rolniczka

PIORIN

12 postów w tym temacie

Eeeee, dobre. Nie korzystałem z tego jeszcze. Ciekawe czy to działa i czy jest często aktualizowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może do produkcji roślinnej? I jak będzie działało to przykleimy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sąsiedniej wsi była jakaś ostra akcja z rolnikiem i pszczelarzem pogróżki o policji i inspekcji 

Podobno ten drugi wparował na pole z ryjem że truje mu pszczoły facet niby pryskał herbicydem pszenicę 

Nie wiem dokładnie jak było ale jeśli chwasty nie kwitły to bym go pogonił 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trochę racji pszczelarz mógł mieć co z tego jak co innego pryskamy ale no właśnie niby pszczelarze mówią że taka pszczoła jak będzie przelatywać nad pryskaną plantacja jak piszesz to zmieni zapach i zostanie zabita przez inne pszczoła przed ulem...

Druga sprawa to takie buractwo co pryska kwitnący rzepak   w środek dnia, pszczelarzom pszczoły giną na masową skalę to i nie dziwmy się ze nerwy puszczają i stają się czepialscy, kilka lat temu znalazł się taki obszarnik w okolicy  co pryskał nurella jak rzepak zaczynał kwitnąć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jarki-taką akcję mieliśmy w 2010 -sąsiad pszczelarz ganiał wszystkie opryskiwacze

od wczesnej wiosny.Koło Żnina ma druga pasiekę-dorwał faceta jadącego droga z oprskwaczem-

przyjechały Mędy i nie wiem co się stało..

do dziś twierdzi,że pszczoły truje warroza.Choć my tutaj pryszczemy ja rano,reszta na wieczór!

Edytowano przez Pałuczanin81

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem kiedyś ze znajomym pszczelarzem i właśnie na warrozę wskazał jako głównego sprawcę ale też błędy pszczelarzy w postępowaniu z tą chorobą 

Natomiast o pryskaniu kwitnącego rzepaku w południe to szkoda słów ale ciągle mamy takie przypadki 

Podobnie ma się sytuacja w groszkach sam słyszałem jak gość się mądrzył że hunterem wszystko wytruł a jechał w obiad 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się