Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0
mirek2825

Alpaki

17 postów w tym temacie

Witam ! Czy ktoś posiada precyzyjne informacje dotyczące alpak ? Jestem zainteresowany ich hodowlą , chętnie wspólnie , czekam na kontakt mirek2825@op.pl

Edytowano przez jarki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

:)Witam serdeczniee ! :( interesuje mnie bardzo hodowla tych nietypowych zwierzat czy ktoś mógłby mi powiedziec jak się do tego zabrać ??  czy ta hodowla w Polsce się opłaca?? jak powinno się opiekować alpakami. Bardzo prosze o informacje. Z gory dziekuje i pozdrawiam.... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No coz, wprawdzie raczej nie znam sie na hodowli tych zwierzat :( ale z tego co czytalam to taka hodowla alpak moze byc bardzo oplacalna. Mieso wysokiej jakosci, zdrowe, ekologiczne, czyli bardzo "cenne", a welna nie dosc ze trwalsza i cieplejsza od owczej to jeszcze wydaje mi sie ze bardzo droga, w przeciwnienstwie do owczej ktora kosztuje grosze.. Widzialam kilka ofert sprzedazy odziezy  z welny z alpak i takie ubrania kosztuja naprawde dosyc sporo.. wiec sprzedaz chociazby samej welny musi byc bardzo oplacalna. Mysle ze to moze byc bardzo ciekawe, no i dochodowe zajecie taka hodowla alpak. :( powodzenia! pozrdawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam serdecznie,

mam pytanie (dla mnie jak najbardziej na poważnie i przede wszystkim ważne). Bardzo proszę o opinie i nie wyśmiewanie się oraz hasła - sprzedaj! Bo nie mogę przed upływem 5 lat. Ale do rzeczy:

Niedługo mam otrzymać ok. 2,5 ha ziemi z tego co wiem III - IV klasa. Chciałbym ją jakoś zagospodarować, nie liczę  na kokosy w związku z tym, że nie pąłcę ZUSu pewnie trzeba będzie płacić KRUS, netto dochód powiedzmy miesięcznie nie musi być większy  jak 500-1000 zł. Mam niewielkie doświadczenie rolnicze ok 5-8 h czasu dziennie i dużo chęci;). Z powodów powiedzmy etycznych nie wchodzi w grę hodowla mięsna, a co za tym idzie i mleczna. Myślałem o alpakach albo angorach czy kaszmirach. Bardzo proszę o pomoc w wyborze, pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

alpaki są podobne do lamy ale chyba nie plują  

angory to króliki ?

a co to takiego te kaszmiry 

Edytowano przez jarki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedż...

ten tysiąc jest umowny. Chodzi o to, zeby nie dokładać. Zawsze mozna coś dokupić jak się człowiek wciągnie :o

alpaki - idą na wełnę i sprzedaż szuk do nowych ferm ( namięso odpada)podobno to coraz popularniejsze...

co do reszty to chyba za duży skrót myślowy zrobiłem...

chodziło o kozy na wełnę i puch: angorskie i kaszmirskie. Mleczne odpadaja bo powiedzmy na 10 kóz mam rocznie ok. 10 koziołków z któymi nie będę miał co zrobić... a idąc w wełnę zawsze mogę wykastrować i strzyc bądź czeasć... :o ale to teoria

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

alpaki to fajny temat dla małego gospodarstwa  :o

też o tym myślałam tylko ta cena stada podstawowego  :o

a jak kupisz młode to samce za 3-4 lata a samice za jakieś 2 lata trochę długo trzeba czekać  :-\

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no mnie się też podoba;) nawet czekanie powiedzmy, ze przeżyję. pytanie o zbyt i i opłacalność. jak jest zbyt to chyba nawet bez róznicy czy kozy czy alpaki no może w cenie i dostepności u nas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak te kozy o których piszesz bo "zwykłe" to nawet za darmo można dostać ale "pan kozioł" to podobno strasznie śmierdzi

alpaki są w cenie około 6000zł to już daje do myślenia a i czytałam że niektóre też plują  :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czemu zwierzęta??

Jak masz uprzedzenia do mięsa to weź się za rośliny.

2,5 ha to ładny kawałek na:

czosnek i ogórki.

Dopłaty weźmiesz, czosnek  z ogórkami mało koliduje czasowo a zawsze to jakaś kasa. Masz parę godzin dziennie to sobie polatasz z haczką i ochrona będzie tańsza.

Problem tylko z zakupem materiału na start z czosnkiem, ale jak ma się chęci to się zakręci i się ukręci :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja szukam wspólnika do hodowli alpak na terenie gospodarstwa agroturystycznego na wsi koło Olecka na Mazurach. Posiadam odpowiedni budynek, łąkę, samochód do transportu i zapas siana i słomy na zime. Mam też wykształcenie w tym kierunku, napisałem pracę dyplomową (na studiach podyplomowych) na temat alpak. Mam kontakty w Zarządzie Polskiego Związku Hodowców Alpak, skąd mogę uzyskać doradztwo na temat doboru zwierząt, zbytu, itp. Wspólnik/wspólniczka może zamieszkać w domu należącym do gospodarstwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

Wraz z żoną powoli myślimy o ucieczce z miasta. Od dłuższego czasu myślimy o otworzeniu hodowli alpak. Posiadamy wiedzę w tym temacie i chcemy zacząć praktykować:-)

Niestety nie mamy zielonego pojęcia o możliwościach uzyskania dotacji na taką hodowlę.

Z tego co wiemy, alpaki są w Polsce zwierzętami egzotycznymi a, nie hodowlanymi więc o dotacji nie ma co mówić.

Jednak nie chce się wymądrzać i pragnę poznać Państwa opinie:-)

Czy ma ktoś może wiedzę na ten temat?

Z góry dziękuję za odpowiedź!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0