Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0
yahooo

Wykopki

74 postów w tym temacie

... ja wiem czy takie eko... Mospilanem dostały i trochę Polifoski 6 przed sadzeniem poszło... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i fajnie. PK trzeba niestety dać w kulkach, a chemii ciężko uniknąć (mi się w tym roku udało całkowicie). Ważne, że azot "swój" ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

... no w tym roku zasiałem po owsie tą rzodkiew oleistą i tak myślę dac jeszcze trochę humusu activ przed talerzowaniem i w przyszłym roku kartofelka sadzić... niestety ale deficyt obornika sprawia że przeważnie pod owoce go stosuję a pod ziemniak trzeba kombinować... a tak teraz się zastanawiam... z nawozów sztucznych jaki azotowy polecacie pod ziemniak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś, lub miał, odmianę Lilly? Kiedy one kończą wegetację? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

...teraz tylko wykopki, prawdopodobnie ostatnie tak duże wykopki (25 arów kartofli) w mojej karierze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

... i po wykopkach... nawet to sprawnie poszło stary Bolko dał sobie radę... teraz tylko pod pszeniczkę szykować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W tym roku mówią, że słabo z plonem... A komisje nie chciały ponoć szacować upraw ziemniaka bo wg IUNG nie było suszy w tej uprawie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Plon był bardzo słaby. Połowa tego, co normalnie. U mnie już dwa tygodnie temu zebrane, bo za tydzień pszenżyto pójdzie. No i suche były, to nie było za czym czekać. Z nowej odmiany jestem zadowolony, starej Vinety dało niby więcej, ale bulwy są mocno porażone, dlatego idzie na odstawkę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

... no u mnie z 25 arów tak około 5-5,5 t myślę jest patrząc tak po objętości na przyczepach, faktycznie trochę mniej niż w ubiegłym roku tylko ani od zarazy tego nie prykałem na stonkę Karate Zeon przed deszczem też nie wszystka spadła... mniejsza o to za rok max 5 arów....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to ładnie. Mi z 10 arów dało ok tony. Po części też dlatego, że 1/3 kawałka to piach i tam ledwo sadzonki urosły. Ale dla mnie wystarczy. Na przyszły rok też planowałem mniej, ale jednak ze względu na niepewną pogodę zostanę przy tej powierzchni. Nadwyżkę mam komu dać. Gorzej, jak z mniejszego kawałka dla mnie by nie starczyło. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dwa dni bez deszczu i ziemiory na spokojnie zebrane. Plon zdecydowanie lepszy, niż rok temu, ale "winę" za to zwalam na przygotowanie stanowiska, obornika do bólu, w lipcu (niestety) zabieg na grzyba i opady akurat w trakcie nabierania bulw. Część krzaków była jeszcze zielona, ale później pogoda mogłaby nie dopasować. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moje HEKTARY ziemniaków jeszcze w podziemiu 

Raczej czekają na grubera aż będzie w pobliżu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie kopaczką elewatorową to jej 50-te wykopki.

Kupił ja jeszcze mój pradziadek  w 1971r.

Taką też ma "Jarek Ogarek 1986".Teraz czytam,że ma symbol Z609??

Edytowano przez Pałuczanin81

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Św.Tekli będziemy ziemniaki piekli"

Już po wykopkach od soboty-średni plon 7,5t/ha.

Najsmaczniejsze Lordy i Denary.Gala na wczesne wykopki haczuszką.

Nie polecam Bellana i Melody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0