jarki

poskramianie

7 postów w tym temacie

U mnie przez kilka lat korekcję robiła firma gdzieś z kieleckiego, kładli krowe na bok. W tym roku zrezygnowałem i przyjeżdża gostek z najazdowym poskromem. Dlaczego zmieniłem? Bo nie było takiej opcji by dojechali po miesiącu na kontrolę i byli stosunkowo drodzy. Brali 19 zł za korekcję i 14 zł za opatrunek. Jak teraz patrzę ile zrobił opatrunków nowy to coś mi się wydaję, że robili to "na wyrost". Ten po leczeniu ( robił korekcję w kwietniu przed pastwiskiem) przyjechał za 2 tygodnie, zmienił opatrunki, poprawił, przyjechał znowu za 2 tygodnie i poprawił. Cene za krowę z opatrunkiem to 30 zł z dodatkowymi dojazdami na leczenie, bez opatrunków 20zł.

Okazało się że jest lepiej i taniej. Mam nadzieję, że się nie znarowi, bo jak nabierze za dużo obór to przyjazdy okażą się opóźnione albo niemożliwe. Wtedy będę szukał znowu. Mnie interesuje całoroczna opieka nad nogami. Jak coś wyskoczy to się powiadamia, że poza zmianą są jakieś do leczenia. Przedtem między korekcjami robili to weci - ale taka wizyta to była zawsze prawie stówa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z kieleckiego???///hmmm..nie słyszałem o zadnej firmie.....a u mnie korekcje robi firma z Czestochowy ..INVEST ZYCIE...robia w całym kraju....no i własnie jest problem bo nigdy ich nie ma jak sa potrzebni....jak sa to robia u wszystkich krów..no prawie wszystkich bo przed koncem wycielenia nie wolno ...a o zmianie opatrunków to nie ma co marzyc...czasami zdazy sie wrzód podeszwy....szczególnie u hf....i chodza z tydzien ..a czasami dłuzej w tym opatrunku az sam soadnie...a potem???..własnie nic ..zakrapiam we własnym zakresie....no ale to juz nie jest to..biora ponad 20 zł bodajze 22 w tamtym roku..a w tym jeszcze nie robiłem..a z opatrunkiem to nawet ponad 40 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżą Transporterem na blachach Sxxxxxx.?

Jak tak, to Ci sami.Wiem, że 2-3 lata temu coś w tej firmie się popieprzyło bo przyjechał ten sam co jesienią a okazało się, że to jakiś zięć właścicielki, który założył swoją firmę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie, czy jakbym mial swoj poskrom, to czy usluga jest tansza, no i na ile mozna negocjowac cene, pewnie w zaleznosci od ilosci krow..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

podejrzewam, że mało który korektor pójdzie na coś takiego, wolą pracować na swoim sprawdzonym sprzęcie, a i z ceny też niechętnie schodzą;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się