Baryla

Kredyt dla Młodego Rolnika

7 postów w tym temacie

Witam, mam takie pytanko bo zastanawiam sie nad zostaniem rolnikiem co bym musiał zrobić żeby uzyskać bardzo wysoki kredynt żeby móc pokupować maszy, pola, urządzenie jakiegoś lokukm mieszkalnego.??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja to bym ci proponowal okrasc bank!!! lub w totka wygrac!!! nawet jak kredyty bys dostal z czego splacisz je jak wszystko drogie mowie tu o maszynach i ziemi nie widze mozliwosci przetrwania takiego gosp chyba ze kupisz ze 200h no to moze jakos pociagniesz ale z zadluzeniem do konca zycia albo z komornikiem na plecach pozdrawiam takie jest moje zdanie na ten temat a wy jak myslicie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zdobycie papierka że ma się wykształcenie rolnicze to żaden problem  w szkołach rolniczych robią to w jedną zimę  zaczynać od zera przy pomocy kredytu  nie realne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dzięki Tadeusz, ale to już przerabiałem.

 

Chodzi mi bardziej o to, czy nie ma wieści o zamnknięciu linii kredytów preferencyjnych. Kiedyś dużo mówiło się o tym,  że ta pomoc krajowa nie jest zgodna z zasadami UE i ma być warunkowo jakiś czas. Interesuje mnie co w tym temacie, czy nie ma planów zakończenia tej pomocy np. wraz z końcem PROW-u, czyli w 2013.

 

Swoją drogą, dowiadywałem się ostatnio o to w oddziałach banków BS i BGŻ. Tam nic na razie o tym nie wiedzą. Ale i kasy obecnie nie mają z ARIMR. Na razie nie ma szans na kredyt, przynajmniej u mnie.

W BS Pani mi beszczelnie, ale chyba szczerze powiedziała, że u nich to raczej nie mam szans w ogóle na kredyt, bo generalnie to im się te kredyty nie opłacają i udzielają ich tylko swoim stałym klientom, którzy mają wysokie obroty itp. i to przede wszystkim na nowe maszyny, bo z nimi mniej kłopotu jeśli chodzi o papierologię. A po za tym to same kłopoty z tymi kredytami, bo ARIMR ma bardzo ostre zasady i przeprowadza wniklliwe kontrole.

 

Także niby kredyt dla podejmujących prowadzenie gospodarstwo jest, ale go nie ma  >???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak dzisiaj ale w zeszłym roku zero problemów z tym kredytem (nowe maszyny) skoro w banku spółdzielczym mają takie podejście do ciebie to dziwie się że ten bank ma klientów. Miałem taki kredyt spłaciłem przed czasem i wszystko pasowało a z arimr to tylko kilka papierków śmieszne oświadczenia że nie jesteś w rodzinie ze sprzedawcą maszyny itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się