biedron

Dopłaty polityka rolna

950 postów w tym temacie

Chcesz powiedzieć że będzie po 500  , nie wierze, jeśli tak to pozastaje ugór , życie z dopłaty o czakanie na koiec, mocna czarna wizja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co to jest 100 tys ton bazy przechowalniczej? To jest 2% tego co do Nas wjechało. 

Potrzeba portów i bazy magazynowej blisko portów ale nie za 500-600 mln a wlasnie 5-10 mld. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

AR no tak od dawna to wiemy że najgorsze przed nami z wielu powodów

Pytanie jest czy w tym rządzie, opozycji i uni ktoś ma pomysł na rolnictwo? 

Wygląda to na zamykanie produkcji w imię ideologii 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, lokizom napisał:

Co to jest 100 tys ton bazy przechowalniczej? To jest 2% tego co do Nas wjechało. 

Potrzeba portów i bazy magazynowej blisko portów ale nie za 500-600 mln a wlasnie 5-10 mld. 

Nie bazy przechowaliczej a eksportowej. Okna na świat. Te 2 porty, plus mały w Kołobrzegu, większy w Darłowie. I ma to jechać w świat. Wykorzystanie na maksa. Na to powinna iść całą siła.

@miwigos rynek może być zmienny ale patrząc na to co się działo na Lubelszczyźnie za chwilę było u nas. Więc 600 zł/ t pszenicy w żniwa jak najbardziej widzę. Do tego jeszcze mokre żniwa . I h...

 

@jarkitak można nazwać. w Niemczech b. zestarzało się grono rolników. Nie ma następców więc niemieckie firmy produkcja żywności w Brazylii i na wschodzie. A w Europie zielony ład..

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W tym kołchozie trzeba mieć jaja albo się wypisać

Drugie raczej nie wchodzi w grę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Złożyło się akurat tak że mniej więcej pół pszenicy sprzedałem od 1 grudnia do 14 kwietnia a drugą po tym terminie. Już w pierwszej wersji przekraczam te 5,5 tony z hektara a ta "łapówka" poprawcie mnie jeśli się mylę wynosi tylko około 500 zł. Po 15 kwietnia niby ma być więcej przyznawane. Ale... Czy ktoś wie jak to będzie liczone ?? Czy jak się wykorzysta pierwszą pule to do drugiej nic nie przysługuje ?? Czy będzie liczona średnia z pierwszego i drugiego naboru ?? U mnie w powiatowym ARiMR nic nie widza, powiedziała tylko aby składać wniosek dopiero około 28 maja bo co chwile przychodzą nowe wytyczne a do nowego nic nie mają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę że pierwszy nabor policzą Ci do 5,5 tony, jeśli masz więcej to z drugiego nie masz co liczyć. A jeśli mniej to w drugim będziesz mógł zlozyc na 5,5 - pierwszy nabor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@przem podziel areał na dwie części i dołącz tylko część faktur z pierwszej sprzedaży.Jak się nie boisz,że nic nie dostaniemy z drugiego naboru wniosku?

Edytowano przez ikcomas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Albo dostaną wszyscy , albo nikt , pozbieraja wszystkie nabory , jak zabraknie kasy to zastosują współczynik korugujący, Taki miałeś plon ponad 11/ha ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak napisze ile mi pszenica plonowala to mnie zjecie w całości zwłaszcza że wiem jakie były plony w Polsce. 

Zrobię chyba tak jak Pałuk radzi pół faktur w pierwszym naborem a reszta później. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przelicz areał i tony jak Ci wyjdzie 5,5 do tych faktur późniejszych do drugiego naboru to dawaj na całość a wcześniejszych wcale nie podawaj. Dopiero jak zabraknie na 5,5 to przelicz ile musisz wskazać na ten pierwszy z wcześniejszymi fakturami. Excel będzie pomocny.

Edytowano przez ikcomas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, przem napisał:

Jak napisze ile mi pszenica plonowala to mnie zjecie w całości zwłaszcza że wiem jakie były plony w Polsce. 

Zrobię chyba tak jak Pałuk radzi pół faktur w pierwszym naborem a reszta później. 

