals-statistics_pl



 

Edytowano przez przem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wywiad który otwiera oczy, wystarczy poczytać między wierszami.

-sami chcieliscie to zboże, my je sprzedaliśmy ale wy zarobislcie więcej 

- import zbóż się już skończył, ukraińskie firmy nie mają pomalu co eksportować, to dla świętego spokoju wprowadzimy embargo 

Czyli można pomału zwijać interes. 

Między państwami nie ma przyjaźni są wyłącznie interesy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie interesy, nie miejmy za złe Ukraińcom czy Niemcom że pilnują swojego

Miejmy za złe naszym patałachom którzy się sprzedają za stołki lub srebrniki 

Przecież UE od dawna zamyka swoje rolnictwo mówię tu o całej UE 

Podobnie jest z przemysłem a wszystko pod przykrywką zielonego nieładu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlatego wrzuciłem ten wywiad bo duzo mówi o tym co będzie w najbliższych latach, to czego możemy się spodziewać.

Widać że głośno się o tym nie mówi ale te przygotowania wzięcia Ukrainy do UE już się dawno zaczęły ale nikt nie raczył nas poinformować jako obywateli a rolnikow na to przygotować. Obudziliśmy się z ręką w nocniku a szkoda bo był czas na działania i zrobienie na ich produktach interesu przez chociażby panstwo i państwowe spółki

To jest kolejna zmarnowana szansa naszego kraju, chyba przez to że jesteśmy tak podzieleni mocno na  chociażby arenie krajowej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No dobra, wstępnie wchodzę w ekogłupotę którą i tak robię, tj. uprawa uproszczona i wymieszanie słomy z glebą. No i problem się zaczyna z tym ugorem. W tym roku przejdzie jeszcze "ugór z uprawą" a w następnym roku mam chwasty uprawiać? To nie po mojemu. Jest jeszcze pomysł @przem

Dnia 30.10.2022 o 20:28, przem napisał:

Aby m.in. po przez takie "coś" spełnić 4% obowiązkowy wymóg ugorowania i dostać te nieszczęsne 118 euro podstawy w dopłatach od przyszłego roku. 

 

Dnia 31.10.2022 o 16:08, przem napisał:

Będzie dodatkowy przelicznik na takie wynalazki, prawdopodobnie 1 ha wsiewki to 0,3 ich "ugoru" 

ale jak to w końcu wyszło? Bo kolega z ARMiR mówił, że można zejść w ten sposób tylko do 3% ugoru. Gra nie warta świeczki wtedy. Posiałbym chociaż jakąś facelię żeby nie chwaściło się za bardzo no ale jak ma być ugór to ugór. No jak kurde ugór? Komuś na mózg dobrze padło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak namieszali że nic nie wiadomo. Chciałbym zauważyć że do tej pory nie ma rozporządzenia do tych dopłat. A bazujemy na prezentacji z PowerPointa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest gdzies zapis ze minimalna stawka za punkt to chyba 76 zl albo cos kolo tego. Wiec nawet jakby zabraklo kasy bo za duzo punktow rolnicy by zlozyli na pule pieniedzy to I tak minimum to te 76 zl. 

Ten ugor to mnie tez przeraza. Ale moja doradczyni cos mowila ze facelia chyba wchodzilaby jako ugor bo miododajna, czy cos takiego. Za rok beda wiecej wiedzieli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wg mojej Pani doradczyni to rośliny(chwasty)miododajne będą miały niski współczynnik przeliczeniowy,ale czy całkowicie ugór zastąpią?

Ponadto można ponoć ugór zasiać,tylko nie można LEGALNIE opryskać i zebrać.

Mam 14,3ha gruntów(w IIIa)i teraz mam zostawić 3-4%!

Może się opamiętają i w całości poplonem zastąpią jak to było dotychczas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dopłata za miododajne to musi być w nim nie tylko facelia, gofczyca jak wszyscy myślą , większość roślim to chwasty typu haber , rumian , dziękuje za rozsiew chwastó na polu, ja zostawie ugórte 3 % potalerzuje sie 2-3 razy żeby chwasty nie rosły, na przyszły rok zostaniee po buraku , to będzie czysto , potalerzuje się w czerwcu pewnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi nam @miwigos o ta doplate do mioddajnych tylko o rosliny miododajne ktore zastapia ugor ale bez dodatkowych doplat. Ale tez nie wiadomo jak to bedzie dokladnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze słysze , to nasieją faceli że filetowo będzie w każdej wiosce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurcze jeszcze tego nie było żeby chwasty na polu sobie siać, wiem jaki chaber jest upierdliwy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

My nie mamy w Polsce i UE produkowac tylko przywozic z innych krajow, m.in. z Ukrainy. Tam na gorze ida duze pieniadze do kieszeni za to, co sie dziwic ze graja przeciw swoim obywatelom UE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten eurokołchoz wydaje się gorszy od tego poprzedniego

Pod przykrywką obrony klimatu wszystko chcą wygasić 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ukraina nie wykarmi świata, dla nas było by lepiej żeby rosja była jednym państwem jak kiedyś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rolniczo tak ale geograficznie/politycznie NIE

Prawda jest taka że oni mają jeszcze ogromnym potencjał żywnościowy 

Lepiej żeby weszli do UE bo będą musieli spełniać normy lub przeciwnie blokady 

Teraz dla nas jest najgorsza sytuacja 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak wejdą to będzie koniec polskiego rolnictwa. Zrobią dla nich wyjątki w ramach pomocy humanitarnej. Już teraz przecież w każdym kraju jest inaczej, inne dopłaty, inne wymagania, inne zakazy/nakazy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2023 o 07:49, lokizom napisał:

 

Zamiast tych pieniędzy (10 mld) powinni wybudować agroport z dużą baza przechowalnicza. Myślę że to kwota która by starczyła już na coś konkretnego

Witajcie prawie wszyscy. 

Magazyny w porcie są najdroższą formą przechowywania. Tam ma szybko towar wejść i wyjść. 
Na dziś jest temat budowy agroportu w Gdańsku i Świnoujściu. W Gdańsku problemem może być ciasnota. Miał być budowany port za 500-600 mln ( magazyny płaskie na 100 tyś ton)..

W Świnoujściu stoją gotowe płaskie magazyny na 102 k ton, w świetnej lokalizacji. Kilkanaście ha terenu. Bliskość gazoportu-tam w wyniku rozprężania gazu powstaje darmowe chłodziwo. Można postawić magazyny na warzywa, owoce, mięso. Ale do sedna. Za 20 kilka mln trzeba w Świnoujściu wybudować taśmociąg załadunkowy. Wpływają 50 k tonowce. 
Pojawił się kolejny port w Szczecinie- może wpłynąć 40 tysięcznik ...
Budować trzeba oba porty ( Gdańsk - Świnoujście/Szczecin). 

Ps. Pszenica w lubelskim 650 zł/t 
Ps2. Głowa do góry najgorsze dopiero przed nami...
 

 

1 osoba lubi to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się