 

Ponad 10 ton to nigdy nie miałem, nieosiągalne u nas , w czerwcu za ciepło i za sucho zazwyczaj, musisz mieć super ziemie i mikroklimat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@przem Pochwal się plonem, powyżej 10 ton to jest duży sukces. Nie ma takiej opcji, żeby ktokolwiek tutaj na tym forum miał Ciebie zlinczować za prawdę. Pewnie dla Ciebie to nic nadzwyczajnego podobnie jak lubelszczna na południe ode mnie. Jesteśmy ciekawi po prostu.

Edytowano przez ikcomas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

10,8 t/ha. u mnie czarnoziemów jak pod Wrocławiem nie ma. Są za to gleby wytworzone z lessów które trzymają wilgoć i w lata z lekką suszą zawsze są plony. W mokre lata plon zjadają choroby. Dodatkowym czynnikiem który wpłynął na plon w 2022 roku było sucha i zimna wiosna oraz brak opadów w marcu rośliny ponad normę wykształciły korzenie i w późniejszym okresie czerpały wilgoć

Edytowano przez przem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla Polski było 40 mln. Za te 40 mln to można jedynie trochę mieszkań kupić a nie rolnikow. Zablokować granice całkowicie powinni nie zważając na konsekwencje

1 osoba lubi to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czas ten kołchoz rozpierdolić 

Kaczyński powinien oficjalnie zagrozić wyjściem z tego burdelu 

Oni tylko myślą jak nas uje.bać bo mieliśmy przecież zbierać szparagi 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wsparcie nie może przekroczyć:

iloczynu stawki pomocy i powierzchni upraw zatwierdzonej do jednolitej płatności obszarowej oraz

iloczynu stawki pomocy i powierzchni upraw, która stanowi iloraz liczby ton wynikającej z faktur VAT i przelicznika 

Może mi ktoś to przetłumaczyć na chłopski rozum? 

Tak dla ścisłości z matematyki wiem co to iloczyn i iloraz 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewnie chodzi o dopłate do zboża , więc stawka 3025 (sprzedane po  14 maja) x ilość ha we wniosku o dopłaty pod warunkiem że sprzedane conajmniej 5,5 tony zboża z hektara

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że to do nawozów ale tak do zboża, ale innego niż pszenica i gryka a ten przelicznik to inny trochę:

4,5 – dla jęczmienia lub pszenżyta,

3,5 – dla żyta, owsa, mieszanek zbożowych, rzepaku lub rzepiku.

a stawki różne

rośliny

 

województwa

kukurydza, rzepak lub rzepik

jęczmień lub pszenżyto

żyto, owies lub mieszanki zbożowe

podkarpackie, lubelskie

1750 zł/ha

1125 zł/ha

875 zł/ha

małopolskie, świętokrzyskie, mazowieckie, podlaskie

1610 zł/ha

1035/zł/ha

805 zł/ha

pozostałe województwa

1400 zł/ha

900 zł/ha

700 zł/ha

Na każdy hektar można sprzedać przykładowo 3,5 tony żyta, jeśli będzie więcej to stawka będzie jak za 3,5 tony czyli kuj.-pom. 700 zł do ha czyli 200 do tony. I tak jest ze wszystkimi zbożami, stawki z powyższej tabeli dzielimy przez przelicznik i wychodzi ile do tony. To nie stawka do hektara tylko do tony, hektary są tylko limitem i żeby ładniej wyglądało bo lepiej jest powiedzieć że damy 1750 do ha niż 500 zł.

Edytowano przez ikcomas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie że nie, hektary to wymyślił eurokołchozu bo nie można do produkcji

Tak gdzieś wyczytałem i se myślę że może oszukam system :D :P 

Sprzedam część rzepaku i pszenicy zgadnę pełną dopłatę 

Nie mogli tego napisać po ludzku dostaniesz pełną pod warunkiem!!!

Sprzedasz np 3,5 rzepaku i 5,5 pszenicy, więcej w plecy

 

Aaaa mniej też w plecy i jak to jest wtedy liczone? 

Edytowano przez jarki
Aaaa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się